Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
RAW Challenge 069
Zasady zabawy są tu:
http://pentax.org.pl/viewtopic.php?t=1745
i tam proszę zadawać ewentualne pytania.

RAW do ściągnięcia: http://www.jarekdabrowski.net/prc/raw/rc069.pef

Wyniki proszę przysyłać na adres:
pentaxrawchallenge <-at-> gmail ->dot<- com
do niedzieli, 27.07.2008, do (uwaga, zmiana!) godziny 20:00 czasu wschodniobiałostockiego.

Miło będzie, jeśli w treści maila napiszecie, jak pracowaliście nad plikiem.

Bardzo proszę o pilnowanie nazewnictwa plików i tytułów maili (wszystko jest wyjaśnione w wątku z początku tego posta).

Obydwa jpgi proszę zapakować razem w jednego zipa.
Pliki proszę nazywać:
- rc069_nick.jpg - duży jpg (max. wielkość 5 MB),
- rc069_nick_700.jpg - mały jpg (max. wielkość 500 kB),
- rc069_nick.zip - załączony zip
Maile proszę tytułować podobnie - rc069_nick.

Miłej zabawy.
-----------------------------
Ciągle proszę o podsyłanie swoich rawów, można je wysyłać mailem na podany wyżej adres, lub wrzucać przez ftp:
ftp . jarekdabrowski . net (usunąć spacje, wiadomo)
juzernejm: rawchallenge
pasłord: oPona2007 (ważna wielkość liter)
(proszę o podanie nazwie pliku swojego nicka, dobrze jest wiedzieć, od kogo mam pliki)
Powyższy ftp służy wyłącznie do wrzucania propozycji - a nie do nadsyłania wyników poszczególnych odcinków.
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
Po kliknięciu na małe zdjęcie, otworzy się ono w nowym oknie - w rozmiarze oryginalnym.
Zdjęcia dostępne również pod adresem
http://www.jarekdabrowski.net/prc/rc069.html

1. Jarek Dabrowski


2. Msnight
Program: ACR4.4
Obróbka na czuja:)


3. Patryk Blaut
 
j+  Dołączył: 01 Sty 2008
Poziom na tyle wysoki, że wszystkich bym upchnął na podium.
*puf*

 

JackDeJack  Dołączył: 21 Gru 2007
Jako autor fotki powiem że najbliżej kolorystycznie (wiem jakie LIVE kolory ma ten konik ) jest Jarek.
Patryka też mi się podoba - trochę nasycenia bym dołożył i byłoby ok.

We wszystkich fotkach uderza mocne odcięcie głównego obiektu od tła - taka obwódka na prawym policzku. Po mojej obróbce w PPL (w końcu musiałem coś z tym zrobić) nie ma aż takiego kontrastu.
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Uciekł mi termin... :oops:
 

Gringo  Dołączył: 05 Lip 2006
z pierwszego podoba mi się wszystko oprócz twarzy, a z 3 twarz
 
lipalipski  Dołączył: 28 Mar 2007
IMO kolejność na podium: Jarek Dabrowski, Patryk Blaut, Msnight.
 

Alojzy N.  Dołączył: 30 Kwi 2008
Nowy jestem, chciałem wziąć udział w tym "wyzwaniu", ale zdjęcie do wywołania mnie zdziwiło - bo co można uzyskać z fotografii, której tak duża część jest kompletnie wypalona?

Nie twierdzę, że panowie powyżej źle sobie poradzili... tylko czy z satysfakcją włożylibyście do albumu którekolwiek z powyższych "wołań"?
 

Iza  Dołączyła: 01 Paź 2007
Alojzy N., z tego co ja rozumiem, to ta zabawa polega na tym, żeby jak najwięcej wyciągnąć z raczej zepsutego zdjęcia.
Nie ma co liczyć na jakieś arcydzieła.

 

pkosela  Dołączył: 25 Lip 2006
Alojzy N., miałem to samo. ;-)
Myślę, że "dawca" liczył na odkrycie magii, która poradzi sobie z tym przepaleniem...
A żeby dodać coś na temat, to podobają mi się 1. i 3. ze wskazaniem na Patryka, chociaż trawa nienaturalna, ale to chyba przez upały, suszę, etc ;-)

[ Dodano: 2008-07-28, 23:04 ]
Iza napisał/a:
ta zabawa polega na tym, żeby jak najwięcej wyciągnąć z raczej zepsutego zdjęcia

... i wszystko jasne :-)
 
predoo  Dołączył: 26 Sie 2006
jak zobaczyłem rawa to wydawało się że zbyt wiele nie można wyciągnąć z tego zdjęcia, już zupełnie poza konkursem pozwolę sobie wstawić moje wypociny, mam nadzieję Jarek Dabrowski, że nie masz nic przeciw a jak tak to usunę zdjęcie, a następnym razem postaram się nie przegapić i dołączyć do zabawy

Wywołane w LR i pomęczone potem w PS7
 

JackDeJack  Dołączył: 21 Gru 2007
PKOSELA; ALOJZY N
Nie liczyłem na magię. Fotka trafiła na RAWChallenge na życzenie Jarka po tym jak pojawiła się w wątku na temat POMIARU ŚWIATŁA.
Z większością mniej lub bardziej przepalonych fotek jakoś sobie radzę.
Obrabiam jedynie PPLem, nie mam czasu na obrabianie fotek w PS (takie 500 z wakacji by mnie zabiło), więc jedynie kręcę ekspozycją i balansem bieli i lekko wyostrzam.

Pytanie na które nie mogę znaleźć odpowiedzi to to: czy aż tak częste przepalanie fotek (nie koniecznie w tak ekstremalnych warunkach) o nawet 1EV powinno kwalifikować puszkę do bliskiego spotkania z serwisem ?
 
predoo  Dołączył: 26 Sie 2006
JackDeJack, ja w podobnych sytuacjach wolę zdjęcie niedoświetlić trochę niż prześwietlić jakoś później łatwiej mi cokolwiek sensownego uzyskać
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Pytanie czy to wina puszki? ;-)
 

JackDeJack  Dołączył: 21 Gru 2007
Zgoda tylko czy to nie jest trochę pokopane by zapinać na stałe -0,5EV ?
A potem okazuje się że foty są totalnie niedoświetlone - niektóre jak mówiłem naświetla ok.
 
predoo  Dołączył: 26 Sie 2006
nie wiem jak u Ciebie ale np u mnie większość zdjęć niepoprawnie naświetlonych to moja wina, a 0,5 EV to nie jest aż tak duża różnica przynajmniej dla RAWa, może faktycznie coś z światłomierzem w body?
 

pkosela  Dołączył: 25 Lip 2006
A może sposób pomiaru ma tu coś do powiedzenia?
(Takie małe wyjaśnienie: JackDeJack, "magia" nie była pejoratywna, jak napisała Iza, RawChallenge ma chyba na celu przede wszystkim edukację.)
 

JackDeJack  Dołączył: 21 Gru 2007
Dziś jestem w Gdańsku, jutro Poznań - chętnie sprawdziłbym inną puszkę.
 
g70104sm  Dołączył: 25 Cze 2007
Iza napisał/a:
ta zabawa polega na tym, żeby jak najwięcej wyciągnąć z raczej zepsutego zdjęcia.

kurcze, cały czas miałem nadzieję, że cała ta zabawa edukacyjna polega na tym, żeby z nieźle skadrowanego ale niedoskonałego zdjęcia zrobić coś na okładkę NG. Poważnie!
Zepsute zdjęcia to ja od razu wywalam, żeby się potem nie zastanawiać i nie tracić czasu.
 

Iza  Dołączyła: 01 Paź 2007
Na początku zdania napisałam: "z tego, co ja rozumiem..."
A mogę źle rozumieć :roll:

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach