gezaj  Dołączył: 11 Mar 2008
[ analog] ME SUPER+winder,nie świecą się diody w wizjerze pr
czy w tej sytuacji jednym wyjściem jest naciśnięcie najpierw na wyzwalacz na body, aby zobaczyć jaki jest dobrany czas naświetlania a potem naciśnięcie na winderze aby zrobić zdjęcie? Nie działa to ani w "M" jak i w AUTO.
 

jacekh  Dołączył: 08 Maj 2007
A masz dobre baterie w body, w winderze? Spradziłeś kontakty elektryczne? Włączyłeś winder?
 

gezaj  Dołączył: 11 Mar 2008
baterie są raczej dobre bo wszystko działa poza tym co opisałem, tzn zdjęcie można wykonać z windera, po zdjęciu z windera przewija prawidłowo. Jedyne co mi się nie podoba to to, że muszę nacisnąć na body aby się podświetliły diody czasów a potem nacisnąć na winderze aby zrobić zdjęcie i aby się film przesunął automatycznie. Acha, no i jak chciałem zrobić zdjęcie z windera z opóźnieniem (czas opóźnienia oczywiście ustawiłem na winderze np. na 30 sek.) to nie działa czasówka tylko wyzwala migawkę od razu jakbym naciskał w pozycji S lub C.
 

MarWoj  Dołączył: 15 Mar 2007
gezaj napisał/a:
jak chciałem zrobić zdjęcie z windera z opóźnieniem (czas opóźnienia oczywiście ustawiłem na winderze
[
gezaj, to znaczy,że masz inny winder niz pentax ME/ ME II, bo firmowe nie mają takich funkcji(interwalometru). Może być jakis problem w komunikacji pomiędzy urządzeniami (styki nie tam powinny,gdzie powinny być).
 

gezaj  Dołączył: 11 Mar 2008
mam taki:
POWER WINDER For Pentax P-1TR przeznaczony do aparatów: Pentax ME, ME Super, ME-F, MG, MV-1, Super Program, Super A, Program A i Program Plus.
faktycznie może coś być na rzeczy bo winder ma 4 piny a są 3 gniazda w Me Super i ten jedne trafia w próżnię. A pewnie to ten brakujący odpowiada za funkcję czasówki chyba że akurat też odpowiada za to co mi nie działa tzn uruchomienia pomiaru (MTF to się chyba nazywa)
Na tym winderze da się ustawić interwał na 5, 30, 60 sek lub 5 min
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
gezaj, mam Winder ME i tez mi nie wyswietla wskazan swiatlomierza. Pewnie to taki ficzer.
 

diplodok  Dołączył: 13 Cze 2006
a to nie wiem bo u mnie w super a z winderem wyswietla sie wszystko
 

jacekh  Dołączył: 08 Maj 2007
U mnie z winderem dobrze działają wszystkie manuale. Tylko że ja mam oryginalny winder ME II
 

gezaj  Dołączył: 11 Mar 2008
diplodok napisał/a:
a to nie wiem bo u mnie w super a z winderem wyswietla sie wszystko

a mógłbys spojrzeć ile pinów masz na winderze a ile gniazd na body ?
jacekh napisał/a:
mnie z winderem dobrze działają wszystkie manuale. Tylko że ja mam oryginalny winder ME II

ta sama prośba do jacekh
 

diplodok  Dołączył: 13 Cze 2006
na body mam 4 male gniazdka i jedno duze a na widerze trzy male piny i jeden duzy

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach