dan  Dołączył: 11 Sie 2006
Wojtek napisał/a:
Uzasadnienie?

W jakiej technologi wykonywane sa monitory do zawodowych zastosowan graficznych?
 

Robert N  Dołączył: 25 Lip 2007
dan napisał/a:
W jakiej technologi wykonywane sa monitory do zawodowych zastosowan graficznych?

Wszystko OK, tylko ile to kosztuje ? LCD za 500-600 PLN to nie jest zawodowy graficzny monitor, a w tej cenie można teraz dostać bardzo pożądny, graficzny CRT. W tym sensie CRT jest lepszy od LCD.
 
Wojtek  Dołączył: 12 Sty 2008
Czy monitory LCD za 1,5k złotych (to nie mój, mój jest o wiele tańszy) są porównywalne lub lepsze od CRT w wierności w oddawaniu barw? Monitory za 20k zł pewnie tak, ale o tych nie piszę.

Odnośnie "mit i bzdura" - proszę jednak uzasadnić swoje stanowisko.
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
Wojtek napisał/a:
Jednak oddanie kolorów na CRT... Z lcd-kami wygrywają.
dan napisał/a:
Mit i bzdura
Wojtek napisał/a:
Uzasadnienie?
dan napisał/a:
W jakiej technologi wykonywane sa monitory do zawodowych zastosowan graficznych?

Jak widzisz Robert N, dyskusja tyczy sie technologii a nie cen, wiec Twoj argument jest nie na temat.

[ Dodano: 2008-01-13, 23:57 ]
Wojtek napisał/a:
Odnośnie "mit i bzdura" - proszę jednak uzasadnić swoje stanowisko.

Uzasadnilem. Nic wczesniej o cenach nie pisales, wiec nie odwracaj teraz kota ogonem!
 

Robert N  Dołączył: 25 Lip 2007
dan, tematem są "monitory do (amatorskiej) obróbki zdjęć", zagalopowałeś się trochę :-B
 
Wojtek  Dołączył: 12 Sty 2008
dan napisał/a:
Uzasadnilem. Nic wczesniej o cenach nie pisales, wiec nie odwracaj teraz kota ogonem!


OK, rozmowę prowadziłem odnośnie CRT za 369zł (sołtys wcześnie pisał) wspominając o moim LCD za ok 700zł. Nie rozmawialiśmy o monitorach za "ciężkie pieniądze".
Hmm... wykrzyknik na końcu kwestii... i pierwsze w dyskusji zdanie "mit i bzdura". ...Wojowniczy jesteś...
Ok, dziękuję za rozmowę.
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
Wojtek napisał/a:
OK, rozmowę prowadziłem odnośnie CRT za 369zł (sołtys wcześnie pisał) wspominając o moim LCD za ok 700zł.

Co jednak nie przeszkodzilo Ci dokonac nieuzasadnionego uogolnienia w nastepnym zdaniu. To do niego sie odnioslem.

Wojtek napisał/a:
pierwsze w dyskusji zdanie "mit i bzdura". ...Wojowniczy jesteś...

Tak, bo zalezy mi na wysokim poziomie merytorycznym forum. Nie toleruje powielania utartych opinii, ktore maja niewiele wspolnego z faktami.
 

Robert N  Dołączył: 25 Lip 2007
Tia...
 

mygosia  Dołączyła: 19 Kwi 2006
Chwila, chwila...

Co tu się dzieje?

Wydawało mi się, że uzgodniliśmy, że OTy zostają tam gdzie są, chyba, że rozwijają się w ciekawym i sensownym kierunku i dominują temat macierzysty [jak ostatnio wątek o drukarkach w wątku o K20D] - wtedy są wydzielane do osobnego tematu. [przypomnę powód nieprzenoszenia dla zapominalskich - nie wiadomo co z czego wynika i jest bez sensu!].

W takim razie dlaczego od pewnego czasu są przenoszone pyskówki? I to do Hyde parku?
Czyżby coś zmieniło w regułach gry?

Jeśli tak, to może dobrym pomysłem byłoby przenosić pyskówki do specjalnego działu - np. Gwiezdne wojny, albo Lanie po ryju, albo Szlamownia?

Dlaczego z najbardziej sympatycznego działu forum chcecie zrobić gnojowisko???

Mam nadzieję, że to, że tutaj się to znalazło jest tylko incydentem, a nie początkiem reguły.
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
To sie dzieje, ze Zorzyk ma za duzo czasu wolnego :-P
 

mygosia  Dołączyła: 19 Kwi 2006
To może by popracował nad regulaminem? ;-)

Czasami się czuję, jakby nasze forum było coraz mniej nasze :-/
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Słuchajcie, jeżeli moje działania Wam nie odpowiadają, to skontaktujcie się z trefem, który przywróci mi status zwykłego użytkownika.
 

mygosia  Dołączyła: 19 Kwi 2006
Nie o to chodzi.
Tylko o to, że skoro są jakieś ustalenia, które demokratycznie zaakceptowało całe forum, to dobrze się ich trzymać [oczywiście mogą być wyjątki].

Był już przypadki, że dochodziło do pyskówek... W momenci jak ciśnienie podnosiło się niebezpiecznie, to podnosił ysię głosy, żeby zamknąć temat i ktoś to robił. IMO nie było to złe.
Czasem może wystarczy tylko przystopować chłopaków. żeby sobie dali siana, albo pokłócili się na privie.

No i jest jeszcze opcja, żeby ustalić nowe reguły. Ale proszę - poinformujcie chociaż nas o nich.
 

Danin  Dołączył: 10 Gru 2007
Obecnie na rynku jest wiele technologii produkcyjnych monitorów LCD. Większość zainteresowanych pobieznie tematem twierdzi ze LCD jest gorszy w oddaniu barw, jest w tym dużo racji, zwłaszcza że standardowo ludzie posiadają TNT lub TFT, najczęsciej wykonywane w MVA. Dzisiejszy postęp techniczny w produkcji matryc i podświetleń wyprowadza coraz szerzej LCD z podświetleniem LED, a nie jak wcześniej neonówkami. Podświetlenie diodami powoduje znaczne poprawienie jakości oddawanych barw. Ponadto monitory LCD zajmują mniej miejsca, mają mniejszy pobór mocy, powoli doscigają jasnością świecenia, mogą obsługiwać standardowe rozdzielczości utrzymując przy tym neutralną geometrię obrazu, a CRT? Jest tańszy ale ma kilka znacznych wad. Gdy jednak dysponujemy większą gotówką lepiej kupić LCD. Najlepsze ze średniej półki LCD-eki mogą lepiej oddawać barwy niż CRT, są modele przygotowane spracjalnie dla grafików, które rzeczywiście lepiej działają niż proste CRT. Uważam jednak, że najlepszym rozwiązaniem jest mieć osobnego CRT-ka tylko do obróbki zdjęć a LCD do pracy, czytania itp. mam tak na biurku :mrgreen:
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
zorzyk, to nie o to chodzi... Zastanawiam sie tylko, czy Twoje dzialania z gory nie sa spisane na straty? Kazdy widzi, ze uzytkownikow przybywa, rosnie ilosc postow, powtarzanych watkow, zle nazywanych tematow itp. Moze po prostu to wszystko ignorowac? Forum nie ma zapisane w statucie, ze ma byc noobie-friendly. Za to jego dewiza jest dobra atmosfera, swoboda i wysoki poziom merytoryczny.

Jesli nowym userom nie zalezy na jakims ladzie, to tym starszym chyba najmniej to bedzie przeszkadzac, bo oni i tak maja swoje metody na przegladanie forum.

Mysle ze tu sa dwie drogi, i ktoras trzeba wybrac - albo tworzenie coraz to nowych regulaminow i zasad, albo odpuszczenie i dbanie tylko i wylacznie o przestrzeganie ogolnie pojetej kultury. Osobiscie jestem za ta druga opcja.
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
OKI, aluzju paniał.... :oops: moze rzeczywiście jestem przewrażliwiony ostatnio, wię moje reakcje mogły być nazbyt drastyczna. Wychodziłem z założenia, że lepiej nie dopuścić do dramatycznej wymiany zdań, niż po kilku stronach watku go czyścić (na bieżąco łatwiej i skuteczniej). Jednocześnie liczyłem na to, że po kilku takich cięciach czy rozdzielaniu terści, samo się uładzi i innych wątkach już nie będzie potrzeby, bo dyskutanci sami powstrzymają sie od niemerytorycznych (w wątkach technicznych oczywiście) opinii.
 

Robert N  Dołączył: 25 Lip 2007
Ja, w ramach zadośćuczynienia chciałbym złożyć samokrytykę i przeprosić kolektyw za moje "Tia...", po którym nastąpiło wycięcie wątku. Zgadzam się, że było to wyrażeniem bardzo niemerytorycznej opinii.

Już nie będę...
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
...Zowu razem, czyli powrót do macierzy... ;-)
 

mygosia  Dołączyła: 19 Kwi 2006
zorzyku kochany!
Najlepszy jest pewnie złoty środek :-)

Wiadomo, że każdy chce jak najlepiej :-)
Jak się będą powtarzać sytuacje podbramkowe [a pewnie wraz ze wzrastającą ilością forumowiczów to nieuniknione], to rzeczywiście będzie trzeba coś wymyślić. Ale na razie póki było dobrze, przynajmniej IMO.
A skoro działa to lepiej nie ruszać ;-)
 

Bantu  Dołączył: 24 Wrz 2007
To ja moze zrobie OT z OT :mrgreen: i zapytam o monitorek.

Od jakiegos czasu spogladam na iiyame, a dokladnie TO TUTAJ

Oczywiscie oprocz pracy chcialbym na tym fotki obrabiac. Czy ktos mial moze stycznosc z tym monitorem, jezeli tak to czy sie nadaje do obrabiania fotek, czy moze poszukac czegos mniejszego, ale z lepszymi parametrami?

Pozdrawiam
b.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach