kndr  Dołączył: 04 Lip 2007
Omen napisał/a:
to przestępstwo dodać 27 fotek ,przepraszam .

Żadne przestępstwo. Próbowałeś skomentować 27 fotek na raz? Staram się napisać coś więcej niż "dobre" albo "nie bardzo" i dlatego 27 fotek to dla mnie zbyt dużo.
 

Omen  Dołączył: 02 Lip 2008
kndr- ja nie o tym ale ja też nie miałem wpływu ,że się tak złączyło w 27 w jednym sorcie , nie dodałem ich przecież naraz ;) wszystkich muszę to jakoś sensownie ułożyć .
 
crash85  Dołączył: 06 Gru 2008
why nie ma fotek na poprzedniej stronie ?? :( chciałem skomentować a tu lipa :( pierwsze były ciekawe .... jak będzie poprawiony link to pozwolę sobie skomentować wszystkie
 

Omen  Dołączył: 02 Lip 2008
12.


13.

14.


ze specjalną dedykacją dla kultena :) myślę że tu możesz się wykazać konkretnymi uwagami , które naprwdę są sensowne i cenne , wybacz moje zdanie krajobrazy Twojego autorstwa są świetne , a co do fotografii ludzi naprwdę nie leżą mi twoje fotki ludzi i uważam , że tu powinieneś się mniej angażować w wypowiedzi bo wiem ,że to prywata: sprawiasz dla mnie wrażenie kurcze wszechwiedzącego ,. ja widzę , że to raczej życzliwość niż złośliwość , otwartość wyrażania myśli , ale za fotografa ludzi to cię nie uważam za dobrego . co nie znaczy ,że podpieram to swoim warsztatem raczej konfrontuje Twoje prace z tymi które estetycznie bardziej mnie absorbują a widuję je w sieci . Dlatego opinie o fotografii ludzi i ich krytyka w Twoim wydaniu sprawiły ,że zniesmaczyłem się do Ciebie i mam szalony dystans do twoich słów co do zdjęć na których są ludzie , nie mniej jednak masz masę fajnych uwag technicznych i dlatego te fotki ze specjalną dedykacją byś się po nich przejechał :)
 
zhism  Dołączył: 07 Lis 2008
w 12 i 13 strasznie razi mnie te niebieskie niebo. Jakiś dziwny kolor jak dla mojego oka.
14. Te już dużo lepiej mi podchodzi. Tylko szkoda tych obciętych drzew w lewym górnym rogu :)
 
BartekKw  Dołączył: 12 Gru 2008
Pozwole sobie na komentarz ;-)

Zdjęcie 12 - przesunąłbym horyzont w góre albo w dół - jak dla mnie jest zbyt centralnie. Ciemny dół...
Zdjęcie 13 - nienaturalne kolory i ciemna plama w lesie...
Zdjęcie 14 - podoba mi się. Ładne niebo i kolorki bardziej wyważone. Obcinka drzew po lewej troche razi..
 

Omen  Dołączył: 02 Lip 2008
kulten napisał/a:
Za dużo przesuwasz pasek kontrastu i saturacji. Zdjęcie z okularkami i kwiatkiem na dłoni zgubiło ostrość. Najlepiej prezentuje się zdjęcie nr 10 choć i tam przesadziłeś z obróbką. A jeśli już coś chciałeś tam wykombinować to ja dodałbym winietki ok 30-50%.
- ja już pomijam fakt mojego zmysłu estetycznego który każe mi zniechęcić się do fotografii ludzi w wykonaniu kultena . Stwierdzenie drogi kulten-ie że na fotce nr.10 przekombinowałem z obróbką tymfa warte jest bo to JPG - wprost z aparatu , ja mogę coś z tym spróbować zrobić akurat mam więcej zdjęci z tej serii na dodatek wszystkie robiłem ze zmianą ekspozycji może jakoś posklejam te szybki metaforyczne w całość . zobaczymy co wtedy powiesz .ja zawsze uważał bym z oceną użytej obróbki idzie się tak wystawić na "śmieszność" ja staram się nie oceniać nie czuję się kompetentny . jednak jeżeli mam na coś zwracać uwagę obróbka jest ostatnią kwestią jaką uważam za ważną . Jeżeli nie chodzi o druk i efekt na papierze . ponadto ja nie obrabiam fotek w sRGB już nawet do oglądania fotek używam kodaka_dc
 
kulten  Dołączył: 19 Lip 2007
Weź proszę konstruuj swoje wypowiedzi klarowniej by nie było potrzeby ich kilkukrotnego czytania celem zrozumienia. Używanie interpunkcji trochę częściej również się przyda.

Co zaś tyczy się Twojej wypowiedzi o moich zdjęciach, to zapraszam do mojego wątku, możesz sobie poużywać do woli na temat fotografii portretowej czy jakiejkolwiek innej.

Twoje ostatnie 3 zdjęcia niezależnie czy to efekt obróbki czy ustawień w body, no cóż..., są przesaturowane, nie dość ostre, ze zbyt dużą ilością czerni w cieniach, z błędami kadrowania, typu ucięte wierzchołki drzew. To tyle od strony czysto technicznej.

ps
Mniej emfazy proponuję. :-B
 

Omen  Dołączył: 02 Lip 2008
generalnie to rozumiem ,że obróbka się nie podoba , tam co do kadrowania fakt to nie pstryki gdzie kadr miał być priorytetem , chodziło byś cie się właśnie co do obróbki odnieśli tego przestaurowania choćby . głosy wskazują że nie warto taki ich obrabiać . dobra dzięki zatem za opinię . była pomocna .
 
studentmibm  Dołączył: 29 Mar 2008
o i dlugo nie musialem szukac... biorac pod uwage, ze zdjecia od 12-38 mi sie nie wyswietlaja to z pozostalych najbrdziej podoba mi sie 8, a dokladnie ta dziewczyna:P... a krajobrazow to sie powinienes uczyc od kultena.
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Omen napisał/a:

12.
13.
... do 38.


Wszystkie pokazują:
Cytat

404 - Not Found


omen, pousuwałeś te zdjęcia?
Jestem pod wrażeniem.
 

anex  Dołączyła: 07 Sty 2009
bardzo ładna 13
 

Omen  Dołączył: 02 Lip 2008
no usunolem , ale z względu na to,że była ich kupa naraz ale wrócą , spokojnie . nie mogłem ich już edytować w całości ,tak że spokojnie to tylko zabieg czysto organizacyjny . by to jakoś ułożyć .

15.

16.

17.

Ps: Tamte wrócą (ze zmienioną numeracją i z pierwotną w nawiasie ) ale nie tak naraz jak ostatnio . na razie coś innego :)
 
kryzys  Dołączył: 24 Wrz 2008
Z tej serii najbardziej 17 mi podeszła. Niby nic specjalnego a czuć od niej takie... hmm... ciepło :)
Co do reszty... jedyne co mi się nasuwa to temat w lightroomie - "bezsensowna obróbka...".
 

carrie  Dołączyła: 30 Gru 2008
15. nie podoba się.
16. może trochę chmury mi się podobają.
17. strasznie przepalone niebo. ( a mogło być ładnie)
we wszystkich jak dla mnie zła obróbka.
 

Omen  Dołączył: 02 Lip 2008
może porostu tak?

16'. - podstawowa wersja

[ Dodano: 2009-02-22, 19:03 ]
18.

19.

20.

21.
 

jutokintomi  Dołączył: 08 Lut 2009
8 i 10 najlepsze z całej galerii. Może temu, że zdjęć z drugiej strony wcale nie widać :-/ Popatrzę czy w domu się ładują.
 

Omen  Dołączył: 02 Lip 2008
z sony L1:

22.

23.
 

kenzo  Dołączył: 23 Gru 2007
20 mi się bardzo podoba. Natomiast nie jestem przekonany do obróbki, którą stosujesz na większości swoich fotek, zdecydowanie lepsze są te "mniej udziwnione".
 
kulten  Dołączył: 19 Lip 2007
Witaj Omenie w swoim wątku :lol: .
2 ostatnie zdjęcia są ok. Ładna pani.

Poprzednie natomiast przeginasz z dziwną obróbką. Chyba, że i Ty usiłujesz ukazać świat innym niż jest :evilsmile: .

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach