Yalin  Dołączył: 04 Sie 2007
Jak w PS-ie umieścić warstwę w schowku?
Witam, często spotykam się w opisach obróbki zdjęć "warstwę umieścić w schowku".
Moje pytanie brzmi - jak to zrobić? gdzie jest ten schowek? jakiś skrót klawiszowy? jak potem zdjęcie wyciągnąć ze schowka?
Z góry dziękuję za podpowiedzi
 
gompky  Dołączył: 22 Kwi 2006
schowek to zazwyczaj miejsce, gdzie znajdują się pliki (w PSie obrazy) skopiowane, może chodzi o kombinację ctrl+a i ctrl+c? wtedy można ewentualnie warstwę usunąć i przywrócić wklejając ctrl+v ze schowka właśnie. a może jakiś przykład, z którego pochodzi takie polecenie?
 

Yalin  Dołączył: 04 Sie 2007
gompky napisał/a:
a może jakiś przykład, z którego pochodzi takie polecenie?

Mam gazetę w samochodzie, jutro ją przyniosę i wkleję skan artykułu.
 

^mmm^  Dołączył: 04 Paź 2006
Jest dokładnie tak jak mówi gompky
A schowek to jak sama nazwa wskazuje miejsce gdzie coś możemy schować, ale tylko jedną rzecz naraz (z pewnymi wyjątkami - MS Office który ma wieloschowek) i schowanie nowej usuwa ze schowka starą. Schowek jest usługą systemu a nie konkretnego programu. Służy też do przenoszenia danych między różnymi programami.
 
dagio  Dołączył: 29 Lis 2006
Oczywiscie sa aplikacje powiekszajace zasoby schowka (systemowego).. zarzadzajace nim..
 

Yalin  Dołączył: 04 Sie 2007
dagio napisał/a:
Oczywiscie sa aplikacje powiekszajace zasoby schowka (systemowego).. zarzadzajace nim..

Wiedziałem o takich aplikacjach, ale słowo schowek w PS-ie było mi obce, chociaż używałem go :)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach