seele  Dołączył: 07 Mar 2007
[ K10D] Zacięcie z zimna?
W ramach testowania nowowgranego firmwar'u 1.30 wybrałem się na plaże - temperatura powietrza to 1-2 stopni i dość silny wiatr. Z początku byłem zadowolony pracą aparatu (mam wrażenie, że zmniejszyła się skłonność do przepałów i polepszyła się praca AF).
Po jakiejś godzinie aparat w trybie przeglądania zdjęć pokazywał znak klepsydry, a następnie przy próbie zrobienia zdjęcia zaczął migać znak potwierdzenia ostrości, brak było wskazania punktu ostrzenia oraz aparat przestał robić zdjęcia. Przełączenie na tryb MF nic nie dawało. Wyłączanie aparatu też nie. Pomogło wyjęcie i włożenie baterii.
Nie wiem czy to nie wina softu 1.30 bo przy poprzednim 1.00 to nie występowało.
Zdarzało mi się robić innym cyfrówkami zdjęcia przy -15 i wietrze i poza szybkim rozładowaniem baterii nic się nie działo. Czyżby K10D był taki ciepłolubny?

Miał ktoś podobne problemy?
 

michal5150  Dołączył: 17 Sie 2007
Po zmianie softu na 1.30 testowałem aparat w górach (zimno też było) i przy padającym deszczu. Nie miałem takich objawów jak Ty. A w takich warunkach fociłem trzy dni. Może masz problem innego typu niż soft?
 

Grendel  Dołączył: 31 Gru 2006
Jesienią robiłem zdjęcia przy takiej wilgotności, że przy zbliżeniu twarzy do aparatu, po korpusie ściekała woda, w zimie robiłem przy -10 spokojnie, bez zabaw w chowanie aparatu pod kurtkę - po prostu do torby.
 

SiekaSS  Dołączył: 11 Maj 2008
z 25-26 Listopada wyjechałem w Beskid Śląski wieczorem było -6 do -8 stopni robiłem zdjęcia swoim i dawał rady gorzej z akumulatorkami :roll:
 

Sławek_S  Dołączył: 21 Mar 2007
Co prawda w duże mrozy zbytnio nie miałem okazji focić, ale w deszczu już mi się zdarzyło. I pomimo, iż K100D nie jest uszczelniany jakoś nic się nie stało. Wytarłem aparat i dalej funkcjonuje. Szczęsciarz? ;-)

Pozdrawiam
Sławek
 

WuWu84  Dołączył: 25 Wrz 2007
Sławek_S napisał/a:
Wytarłem aparat i dalej funkcjonuje. Szczęsciarz? ;-)

Dokładnie nie ma co się cackać - aparat służy do robienia zdjęć :-D

P.S. Dwa razy już zalany górny LCD w kasetce ;-)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach