Elsimm  Dołączył: 13 Wrz 2008
Dziwne kolory na trybach manualnych.
Witam wszystkich jako nowy użytkownik Pentaxa K100d, i od razu chcę przeprosić jeśli zadaje głupie i laickie pytanie.
Problem jest taki, zdjęcia robione na trybach manualnych wychodzą takie bardziej niebieskie i blade od zdjęć na trybach automatycznych. Dzieje się tak na wszystkich ustawieniach sRGB i Adobe oraz wszystkich trybach P,Tv,Av,M,B. Nie wiem czy ja coś przeoczyłem w ustawieniach czy nie wiem o czymś.
Oto przykłady.

A drugie z automatu.


Z góry dziękuję za pomoc.
pozdrawiam
 

matb  Dołączył: 02 Lis 2006
Elsimm, w tym "dziwnym" zdjęciu to jest tylko problem temperatury barwnej. Masz white balance ustawiony na manual (tak z exifa wynika) i akurat nie pasujący do warunków, jakie były.
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
Poza tym jest klasycznie niedoswietlone.
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
dzerry napisał/a:
Poza tym jest klasycznie niedoswietlone.


No co ty. histogram jest ok...
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
Kurde faktycznie. Patrze na histogram i nie wierze. Nawet tan skrawek nieba sobie wycialem i dalej jest idealnie :shock:
 
Elsimm  Dołączył: 13 Wrz 2008
matb napisał/a:
Elsimm, w tym "dziwnym" zdjęciu to jest tylko problem temperatury barwnej. Masz white balance ustawiony na manual (tak z exifa wynika) i akurat nie pasujący do warunków, jakie były.


Tak, miałeś rację. Taki ważny szczegół nie wiem czemu pominąłem. Jeszcze raz dziękuję.
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
dzerry napisał/a:
Patrze na histogram i nie wierze. Nawet tan skrawek nieba sobie wycialem i dalej jest idealnie
Tez się zdziwiłem tym Twoim stwierdzeniem. Ale z drugiej strony, to trochę wyjaśnia te wszystkie jasne zdjęcia na polach truskawkowych...
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
Jarek Dabrowski napisał/a:
Ale z drugiej strony, to trochę wyjaśnia te wszystkie jasne zdjęcia na polach truskawkowych...
cos mi ta praca na 6500K nie sluzy chyba. Dasz linka do takiego ewidentnie za jasnego. Bo ja generalnie wole takie jasniesze.
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
To taki trochę żart był, ale to z fontanną było np. dla mnie trochę za jasne (mimo ostrego światła). Po prostu też się zdziwiłem Twoją reakcją na te wodospady, które sa wg mnie bardzo poprawnie naświetlone.

A 6.5k K to norma.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach