dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
sołtys napisał/a:
Aha - monitor - nówka (z 2005roku hihi), nieśmigana od przedstawiciela IIYAMY a model Vision Master PRO 456
Ile dales?

dz.
 

sołtys  Dołączył: 19 Kwi 2006
369 z (błyskawiczną) przesyłką :-D ->http://www.allegro.pl/show_item.php?item=290165649 - monitor w orginalnym opakowaniu z papierami, kablami, gwarancją producenta itd. ... może ktoś bardziej obeznany w temacie doszukałby się jakiś niedociągnięć czy czegośtam, ale jak dla mnie boomba :!:
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
kurcze, podoba mi sie...

dz.
 

sołtys  Dołączył: 19 Kwi 2006
mygosia napisał/a:
sołtys, OBS?

OBS, AWS, CWKS! :mrgreen:
 

dwakleszcze  Dołączył: 17 Lis 2006
Cytat
369 z (błyskawiczną) przesyłką


Cena Bardzo Sympatyczna.
Między innymi dlatego jeszcze długo nie kupię lcd.
Stosunek cena/jakość wybitnie na korzyść kineskopu.
Mam używanego Sony g520 (w wydaniu siemensa - 21T3) i poza gabarytami i masą (ponad 20 kg!) wad nie zaznałem.
 

Dancer  Dołączył: 05 Wrz 2006
BARDZO ŁADNIE proszę......... aby mi ktoś napisał który z tych modeli monitorów najbardziej się nadaje/nienadaje dla mnie i dlaczego. Moje wymagania....... zdjęcia i codzienny użytek z monitora (internet, gry, filmy)...

17`
Eizo 1

Eizo 2

Eizo 3

19`

Eizo 4

Eizo 5
 

Samp  Dołączył: 23 Kwi 2006
Wymieniłem 22" Iiyama VisionMaster Pro 514 (HM204DT) na LCDa.

I był to świetny wybór.
LCD niesamowicie mocno świeci, ma soczyste kolory, jest pięknie kontrastowy i nieporównywalnie ostrzejszy z ową Iiyamą, fajnie konfigurowalny - zatem polecam z czystym sumieniem, bo jest w podobnej cenie, co Twoje Eizio...

Samung 206BW - (tu jakiś test)
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
Dancer, kup najtanszy z graficznych Eizo/Nec, czyli:
http://www.skapiec.pl/site/cat/12/comp/81079

Nie oszczedzaj 300zl! :evilsmile:
 

Dancer  Dołączył: 05 Wrz 2006
bardzo dziekuję....... rozpatrze taki pomysł........
choc zawsze sie boje...... ze z 1400 zrobi sie 1800 a jak z 1800 to moze na 2200 ; )
pomysle pomysle
a tymczasem bardzo prosze o szybka sugestie dotyczaca tych modeli co podalem.......... czy im cos brakuje?
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
Dancer napisał/a:
a tymczasem bardzo prosze o szybka sugestie dotyczaca tych modeli co podalem.......... czy im cos brakuje?

Z pewnoscia! Zakresy regulacji, rownomiernosc podswietlenia, wiekszy rozrzut jakosciowy stosowanych w produkcji matryc, mozliwosci sprzetowej kalibracji, przejscia tonalne. Te monitory po prostu nie musza miec tych wlasciwosci na przyzwoitym poziomie, bo nie byly projektowane pod zastosowania graficzne.

Kiedy ja kupowalem monitor wybor mialem jeszcze gorszy. 1970NX za ok 1500 i 1980FXi za chyba 2100 zl. Nie mialem tej kasy wtedy i wzialem tanszy. Teraz troche zaluje, bo bede musial niedlugo pomyslec o czyms lepszym.

Mozesz jeszcze rozwazyc Eizo S1931:
http://www.skapiec.pl/site/cat/12/comp/93912
Ale z tego co kojarze, jest chyba ciut gorszy od tamtego NECa.

Ale - kazdy z tych dwoch bedzie DUZO lepszy, niz te z Twoich propozycji.
 
lipalipski  Dołączył: 28 Mar 2007
Dancer, z proponowanych rozważyłbym ewentualnie numery 1, 2 i 5.
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
 

Artooro  Dołączył: 11 Sty 2007
Michu napisał/a:
Jeżeli nie miałeś do tej pory monitorów z maską szczelinową, będziesz musiał przyzwyczaić się do dwóch cieniutkich drucików biegnących poziomo. Ale po pewnym czasie po prostu ich nie zauważasz.
No i to jednak spory klocek jest.


a to ja juz wiem czym są owe dwa jednopikselowe poziome paski w moim Dell P991 (CRT kupione za 180 i nie chce na oczy widziec LCD)

[ Dodano: 2008-01-10, 20:37 ]
dodam, że to 19"
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Artooro, to nie jest jednopikselowe :-) to są cieniusieńkie i ledwo widoczne poziome linie - łatwo można nie zauważyć (mam 17" ADI na Trinitronie)
 

Artooro  Dołączył: 11 Sty 2007
w sumie to racja

ale właśnie doznałem olśnienia, dodam sobie jeszcze dwie pionowe i będę miał złoty podział :mrgreen:
 
Wojtek  Dołączył: 12 Sty 2008
sołtys napisał/a:
Zmieniłem NARESZCIE! monitor ... w kilku zdaniach: po prostu brak słów! Mój stary był na tyle zły, że porównanie niebo a ziemia jest baardzo delikatne :mrgreen: No ii wreszcie widze szczegóły tam gdzie wcześniej widziałem jeno ciemność! ... itd.itd.itd. ... no ii okazuje się, że wcale takich baaardzo tragicznych zdjęć nie robie :mrgreen: To tak na szybko .. z czasem opisze dalsze spostrzeżenia


Witam, mam pytanie: jak sprawuje się monitor? Jak dobra jest w nim zbieżność, geometria, itd?
Czy mógłbyś opisać swoje spostrzeżenia? (zastanawiam się nad zakupem...)
Dziękuję i pozdrawiam,
Wojtek
 

sołtys  Dołączył: 19 Kwi 2006
Wojtek, nie będę ukrywał, że ciężko mi to ocenić jakoś obiektywnie - nie mam porównania z innymi monitorami tego typu/tej wielkości/tej klasy/itp. Ogólnie jestem ogrooomnie zadowolony - w porównaniu z poprzednim monitorem ciężko nie być ;-) Jednakowoż czy to o co pytasz jest "dobre"? Nie potrafię stwierdzić. Wydaje się, że tak, ale czy tak jest rzeczywiście? .. chociaż mam pewne wrażenie delikatnej nieostrości literek, ale nie wiem czy tak ma być czy może da się to poprawić (aczkolwiek wszelkie ustawienia jakie miały na to wpływ ustawiłem wg mnie optymalnie)? W prawym górnym rogu krawędź ekranu jest lekko czerwonawa ii nie mogłem tego zlikwidować, a jedynie zminimalizować. Na ekranach testowych widać wyraźną morę wzdłuż boków ekran, ale nie ma to dla mnie znaczenia. Na ekranach "kolorowych" nie zauważyłem przebarwień. Jestem naprawde zadowolony aczkolwiek to mój pierwszy kontakt z taaakim (tej wielkości, rozdzielczości, z tego rodzaju kineskopem itd.) monitorem więc być może ktoś obeznany w temacie mógłby powiedzieć coś więcej.
 
Wojtek  Dołączył: 12 Sty 2008
Dzięki za odpowiedź.
Do niedawna używałem COMPQ 15" :-? Obecnie "siedzę" na HPL1706, który służy mi do ogólnych zastosowań. Na gwiazdkę sprawiłem sobie (wreszcie!!!) aparat - oczywiście K10D :mrgreen: i to skłania mnie do snucia spekulacji na temat drugiego monitora, na którym będą obrabiane zdjęcia - stąd zapytanie do Ciebie...
Na moim monitorze również litery nie były tak ostre, jak na LCD, ale CRT tak już mają w porównaniu do LCD. Jednak oddanie kolorów na CRT... Z lcd-kami wygrywają. Przydałby się jedynie kalibrator.

No, a teraz to, co powinienem na początku: witam Ciebie i Wszystkich. Wczoraj dołączyłem do Naszego grona. Wracam do fotografii po wielu, wielu latach i bardzo z tego się cieszę.
Mam nadzieję, że ciepło mnie przyjmiecie ;-)
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
Wojtek napisał/a:
Jednak oddanie kolorów na CRT... Z lcd-kami wygrywają.

Mit i bzdura :-P
 
Wojtek  Dołączył: 12 Sty 2008
dan napisał/a:
Mit i bzdura :-P


Uzasadnienie?

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach