Ewa  Dołączyła: 24 Kwi 2006
Dzieki za dotychczasowe odpowiedzi.

A jakie sklepy mozna by podac oprocz tych wyzej wymienionych sieciowych? Czy sa jakies wieksze sklepy niezalezne w Waszych miastach do ktorych Pentax moglby sie zwrocic? Chodzi mi tu zwlaszcza o miasta, w ktorych nie ma FJ, MM, czy innych wyzej wspomnianych.

Prosze zatem o dopisywanie kolejnych sklepow, zebym mogla panu Bischoffowi zaprezentowac pokazna liste sklepow, w ktorych brakuje marki Pentax.
 

dickkett  Dołączył: 18 Wrz 2006
Ewa napisał/a:
A jakie sklepy mozna by podac oprocz tych wyzej wymienionych sieciowych?

Fomar. Fotooptyka Agfa Star Print
tel. 0-77 454-35-55
45-005 Opole, Książąt Opolskich 5-7

Dawna państwowa FOTOOPTYKA. Dobre położenie, tuż obok rynku, "trakt handlowy".
Pentaksa brak.
Dane podaję bez wiedzy właścicieli.
PS
Uzupełniam informacje, które podałem w mail'u powyżej.
FJ w Opolu - brak. Z wypowiedzi pani w FJ: zamówić i sprowadzić można wszystko.
 

tm  Dołączył: 14 Sie 2006
Sieć Fotohurt - nie taka duża jak Fotojoker

Fotohurt - Kielce
ul. Jagiellońska 69
25-734 Kielce
tel. 041 346 19 19
kielce@fotohurt.com
http://www.fotohurt.pl/
http://www.cyfrowe.com.pl/
 

Ewa  Dołączyła: 24 Kwi 2006
Super, wlasnie takie mniejsze sklepy tez sa wazne.

Np. u mnie w miescie, ktore ma ok. 50 tys. mieszkancow, w Saturnie Pentaxa nie ma (oczywiscie DSLR), a w takim malym sklepie fotograficznym stoi sobie na polce istDs zdaje sie i pare obiektywow. Przynajmniej jest co do reki wziac.
 

bogusz  Dołączył: 25 Kwi 2006
Hej!

Nie jestem specjalnie zainteresowany chwilowo nowymi Pentaksami (zaznaczam nowymi :mrgreen: ), ale moge wstepnie podac:
1. Euro AGD - kompaktow kilka, SLR/DSLR totalny brak
2. Domar-Bydgoszcz - j.w.
3. Zwykle sklepy fotograficzne/laby - sladowe ilosci kompaktow, SLR/DSLR brak
Wiecej chyba nie moge napisac. Informacja dotyczy Piły - 80 tys. mieszkancow
i totalna pustynia fotograficzna. Na 100% nie znajdzie sie tutaj DSLR-a Pentaksa.
W Euro AGD stoja po 1 szt. Nikon, Sony (Minolta) i Olympus z kitami.
 

tomecki  Dołączył: 22 Kwi 2006
To ja powiem jak jest w Olsztynie
MM - Kiedyś dawno temy widziałem Dl-a a wtej chwili o Pentaxie cisza zupełna
FJ - Tu wogóle malutki sklepik i Pentax się nie mieści ;-) co nie przeszkadza żeby N i C maiały po całej gablocie dla siebie, no i nawet jeszcze są napisy po ś.p. KM
EuroRTVAGD co prawda stoi jeden Samsung klon DL ale jak go chciałem wziąć do ręki to najpierw miła pani prosiła żebym poczekał na swoją kolej, jak to się już stało to okazało się że nie ma kolegi z kluczykami od gablotki i napewno nie będzie miała naładowanych baterii, niechciałem się wymądrzać że wystarczą zwykłe paluszki, tak więc poczekałem jeszcze chwilę na kolegę z kluczami i gdzieś po 15min a w sumie po 30 min poszedłem sobie gdzie indziej, profi obsługa nie ma co :evil:
 

Dabrow  Dołączył: 22 Kwi 2006
hmm - w Krakowie zarówno w Saturnie jak i w MM był dostępny K100D z kitem i 50-200 w cenie ok. 3400. Imho nie najgorzej, biorąc pod uwagę że w MM były równiez samsungi, oraz sporo kompakcików pentakowych. Gorzej że np. nie ma szans na kupno solo korpusu - tutaj tylko net zostaje zapewne. Poza tym - nigdzie Pentaksa nie uświadczysz - nie licząc komisów.

[ Dodano: 2006-10-09, 15:10 ]
aaa - DSy i DLe też były do pomacania - no nie non stop ale nie żeby zupełnie się nie dało - nie wiem czy nawet teraz ich w MM nie ma - "resztki magazynowe" (-;
 

Ewa  Dołączyła: 24 Kwi 2006
Dzieki Wam za odpowiedzi :-)

W sumie z Waszych postow wynika, ze w Polsce licza sie tylko te 3 czy 4 sklepy sieciowe... Czy rzeczywiscie wymarly juz w Polsce male sklepy fotograficzne? Wszyskich przejal MM, FJ, RTV?

Bogusz, a mozesz mi podac jakies konkretne adresy?

Mieszkancy mniejszych miast, jesli chcecie, aby w Waszym miescie pojawil sie Pentax, a nie ma u Was MM, Saturna, FJ, Fotohurtu i innych sieci, to piszcie adres konkretnego sklepu foto.

Troche Was przyciskam, ale przed chwilka dzwonil do mnie wlasnie pan Bischoff z Hamburga - siedziby firmy Pentax Europe i pytal o liste ze sklepami. Chcialabym mu ja jak najszybciej przekazac.

Ludziska, cos sie dzieje, wiec trzeba kuc zelazo poki gorace :-)

Mnie to w sumie rybka, bo siedze sobie w Niemcowie, ale chcialabym, abyscie i Wy mieli wiecej powodow do radosci, np. idac do sklepu foto na rogu i biorac do reki nowiutkiego Pentaksa za tanie pieniadze :-D
 

tm  Dołączył: 14 Sie 2006
U mnie w Kielcach to w zasadzie liczą się tylko te sklepy co wymieniłem, reszta ( tych typowo fotograficznych) to bardzo małe, głownie punkty usługowe - laby czasami z kilkoma aparatami na wystawie.
Są jeszcze markety ze wszystkim - TESCO, Real, Euro RTV ( http://www.euro.com.pl/ , u mnie ul. Świętokrzyska 20
25-406 Kielce
0 801 400 410
0 22 862 10 10)

Chciałbym zwłaszcza aby K100d był dostępny w Fotohurcie, bo jest to bardzo blisko ode mnie ;-) .
Może też być Fotojoker lub MM.

Życzę powodzenia!
 

milo  Dołączył: 01 Sie 2006
Potwierdzam ze do MM w Galerii Łódzkiej rzucili Kasetke z kitem za bodajże 2799...
 

Dabrow  Dołączył: 22 Kwi 2006
Ewa - małe sklepy są ale jest ich mało i są małe (-; W Krakowie w sumie to już tylko komisy. A - kiedyś taka firma jak Big-Fox (mieli kilka sklepów z branzy elektroniki użytkowej (audio tv, foto też)) miala również pentaksy - nawet kiedyś diagnozując usterkę w swojej 360ce widziałem że mieli np. lampy pentaksa, ale coraz mniej tego. I z rozmów z zaprzyjaźnionym komisantem - "panie, albo pan masz kanona, albo jak pan szpaner to nikona, no ostro się w cyfrze panoszy olek - reszta to powoli marki dla wtajemniczonych".... Więc wiesz, rozumiesz. Taki lajf.
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
Dabrow napisał/a:
reszta to powoli marki dla wtajemniczonych

cokolwiek znaczy określenie "watjemniczonych" czuję się jak użytkownik czegoś z napisem ściśle tajne. Dobra, dobra, powoli robi się męczące to kilkuletnie chowanie się w cień NCO*

*NCO - Nikon, Canon, Olympus
 
art  Dołączył: 20 Kwi 2006
w Poznaniu poza MM, FJ, Euro jest sklep fotograficzny Fotodura:
Fotodura ul. Ratajczaka 30, 61-815 Poznań
na stanie mają Samsungi, Pentaxów brak (w sklepie nie byłem, ale można się tego na stronie dowiedzieć), kiedyś w marketach Piotr i Paweł próbowali na poważnie zająć się działem fotograficznym (dziś resztki), ale również Pentaxa nie było
poza Fotodurą i sieciowymi nie ma chyba w Poznaniu większych/poważniejszych sklepów foto - oczywiście chodzi o DSLR, nie biorę pod uwagę kompaktów
no i jest sklep Apollo, ale nie mają śladu Pentaxa
 
marucha  Dołączył: 22 Kwi 2006
Taka krótka historia (związana z tym wątkiem):

20. kwietnia byłem w Plazie - odbywała się tam "Wystawa Towarów Luksusowych" (albo podobna nazwa). Datę sprawdziłem w exif-ie zrobionej tam fotki, zbyt dużo nie popstrykałem, bo później ochroniarze mnie wyprosili za robienie zdjęć!!! Wśród wystawców było też Apollo - poszukałem ich stoiska w nadziei, że coś Pentax'a zobaczę. Coż, jakże byłem naiwny - nie tylko nie wystawili nic z naszej firmy, to jeszcze sprzedający po raz pierwszy zobaczył DS-a!!! Był zaskoczony wielkością wizjera...

Zostawiam to bez zbędnych komentarzy.

Pozdrówka
Marucha
 

Dabrow  Dołączył: 22 Kwi 2006
marucha - kolesie z Apollo w Plazie to chyba jakiś chroniony gatunek - z nimi nawet nie idzie normalnie pogadać... Za to w szoku byłem jak obsługa MM do zrobienia sobie pamiątkowej fotki z zespołem jakimś tam (metalowym) wzięli z gablotki akurat kasetkę, a nie "wypasionego" 350d (-; Moze baterie jako jedyne działały nie wymęczone przez niedzielnych macaczy sprzętu? (-;
 

tomecki  Dołączył: 22 Kwi 2006
Ewa napisał/a:
ale przed chwilka dzwonil do mnie wlasnie pan Bischoff z Hamburga - siedziby firmy Pentax Europe

Ewa a możesz podać namiar fizyczny na tę siedzibę, czy jest tam również sklep? Czasami bywam w Hamburgu to bym sobie zaszedł i popatrzył, cały sklep foto i tylko Pentax :oops: no to by było coś 8-)
 

Ewa  Dołączyła: 24 Kwi 2006
PENTAX Europe GmbH
Julius-Vosseler-Straße 104
22527 Hamburg

Z tego co wiem nie ma tam sklepu.

dojazd - http://www.pentax.de/_de/...company&anfahrt

Liste z polskimi sklepami wlasnie przed chwila wyslalam do pana Bischoffa.
Dziekuje wszystkim, ktorzy zechcieli tutaj cos dorzucic.
 

MKw  Dołączył: 20 Kwi 2006
Dziekujemy Tobie ze poswiecilas dla tego swoj czas ;-)
 

zubryn  Dołączył: 19 Kwi 2006
Ewa - być może dzięki Tobie Twej inicjatywie coś się zmieni w Polsce pod kątem dostepności Pentaxa. Może wreszcie wyleją apollo jako dystrybutora i znajda kogoś komu rzeczywiście zalezy by robić interes, a nie wykańczać Pentaxa jako markę na polskim rynku.
Wielkie dzięki za Twój pomysł odnośnie listu do Pentax Europe i czas jaki temu poświeciłaś.

Pozdrawiam
Rafał
 

tomecki  Dołączył: 22 Kwi 2006
Ewo również dołączam się do podziękowań, może się coś zmieni w pl, a jak będę w Hamburgu to zaraz pobiegnę na Julius-Vosseler-Straße , a potem zdam relację na forum ;-)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach