Dabrow  Dołączył: 22 Kwi 2006
A propos dostępności w MM naszego JSS - otweiram wczoraj ulotkę reklamową dzisiejszej "promocji" w sklepie dla idiotow i co widzę?
Kompakcik L20 od pentasa, ale przede wszystkim pentax k100d z kitem za 2499 - czyli da się (-; Pytanie ile ich mieli i ile zejdzie. Ale - mnie to cieszy wbrew narzekaniu że się trollostwo zacznie.... Sam jak kupiłem 1szego pentaksa to też byście mnie trollem nazwali - choć miałem za sobą kilka dobrych lat z zenitem i praktiką - ale wybór JSS był czysto emocjonalny - mojej żonie się podobał (((-;
 

tm  Dołączył: 14 Sie 2006
Ewo, należą CI się wielkie podziękowania chyba od wszystkich użytkownków Pentaxa, bo być może wreszcie coś się zmieni. Również ode mnie, choć jeszcze nim nie jestem.
 

Dabrow  Dołączył: 22 Kwi 2006
z placu boju info - w piątek poszliśmy do MM po kasetkę - bo padła decyzja że szkoda czasu na czekanie - K10d będzie miał kupę fajności ale nam niekoniecznych do życia - i co się dowiaduję:
- k100d w kitowym secie jest ponad 30 sztuk - (no od piątku na pewno jeden zestaw mniej (-; )
dostępne sa też: pentax DL (w cenie poniżej 2000pln) oraz oba samsungi opowiednie.
W sumie nie tak najgorzej. IMHO.
 

tomecki  Dołączył: 22 Kwi 2006
Dabrow, zaraz się okaże że MM ma dobre ceny :shock:
 

Dabrow  Dołączył: 22 Kwi 2006
Tomecki - a czy 2500 (bez złotówki na zetofon hryhryhry) to zła cena za kita od ręki? Imho nie (-;
 
eretico  Dołączył: 18 Wrz 2006
W MediaMarktw M1 w Markach mają K100d z kitem podobnie jak jego odpowiednik Samsungu więc w innych zapewne też je posiadają, natomiast w Fotojokerze w tymże samym centrum nie, i chociaż chcieliby to centrala dokonuje zakupów więc sklepy FJ nie mają większego wpływu asortyment. Nie ma sensu podawanie ich adresów, tutaj należałoby się skontakcić z centralą FJ. Pozdrawiam
 

tomecki  Dołączył: 22 Kwi 2006
Dabrow napisał/a:
Tomecki - a czy 2500 (bez złotówki na zetofon hryhryhry) to zła cena za kita od ręki? Imho nie (-;

oczywiście że dobra cena, stąd moje zdziwienie bo przeważnie MM ma ceny nie za niskie ;-)
P.S. Ciekawe kiedy w Olszynie sklepy foto zauważą że jest taka marka Pentax :evil: bo w końcu chciałbym wreszcie pomacać :oops: kasetkę.
 

sylwiusz  Dołączył: 19 Kwi 2006
Apropo dostepnosci Pentaxa - chyba cos sie zmienia jednak na lepsze. Ale po kolei. W firmie szef kupil Nikona D200 (wiem, wiem, powinien K10D, ale on ma worek wysokiej klasy manualnych Nikkorow - szkoda bylo tego ;-) ). No i zaczely sie jazdy ze szklem. AF-S VR 70-200/2.8 udalo sie jakos kupic po 3 tygodniach. Za to juz 17-55/2.8 nie ma od miesiaca i w ciagu najblizszego miesiaca zapewne nie bedzie. Rozmawialem z handlowcem z jednego z najwiekszych sklepow internetowych foto w Polsce i powiedzial mi wprost, ze w tej chwilli wiekszosc obiektywow do Pentaxa mozna dostac w miare szybko i bez problemu - jest duzo lepiej niz z dostepnoscia optyki do Nikona, ktory ponoc organizuje jakies kontyngety na kazdy kraj i jak sie nie zalapiesz to kupa. Mam wrazenie, ze przejsciowy okres, kiedy byly problemy z kupieniem szkiel SMC wynikaly wylacznie z tego, ze rozbudowywala sie nowa fabryka w Wietnamie no i tasmy byly przestawiane na produkcje nowych szkiel - w koncu w ciagu ostatnich dwoch lat Pentax wprowadzil cala mase nowych szkiel, w wiekszosci DA - dedykowanych do matrycy APS-C. Widzialem tez stany maghazynowe Pentax Europe i poza najdrozszymi limitedami wszystkie szkla w zasadzie sa dostepne bez specjalnego zamawiania. Oby taki trend sie utrzymal, takze jak pojawi sie w sprzedazy K10D i nowe DA* :-)
 

tomecki  Dołączył: 22 Kwi 2006
sylwiusz, czego sobie i wszystkim życzę.
 
marucha  Dołączył: 22 Kwi 2006
sylwiusz napisał/a:
(...) W firmie szef kupil Nikona D200 (wiem, wiem, powinien K10D, ale on ma worek wysokiej klasy manualnych Nikkorow - szkoda bylo tego ;-) ). (...)

Sylwiusz - z tego, co wiem, można przecież te szkła i w Pentaksie wykorzystać :mrgreen:

Pozdrówka
Marucha
 

Wojtek.A  Dołączył: 31 Sie 2006
Troche z opoznieniem, bo ponaglacz do wierchuszki pentaxa juz poszedl (dzieki Ewa :-) ), ale chcialbym wtracic ze problem dostepnosci korpusow jest IMHO mniej drazniacy niz problem dostepnosci szkiel. Owszem kit nie jest kitowy, mozna do kompletu nabyc 50-200, ale poza tym jest straszna pustynia, a ceny jakies z kosmosu.
 

tm  Dołączył: 14 Sie 2006
Dla zainteresowanych podaję, że kasetka jest już dostępna w MM w Kielcach. Leży w gablotce obok Olympusa, Nikona i Canona... Tylko trzeba zabrać ze sobą własne baterie, bo obsługa ich nie ma :-P .
 
number2express  Dołączył: 10 Paź 2007
DigiFoto w Gliwicach. Dość popularny, bo zrobił sobie renomę, jedyny sklep w okolicy, gdzie można na bieżąco dostać Ilfordy szerokie i wąskie, papier i chemię. Fajnie byłoby zobaczyć tam też Pentaxy (najchętniej 67 :P )


Agencja Fotograficzna Bogusław Makar i S.C.

44-100 Gliwice, ul. Zwycięstwa 23 (Dom Handlowy Ikar)
telefon: (032)230-47-95
Godziny otwarcia: Pn-Pt 10.00-18.00 Sb 10.00-14.00
email: gliwice@digi-foto.pl

[ Dodano: 2007-10-10, 13:38 ]
aaa! Ale kotleta odgrzałem :D
No to się przynajmniej przywitam. Dzień dobry wszystkim pentaksiarzom. Fajne macie forum ;)
 
pawel1967 Dołączył: 03 Maj 2006
K100D i 100D super jest już nawet w Tarnobrzegu czyli Pentax jest już wszędzie.
 

fanmario  Dołączył: 23 Paź 2007
Pan BischoffPan Bischoff nie zdobędzie informacji tą drogą, bo i w Biedronce też Pentaxa nie ma.
Chyba nie o to chodzi!!!????
Wysyłanie reklamacji za granicę nie jest niczym nowym. Firmy tworzą wielkie centra serwisowe i wolą wozić towar nawet na drugi koniec europy. Ważny dla klienta jest termin wykonania reklamacji.
Problem sklepów, chyba niedługo przestanie istnieć , bo po sukcesie K100 i K10 ,
w internecie trudno znaleźć sklep, który już nie ma ich w swojej ofercie.
Reszta to promocja marki. Jednak ci co markę znali i często pokochali byli w naszej części europy traktowani po macoszemu. Sam miałem problem z reklamacją lampy Pentaxa do K1000 (oryginalnej), kupionej w Hamburgu, którą tamże chciałem przesłać i po półrocznej korespondencji wysłałem do znajomego , który osobiście sprawę załatwił.
Może pojawi się znany z plotek pełno matrycowy K1 lub K20.
Może Pan Bischoff, dostrzegł że Polska to już nie mały prowincjonalny ryneczek?
Powiem szczerze, mi to odpowiada, że pentax jest nieco niszowy, to dodaje smaczku, szczególnie przy wszechobecnych D40, 350 i 400D.
Pentax niech walczy o mnie jako klienta, ja jako użytkownik wyrażać będę opinię.
W tej chwili mówię, że zarówno jak K100 i K10, nie mają się czego wstydzić a szczególnie optyki w kitach. :-B
 

Serg  Dołączył: 03 Lis 2007
Jako ciekawostkę mogę Wam zdradzić, że uraczenie jakiegokolwiek Pentaxa w sklepach za wielką wodą graniczy z cudem. Podczas ostatniej wizyty odwiedziłem chyba kilkanaście sklepów z elektroniką (głównie Best Buy i Circuit City - takie ichniejsze MM) i w temacie lustrzanek cyfrowych poza Nikonem i Canonem świat nie istnieje :-/
Na www obu sklepów oczywiście pentaxy są, ale z adnotacją, że można je zamawiać tylko online :!: Z zamawianiem i odbiorem nie ma żadnego problemu, ale gdyby tak chcieć pomacać przed zakupem i przyjrzeć się bliżej to... dupa blada. Na próżno również szukać szkieł czy lamp (czego nie można powiedzieć w przypadku marek N i C). Spisek jakiś czy co :?:


Pozdrawiam,

Serg.
 

corn  Dołączył: 02 Wrz 2007
Serg, Luuuuudzie!!!, Bydgoszczanie nie wierzcie wykazowi z pierwszej strony tego posta. W wymienionych sklepach nie ma żadnych Pentaxów( przepraszam , nie ma żadnych K1XX D), przed chwila widziałem Pentaxa K100D i K10D i jakbyście nie wierzyli to i lampę AF540 FGZ, w normalnym sklepie, gdzie do tej pory można było dostać wyłącznie inne marki na litery, które się wstydzę wymieniać w tak szanownym gronie, i to wszystko za normalną cenę i bez zapisywania się i bez kolejki. Że co, że kłamię, MICHU i ARTI i wszyscy Bydgoszczanie mogą potwierdzić. Błonie, sklep Foto na Gałczyńskiego obok rynku. Sklep w wykazie Sigmy figuruje jako prowadzący ich wyroby, ale na pytanie o tele70-300 pan sprzedawca zawołał pana fachowca z zaplecza , a ten już wiedział o co chodzi i przyszedł z listą "może pan se poszukać to zamówimy" i tak się skończyła rozmowa dwóch mężów uczonych o obiektywach SIGMY. Ale aparaty z 18-55 i lampy naprawdę leżały na półkach. Jest lepiej.....towarzysze!!! Jak mówił Tow. Sekretarz.

 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Tak, potwierdzam: w Bydgoszczy jest osiedle Błonie.
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
Serg napisał/a:
że uraczenie jakiegokolwiek Pentaxa w sklepach za wielką wodą graniczy z cudem.
Przeczytaj ostatni post z tego ( autorstwa jaada75) wątku. Może się przyda.
 

piotr_luk  Dołączył: 14 Kwi 2007
Michu napisał/a:
potwierdzam: w Bydgoszczy jest osiedle Błonie.
A kto potwierdzi istnienie Bydgoszczy? :roll:

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach