dragunoff  Dołączył: 23 Lut 2008
Tajemnicza Sigma 55-200mm 4,5
Witam
Jakiś czas temu zostałem obdarowany tajemniczą Sigmą, zoom 55-200 w pudełku, ładnym skórzanym pokrowcu, metalowa osłona przeciwsłoneczna, na kodzie paskowym pudełka stoi: 55-200mm f/4.5UAF PE, w innym miejscu Sigma 55-200mm f/4.5 U-AF For Pentax Screw. Stan prawie idealny, lekko zakurzona. Co mnie najbardziej zdziwiło - auto focus w obiektywie zasilany jest trzema bateriami AAA. Nie jestem w stanie jej przestrzelić nie mam żadnego aparatu z gwintem / przejściówki.
Tajemnica tego szkła wynika z tego że nawet mój najlepszy przyjaciel pan GooGle nie jest mi w stanie nic o nim powiedziec.
Jakieś pomysły odnośnie jakości, wartości, ostrości, cokolwiek ?

Zdjęcia: 1, 2, 3
 

szymon_h  Dołączył: 04 Lis 2008
o ile sie nie myle jest to obiektyw z wlasnym napedem af, to znaczy z wlasnym systemem autofocus, przynajmniej takie cos bylo do praktici pb wygladem i parametrami niemal identyczne http://www.praktica-colle...r_AF_55_200.htm

a z tego co pamietam to do praktici ten obiektyw byl takze z napisem sigma wiec mozliwe ze jest to to samo

pozdrawiam
 

dragunoff  Dołączył: 23 Lut 2008
Post poprawiony, oczywiście AF a nie zoom zasilany jest bateriami. Ten Pentacon wygląda bardzo podobnie z tym że w moja Sigma ma srednice filtra 58mm. Czyli teraz mamy dwa tajemnicze obiektywy :)
Opłaca się to trzymać (dla jakości zdjęć) czy lepiej pozwolić odejść (ew za jaka cenę ) ?
 

Generic  Dołączył: 09 Lis 2007
Jak "Pentax Screw" tzn. że M42 tak?

Zenit z Autofocusem? Bezcenne o-P
 

pan_kg  Dołączył: 08 Lis 2008
Ma ktoś może taki manualny obiektyw z bagnetem K: sigma zoom multi- coated, 5.6-6.3, 120-300mm?
Pokazał się ostatnio na allegro - ile może być warty? Jest coś warty?
 

dragunoff  Dołączył: 23 Lut 2008
screw wygląda tak:



Właśnie, działałby ten "af" po podpięciu przez adaptor do me superka ?
 

Generic  Dołączył: 09 Lis 2007
Styków to żadnych nie ma z tego co widzę, więc powinien też działać nawet bez podpinania do niczego o-)
W sumie ciekawy jestem na jakiej zasadzie i jak to jest zbudowane.
 

szymon_h  Dołączył: 04 Lis 2008
pewnie rewelecja pod wzgledem nie bedzie w stosunku do dzisiejszych zoomow al epewnie warto go wyprobowac chociazby z ciekawosci ;-)

pewnie ma jakis czujnik odleglosci i na jego podstawie ustawia ostrosc albo cos w tym rodzaju.
 
danio  Dołączył: 15 Lis 2006
łał ale fajne ustrojstwo :) widziałem podobnego tamrona AF 70-210 na adaptall 2
 

gebi  Dołączył: 05 Maj 2006
Nie ma jakiegoś guzika na korpusie, który aktywowałby AF, poza włącznikiem zasilania obiektywu?
 

dragunoff  Dołączył: 23 Lut 2008
gebi napisał/a:
Nie ma jakiegoś guzika na korpusie, który aktywowałby AF, poza włącznikiem zasilania obiektywu?


Jest guzik, widać go na pierwszym zdjęciu z pierwszego postu. Włączenie zasilania powoduje zablokowanie manualnej kontroli ostrości, ostrość ustawiasz "automatycznie" wciskając ten guzik a działa wszystko tak: cyfra na manualu, af na korpusie wyłączony, aperture ring na permited, kadrujesz, ostrzysz "automatycznie", spust do połowy, AE-L, spust do końca i bokehy trzaskasz lepsze niż limitedem ;) Na cyfrze z 200mm na koncu robi sie 300 jeśli się nie mylę, ide czytać o tym wszystkim dalej i może ustrzele jakąś sąsiadkę w negliżu juupi :)
 

gebi  Dołączył: 05 Maj 2006
Sorki, rzeczywiście guzik jak wół. Zerknąłem tylko na to zdjęcie, które się później załadowało :oops:

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach