sołtys  Dołączył: 19 Kwi 2006
[AGD] Odkurzacz...
No to idąc za lokalną modą spytam o odkurzacz :D Do około 500zł.
Najbardziej chciałbym się dowiedzieć o zady i walety odkurzaczy bezworkowych i jak to się sprawdza w praniu...yyy, tzn. w odkurzaniu 8-)
 

cotti  Dołączyła: 20 Kwi 2006
Mnie wszyscy odradzali bezworkowe... że niby mało szczelne, skuteczne itp.
Sama kupiłam workowy, z polskiej firmy, z 4-letnią gwarancją i wszelkimi możliwymi bajerami (typu nieskrzypiące kółka, specjalne szczotki). Poza tym - jest niesamowicie cichy i ma dużą siłę ssania :mrgreen: . I jestem zadowolona z efektów odkurzania :-)
 

l_uka  Dołączył: 20 Kwi 2006
cotti napisał/a:
I jestem zadowolona z efektów odkurzania

no tak, bo przeciez sama go nie uzywasz :P
Krotko mowiac, Zelmer 8-)
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Zelmer Orion. Regulowana moc, nie psuje się :lol: już 2 lata i ma rurę pokrytą chromem (albo niklem), w każdym razie jest lustrzano-srebrzysta. Cena przystępna (250 zł ?)
 

Żaba  Dołączył: 08 Cze 2006
Zelmer :mrgreen:
 

cotti  Dołączyła: 20 Kwi 2006
l_uka, napisałam, że jestem zadowolona z efektów odkurzania. To nie znaczy, że sama go używam ;-)

My mamy Meteora 2 :-)
 

Dada  Dołączył: 01 Mar 2007
cotti napisał/a:
że jestem zadowolona z efektów odkurzania.
Może te efekty są bardziej zaletą operatora odkurzacza, niż sprzętu ? 8-) Wszak zdjęcie też fotograf robi, a nie aparat. :-P
 

Żaba  Dołączył: 08 Cze 2006
Syrius 1900W - i jesteśmy z tego nabytku bardzo zadowoleni. Odkurzacz ma na razie rok i wszystko ok.
 

perl  Dołączył: 24 Wrz 2006
Nikon D60.
 

milo  Dołączył: 01 Sie 2006
Jak jeszcze uda Ci sie kupic w dobrej cenie to bierz K10d, rure dokupisz pozniej.
 

ggdh  Dołączył: 06 Sty 2008
1. Zalozcie podforum AGD :mrgreen:

2. Rodzice maja jakiegos bezworkowego samsunga, juz chyba trzeci rok. Zaplacili za niego kolo 450zl owczesnie. Sprawdza sie doskonale, na rurze pojemnik, w ktorym sie syfy zbieraja, bardzo rzadko trzeba zagladac do samego samochodzika, bo jednak minimalne ilosci tam przechodza i filtr trzeba wytrzepac/przeplukac.
Bezworkowcom mowie TAK :-B
 

mygosia  Dołączyła: 19 Kwi 2006
ggdh, czyli bezworkowce są bezobsługowe? Wyciągasz z szafy i odkurzasz?

A ta rura nie jest cięższa przez zbiornik? Nic a nic?
 

dybon  Dołączył: 05 Gru 2007
Hover, Arianne, 7 letni. Po wymianie worka ciągnie niesamowicie :mrgreen:
Usterka, urwane mocowanie rury (ale te do przechowywania) w body (dzieło córeczki).
 

ggdh  Dołączył: 06 Sty 2008
mygosia,
Skoro moja rodzicielka (155cm w kapeluszu, smiga nim co tydzien dom 200m^2 z wymuszonym (lekko) usmiechem na ustach to chyba nie jest tak zle.

99% syfu laduje w zbiorniku na rurze -> przekrecic -> wysypac -> jechac dalej z koksem. (Aha, przed wakacjami usterka, nadepnieta rura i pekla przy mocowaniu zbiornik, cios na 140zl wyceniony, wiec teraz jak z jajkiem trzeba)
 

^mmm^  Dołączył: 04 Paź 2006
Mam Wodnika Zelmera - bezworkowy z filtrem wodnym
zalety
- duża siła ciągu
- kompletnie nic przez niego nie przechodzi (ważne dla alergików)
- może zbierać wodę
wady
- ciężki
- wymaga mycia po każdym użyciu, a zbiornik nieco uciążliwie skonstruowany
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
cotti napisał/a:
My mamy Meteora 2 :-)

Też posiadam i polecam. Bardzo lekki, mocno ssie i odkurza się nim bardzo przyjemnie suwając szczotkę (jest na kółkach). Sprawdź tylko z jakim wyposażeniem kupujesz bo odmian tego modelu różniących się rodzajem szczotki i innymi pier.do.ła.mi było swego czasu sporo.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Też mamy Wodnika Zelmera i bardzo sobie chwalimy z uwagi na to, że nie wydmuch.uje części tego co zassa. Zalety już opisał ^mmm^ to nie będę powtarzał.
 

mygosia  Dołączyła: 19 Kwi 2006
"Skoro moja rodzicielka (155cm w kapeluszu, smiga nim co tydzien dom 200m^2 z wymuszonym (lekko) usmiechem na ustach to chyba nie jest tak zle. "

Wiesz - wolałabym usłyszeć wypowiedzi osoby, które osobiście używają ;-)

[ Dodano: 2008-08-12, 07:58 ]
"- ciężki
- wymaga mycia po każdym użyciu, a zbiornik nieco uciążliwie skonstruowany"

Brrrr...
 

LukD  Dołączył: 25 Wrz 2006
^mmm^ napisał/a:
Mam Wodnika Zelmera - bezworkowy z filtrem wodnym
zalety
- duża siła ciągu
- kompletnie nic przez niego nie przechodzi (ważne dla alergików)
- może zbierać wodę
wady
- ciężki
- wymaga mycia po każdym użyciu, a zbiornik nieco uciążliwie skonstruowany


Który model? Duo, Trio, Quattro?
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Mam starszy model o wyglądzie Wodnika Duo ale bez opcji montażu worka w miejsce filtra wodnego.
Sprawdziłem - to Wodnik Duo sprzed kilku lat.


Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach