opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
Arti, być może miałeś wersję z Hill Hold Control ./ Hill Start Assist.

Auto Hold we wszystkich modelach działa tak samo tyle że jest różnica przy DSG bo w manualu proces deaktywacji rozpoczyna się już w momencie wciśnięcia sprzęgła i może dzięki temu lepiej to wygląda, w DSG po wciśnięciu gazu gdy chcesz już ruszać.

No to w Seacie jest odwrotnie niż w KiA jeżeli chodzi o wyposażenie podstawowe/dodatkowe.

Instrukcję przeczytałem całą - jestem z tych co czytają :-P

 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
Cytat
Swoją drogą to ostatnio najaktywniejszy wątek na tym fotograficznym forum
bo w motoryzacji są jakieś premiery...
 

bbartlomiej  Dołączył: 10 Wrz 2007
opiszon, co Ty mówisz, nawet w Pentaksie była. Tylko z takim echem, jakiego chyba producent się nie spodziewał :-)
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
bbartlomiej, hmm, nawet face liftingiem nie można tego nazwać.
Szukam jakiejś analogii motoryzacyjnej gdzie ten sam producent wypuścił ten sam model po inną nazwą i nic nie znajduję. Tak bywa ale pod inną marką dodatkowo zazwyczaj.
 
MCsubi  Dołączył: 27 Paź 2009
Proszę uprzejmie: Volvo 240/740/940.
Układ napędowy identyczny we wszystkich, blacha nieco zmieniona między serią 200 a 700, potem prawie identyczna (przejściówka 740 nie do odróżnienia od 900).
No i za karę kupili ich Chińczycy.
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
Cytat
No i za karę kupili ich Chińczycy
ale wieszczysz...

Ci sami Chińczycy których auta będziemy produkować pod nazwą Izera? :evilsmile:
 

apemantus  Dołączył: 08 Maj 2013
opiszon napisał/a:
Ci sami Chińczycy których auta będziemy produkować pod nazwą Izera?

Przeciez to będą polskie auta! :mrgreen:
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
Na pewno narodowe
 
MCsubi  Dołączył: 27 Paź 2009
Dokładnie Ci sami. Nieboszczyk Ursus już "produkował" autobusy elektryczne do zdjęć z Maowieckim, które w istocie były "chińczykami" z naklejonym logo Ursusa.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Jest jakiś współczesny samochód nie posiadający żadnych chińskich elementów?
 
MCsubi  Dołączył: 27 Paź 2009
Np. Honda Civic 4d. , Toyota Yaris GR.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Jesteś pewien, że w elektronice nie znajdziesz nic chińskiego? Rządzą księgowi.
 
MCsubi  Dołączył: 27 Paź 2009
Jestem pewien. Meksyk, Tajlandia, Turcja, ale nie Chiny.
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
plwk, chińskie elementy to nie to samo co postawienie całego auta na chińskiej platformie.
 

bbartlomiej  Dołączył: 10 Wrz 2007
Brak chińszczyzny (jeśli to prawda) w takiej Hondzie Civic 4d o niczym nie świadczy - Honda sama potrafi obrzydzić swoje auto. Przy kupnie Proceeda w 2019 rozważaliśmy właśnie Civica. Byłem od dawna fanem marki (kilka Civiców na przestrzeni lat, motocykle), ale to przykre patrzeć jak te samochody teraz wyglądają w środku i co oferują. Twardy nijaki plastik. Po prostu brzydkie wnętrze. Mdła skrzynia CVT. Mniej mocy. Cena dużo wyższa a mniej funkcjonalności i systemów bezpieczeństwa w podobnej cenie. . Proceed zjadł ją bez popitki.
W cenie niższej Proceed ma więcej mocy, skrzynię dwusprzęgłową, lepsze wykonanie wnętrza, lepszy tempomat aktywny i systemy awaryjne (utrzymanie pasa, hamowanie awaryjne nawet przy niższej prędkości), parkuje sam.
 
MCsubi  Dołączył: 27 Paź 2009
:mrgreen: :mrgreen:
Ten tekst o CVT najlepszy, bo Civic w ogóle nie ma skrzyni. Jest praktycznie 1 bieg, a dźwięk zmiany biegów emitowany jest z głośników.
 

bbartlomiej  Dołączył: 10 Wrz 2007
MCsubi, nie wiem czy ironizujesz czy źle odczytuję Twoje intencje, ale skrzynia biegów CVT (Continuously Variable Transmission) tym właśnie jest - skrzynią biegów. Jest po prostu bezstopniowa. A mówiąc mdła miałem na myśli jej zachowanie i dynamikę podczas jazdy. Nawet w trybie sport jest nijaka.
 
MCsubi  Dołączył: 27 Paź 2009
To jeździłeś starym modelem, w nowym skrzyni nie ma wcale jak napisałem. Tylko Type R ma skrzynię, a zwykły ma tylko hybrydę dwulitrową w której skrzyni biegów nie ma (dosłownie - jest 1 bieg).
 

bbartlomiej  Dołączył: 10 Wrz 2007
MCsubi, wiem czym jeździłem podczas jazd testowych nowych Hond Civic przed zakupem z salonu w roku 2019. Modelem ze skrzynią biegów automatyczną - CVT. Zachowywała się tak, jak opisałem swoje wrażenia wyżej. Nigdzie nie pisałem, że to była hybryda. Czytaj ze zrozumieniem.
 
MCsubi  Dołączył: 27 Paź 2009
3 lata! Przez ten czas to już zburzono fabryki w GB i Turcji, gdzie one były produkowane.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach