MiQ27  Dołączył: 17 Wrz 2007
mlmar napisał/a:
czemu takie dziurki w taborecie służyły?

żeby woda spływała (vide sąsiedni taboret). Krzesła ogrodowe też mają takie strategiczne otwory.
 

macias  Dołączył: 12 Wrz 2008
@mlmar moglbys sprecyzowac chaos?[w jakiej fotce gdzie kiedy:p]
bylbym wdzieczny
 

mlmar  Dołączył: 03 Lip 2008
MiQ27 napisał/a:
mlmar napisał/a:
czemu takie dziurki w taborecie służyły?

żeby woda spływała (vide sąsiedni taboret). Krzesła ogrodowe też mają takie strategiczne otwory.


a wiec tutaj zdjęcie macias'a pokazało ewolucje taboretu, przełomowe, genialne p;
widzisz macias, takie zdjęcia trzeba robić, z duszą

chaos jest wszechobecny, częściowo problemem jest zbyt duża głębia ostrości którą stosujesz, jak rzeźba dziewczyny ze skakanką, po co widoczne te budynki w tle? imo nie są potrzebne, zły kadr. Poprawiasz to na zdjęciu "huge flowerpot" widac już jakiś temat, ale tło zblurowane w PSie nie wygląda dobrze, może lepszy byłby efekt lens blur jeżeli nie stać cię na ładny bokeh
nie wiem, tez początkujący jestem [;
ale chyba musisz popracować nad wyczuciem estetyki, im mniej obiektów w kompozycji tym lepiej
 

macias  Dołączył: 12 Wrz 2008
18.

19.

20.

21.


22.
]

23.



24.


25.


26.


byly 3 posty pod postami i nik tnic nie pisal to postanowilem sksowac tamtego posta i napisac nowego:P

duuuzy update fotek tutaj:
http://www.flickr.com/photos/30401201@N05/
 

Kosior  Dołączył: 26 Cze 2008
a mógłbyś dodac fotki w pełnych wymiarach?
 

macias  Dołączył: 12 Wrz 2008
po kliknieciu otworzy sie tobie wieksza wersja w nowym oknie
 
kulten  Dołączył: 19 Lip 2007
Nie chciałbym Cię zniechęcić ale Twoje zdjęcia chyba pod każdym względem cierpią :-( . Z mojej strony nie potrafię powiedzieć nic o nich pozytywnego. A zdjęcie nr 22 już w ogóle zrzuciło mnie z fotela. Jak wyżej napisałem nie zniechęcaj się ale sądzę, że powinieneś popracować nad warsztatem, poczytać trochę prasy fotogr., przejrzeć dokładnie forum, zdjęcia innych ludzi, po czym porównaj do swoich prac i odpowiedz sobie na pytanie co należy zrobić by... No właśnie, trochę jestem zmieszany bo po Twoich zdjęciach nie potrafię określić, czego oczekujesz po sztuce, jaką jest fotografia.

PS
i przyłączam się do głosów byś wrzucał zdjęcia w pełnym rozmiarze (czyt., w rozsądnym) bezpośrednio do swojego wątku. Używanie ctrl + kombinacje literek z naszej strony kosztuje więcej niż Ciebie poprzez wklejenie właściwego linka.
 

macias  Dołączył: 12 Wrz 2008
@kulten.... to twoje zdjecia juz dawno umarly jak moje cierpia... ja rozumiem jakby to ktos inny napisal ale naprawde chyba Ty o sztuce i fotografii nie slyszales[ w szczegolnosci twoje ostatnie zdjecia[grajace na tym ze sa czrno biale i mega przekontrastwane..]...] A a tak pozatym 22. to jest sklejka kilkunastu zdjec tzw. panografia[chociaz przyznam ze nie najlepsza:P]
pozatym czytam ostatnio calkiem sporo na temat fotografii i sporo ogladam zdjec ale tez trzymam sie kilku zasad nakreslonych przez pana Sunderlanda robiac zdjecia [np. fotografuj zawsze to co sie tobie podoba, strzez sie zatloczenia na obrazie[chociaz nie zawsze mi to wychodzi] a pozatym kilka nascie innych i jest jeszcze wazniejsza dla mnie zasada od pozostalych aby odstapwyac od zasad i kierowac sie tym co podpowiada umysl i dusza]


ad.ps nie rozumiem w czym jest problem jak klikniejsz na miniaturke???
ja widze same plusy:
1.szybciej sie strona laduje
2. masz szybko wglad na umieszczone obrazy i mozesz wybrac te ktore ciebie zaintryguja i otworzyc w nowym oknie
a tak pozatym wrzucenie miniaturki kosztuje mnie wiecej wysilku niz wrzucenie zdjecia normalnej wiekosci

pozdrawiam
 

mygosia  Dołączyła: 19 Kwi 2006
macias napisał/a:
@kulten.... to twoje zdjecia juz dawno umarly jak moje cierpia... ja rozumiem jakby to ktos inny napisal ale naprawde chyba Ty o sztuce i fotografii nie slyszales[ w szczegolnosci twoje ostatnie zdjecia[grajace na tym ze sa czrno biale i mega przekontrastwane..].

ale to twoj watekw iec czemu oceniasz tutaj fotki kolegi?nie mozesz zniesc krytyki to moze nie jestes psychicznie przygotowany do pokazywania zdjec publicznie
jesli wszyscy ci mowia o miniaturkach to mozesz zastanow sie czy przypadkiem nie maja razji oczywiscie mozesz upierac sie przy swoim mozesz miec nawet wlasne zdanie odnosnie miniaturek ale nie dziw sie wtedy ze malo kto bedzie tutaj zagladal

Ale zrobisz jak zechcesz. Na razie rozmowa z Tobą przypomina kopanie się z koniem.
 
marbud  Dołączył: 21 Cze 2008
mi sie 6 podoba!
 

macias  Dołączył: 12 Wrz 2008
boze chceiliscie zeby wszystko wam sie ladnie ladowdoalo to macie. chcieliscie miec mniejsze pliki to macie tylko ze trzeba otworzyc w nowym oknie a to juz klopot...
[a tak pozatym mam prawo odopowiedziec na krytyke...[pozatym nie ocenilem tylko skrytykowalem jego postawe bo pisze jedno a w jego zdjeciach nie widac tego co pisze]
a Ty sie o moja psychike nie martw:P


ps. dziekuje za pozwolnie posiadania wlasnego zdania o wielcze szanowna Pani Moderator

[ niezly winik na 2 strony 1 konstruktywna krytyka;p]
 
j+  Dołączył: 01 Sty 2008
macias napisał/a:
boze chceiliscie
jak już 'chcieliście', to powinno być 'bogowie'.

wystawiasz zdjęcia, (nieciekawe, technicznie też bez szaleństw /niedoświetlone/), dostajesz krytykę, obrażasz się. Czy jeśli komuś się na przykład nie podoba nowoczesny budynek w centrum starówki, to znaczy, ze sam musi potrafić zaprojektować go lepiej?

Trzeba się zastanowić co chcesz pokazać i zrobić to w sposób interesujący dla odbiorcy.

1 zdjęcie: dynia. Z czym się dynia kojarzy? Kolor pomarańczowy, halołin, cokolwiek. Dla mnie generalnie owoc/warzywo powinien/powinno kipieć kolorami, cieszyć oko, bo trzeba się rzeczywiście namęczyć, żeby wycisnąć z tego jakieś większe przesłanie. Oczywiście możesz burzyć mosty stare i iść nową ścieżką pokazując dynie jako szaroburą bryłę, z jakimś przesłaniem melancholijnym, ot - dynia samobójca. Tylko musisz mieć szczęście, żeby trafić na widza, do którego to przemówi.

~
mygosia napisał/a:
razji

;-)
*puf*

 
marbud  Dołączył: 21 Cze 2008
skaczcie tą polemike bo mamy obradowac nad zdjeciami . ja mysle ze macias, zrozumial ze nam łatwiej ogladac wieksze zdjecia i takie bedzie zamieszczal na przyszlosc a co do jakosci zdjec no to coz, robi jakie lubi , jego wybor . mi jakos sie specjalnie nie podobaja ale to jemu sie maja podobac skoro to jego hobby
no ale z drugiej strony skoro wystawiasz do oceny to warto przyjac z pokora i te negatywne
 

mygosia  Dołączyła: 19 Kwi 2006
"skaczcie tą polemike"

No to skakam tą polemikę ;-D
 
maslot  Dołączył: 11 Cze 2008
IMO autor powinien się zdeklarować, że oczekuje tylko pochlebnych recenzji - bo takie wyniosłem wrażenie z przeczytania ostatnich postów. Tak będzie lepiej i dla autora, i dla recenzentów.
 

afuszejk  Dołączył: 28 Maj 2008
Dziwnie się poczułem jak otworzyłem i przebrnąłem przez ten wątek. Przypadkowe, w moim odczuciu, zdjęcia i nutka pretensji w głosie autora, to wszystko okraszone kilkoma na prawdę dobrymi wskazówkami od stalych userow. IMHO nieskończona jest cierpliwość diehardów : )
Na slasku dzis piekna pogoda i az wierce sie w pracy, zeby wyskoczyc na foty. Dzien coraz krotszy, takze mysle ze koniecznie trzeba lapac takie chwile wszyscy bez wyjatku :D :-B

Macias, polecam skupić się na jakimś temacie no i przy selekcji wstawianych fot zadaj sobie pytanie, czy ta fota podoba mi sie bo ja ją zrobiłem, czy dlatego ze jest po prostu dobra?
Najlepiej dać zdjęciom trochę poleżeć, jak się opatrzą szybko to walczysz dalej. Do skutku,

albo i nie

pzdr
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
macias, chcesz krytyke? Masz. Twoje zdjecia sa nudne. Mozna je pokazywac jako przyklad typowej cyfrowej sieczki bez zadnej tresci. Na tych zdjeciach nie ma nic ciekawego, sa nieciekawie zrobione, kuleja technicznie, a nade wszystko sa pretensjonalne. Epatujesz tanimi srodkami wyrazu - po co ta magenta w zdjeciach z Monako, po co te szerokie katy, po co to krzywe kadry? Po cholere podciagasz saturacje? Widziales kiedys taka trawe? Tak bardzo lubisz kolory? Polecam akwarele. Po co te blury i szopowanie? Szalejesz jak zajac na wiosne, a widac, ze nie opanowales podstaw. Piszesz o odstepowaniu od zasad - przydaloby sie dowiedziec od jakich zasad odstepujesz, bo chyba nie do konca wiesz. Wiesz na czym polega kompozycja? Jesli pan Sunderland ci nie powiedzial, to ja ci powiem. Czlowiek patrzy na obrazy w specyficzny sposob. Zasady kompozycji sa po to, zeby uwydatnic to co szczegolnie chcemy pokazac, bez potrzeby pisania instrukcji obslugi do zdjecia. Idac twoim tropem lamania zasad, to mozna powiedziec, ze od zasad odstepuje nawet moj 4 letni syn, ktory zreszta tez robi zdjecia wszystkiemu co mu sie podoba. Swoja droga, za takie "zloty zasady", pan Sunderland powinien dostac sadowy zakaz udzielania jakichkolwiek rad.

Twoje zdjecia sa zupelnie nieprzemyslane. Nie masz jeszcze pojecia co chcesz w ogole powiedziec swoja fotografia. Jestes pstrykaczem, ktory chodzi z aparatem i pstryka wszystko co mu sie podoba. Nie potrafisz patrzec na swoje zdjecia obiektywnie. Zrozum, zrobienie zdjecia w Monako, nie przydaje mu autoamatycznie atutow. A do tego wszystkiego jestes tak zapatrzony w siebie, ze nie potrafisz nawet otworzyc sie na krytyke.

Jesli chcesz zweryfikowac moja krytyke, tak jak to po chamsku uczyniles w stosunku do Kultena, adres masz w stopce. Z niecierpliwoscia czekam na uwagi.
 

afuszejk  Dołączył: 28 Maj 2008
ain't no bullshit!! no doubt about it!
 

KITT  Dołączył: 28 Lip 2008
No rzeczywiście troche "chamstwo na salonach"...
macias powiem krótko - mnie zjechali jak wrzucałem podobnej jakości zdjęcia i już mniej więcej wiem co z czym się je, więc okazuje się że to dobra metoda - teraz to wszystko w Twoich rękach - albo się zastanowisz i zrobisz chociaż jedno (JEDNO) dobre zdjęcie, albo... odpowiedz sobie sam.Spojler - To nie epuls żeby dodawać komcie w stylu "ajć" i "supcio" Koniec spojlera. :mrgreen:
Pozdro
 

DrEwNiAK  Dołączył: 29 Sty 2008
Troszkę podcinające skrzydła te posty, w szczególności dzerrego, lecz nie załamuj się.
Sam zostałem zjechany, i teraz widzę, że moje były co najmniej nieciekawe.
Próbuj dalej i nie pstrykaj za dużo. Spróbuj widzieć ciekawe rzeczy i je fotografować, nie staraj się na początek z nudy robić cuda.

Nie załamuj się. Teraz miałem podnietę sprzętową długoo! :D

PS> WISŁA PRZEGRAŁA!!! Sędzia złodziej! :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach