MatthewK  Dołączył: 03 Kwi 2008
[MatthewK] Wszystkiego po trochu.
Witam. Od jakichś dwóch miesięcy pstrykam KaSetką, i ciekaw jestem waszych opinii. Na chwilę obecną posiadam do niej kita, oraz kilka manualnych stałek: Pentacon 2.8/29, Pentacon 4/200, Carl Zeiss Biotar 2/58, Paragon 6.3/400. Tematyka zdjęć dość szeroka: przyroda, ludzie, zdjęcia nocne i makro, ogólnie co się pod obiektyw nawinie.

Zdjęcia będę publikował w kolejności wrzucania ich na moje konto na flickr. Tam też są dostępne większe rozmiary.
http://www.flickr.com/photos/matthewkrawczyk/
Nie wszystkie na raz, coby się nie pogubić w komentowaniu.

Tak więc na początek:

1. Pentacon 2.8/29, Kraków, park koło aleji Mickiewicza.


2. Kit, osiedlowy ogródek pod blokiem.


3. Pentacon 2.8/29 + pierścienie pośrednie chyba z 5 cm, doświetlane diodową "czołówką".
 

djack  Dołączył: 22 Kwi 2006
Najbardziej mi się podoba 2. Fajnie Ci te maki wyszły. W 3. tylko przesunąłbym kadr troche w prawo, żeby ten uciętry prostokącik nie był ucięty. W 1. kadr mi się nie podoba. Jak na główny temat zdjęcia tej gałązki jest zdecydowanie za mało. No i ta skrzyżowana przeszkadza.
 
mysikrolik  Dołączył: 31 Sie 2007
Z kwiatków też najbardziej podoba mi się zegar ;-)
 
MatthewK  Dołączył: 03 Kwi 2008
Widzę że w kwestii kwiatków to nie mam się co odzywać... :mrgreen: Żyleta, bokeh miodzio, witusch. Co to za szkło?

Kolejna porcja, tym razem krakowskie Błonia:
4. Kit, trochę ucięte ale poza moim zdaniem ciekawa, dlatego wrzucam.


5. Kit.


Dwa powyższe nie wiedzieć czemu zdobyły sporą popularność na flickr, w porównaniu do innych moich zdjęć.

6. Pentacon 4/200.


Niestety pogoda wtedy średnio dopisała, czasem ewidentnie brakowało słońca.
 
luhso  Dołączył: 22 Maj 2008
2. Podoba mi się.
6. Spalone. (Jaki pomiar światła?)
 
MatthewK  Dołączył: 03 Kwi 2008
na 6. średnia ważona, do tego robione manualem z którym pomiar światła ma trochę na pieńku.

Dodam, że to zdjęcie jest nieco (sporo) ciągnięte w GIMPie, i w takiej formie wrzucone na flickr, skąd je zalinkowałem. Poszperam trochę i jak znajdę to wrzucę RAWa wywołanego bardziej neutralnie.

Zdjęcia które tu wrzuciłem pochodzą z okresu kiedy zaczynałem dopiero zabawę z lustrem. Jakby popatrzeć surowszym okiem to owszem, wytknie się im to czy tamto, nawet się starać nie trzeba. :-) Ale ten sentyment... ;-)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach