slavkoz1  Dołączył: 30 Mar 2008
Dla mnie Macioch.
Czy dopasowywanie świateł-cieni w PSie mieści się w regulamine? To a`propos Valdis62. Z tego co pamiętam, zgodnie z regulaminem oprócz wołania w dedykowanym do tego programie możliwe jest tylko doostrzenie w innym. Ale może się czepiam.
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
slavkoz1 napisał/a:
Czy dopasowywanie świateł-cieni w PSie mieści się w regulamine?

Mieści sie - mieszczą się wszystkie operacje wykonywanie globalnie na całym zdjeciu, w tym funkcje typu cień/swiatło/kontrast/histogram itd. oraz np. wzmacnianie lub osłabianie wybranego kanału.

Nie mieszczą się operacje na warstwach, zaznaczonych obszarach/fragmentach itd.

[ Dodano: 2008-10-02, 11:20 ]
slavkoz1 napisał/a:
wołania w dedykowanym do tego programie możliwe jest tylko doostrzenie w innym.

... oraz używanie standardowych funkcji korekcji globalnej tego programu jest dozwolone i zalecane.

Gdyby miało być tak, jak piszesz, to całe RC nie miałoby sensu.
 

briho  Dołączył: 28 Sie 2007
zorzyk napisał/a:
[krytykanctwo ON]
Valdis62 zbyt rozjaśnił cienie - zdjęcie straciło głębię, bo sprawia wrażenie, ze światło jest wszechobecne (np. na ścianie czerownej skrzyni, która to ściana jest w cieniu). Ten sam efekt uzyskał Briho ;-) Efekt zbytniego wyciąnięcia cieni na światło widać również na belkach, czy tam masztach. Dlatego Briho zajął 2. miejsce, bo jednak zatrzymał się w miejscu, które Valdis62 minął z szybkością perszinga ;-) i dlatego nie został sklasyfikowany :evilsmile:


Zgadza się, teraz to dostrzegam. Z drugiej strony gdybym edytował to zdjęcie z użyciem warstw to na pewno bym go w ten sposób nie "spłaszczył". A tak gdy chciało się rozjaśnić człowieka na zdjęciu, to i przy okazji inne elmenty stały się jaśniejsze (nienaturalnie).
 
hawk  Dołączył: 14 Lip 2008
zorzyk dzięki za ocenę, to działa motywująco
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
... bo dobra motywacja jest najważniejsza :mrgreen:






A teraz kolejka dla wszystkich na koszt firmy :lol:
 
slavkoz1  Dołączył: 30 Mar 2008
zorzyk napisał/a:
Mieści sie - mieszczą się wszystkie operacje wykonywanie globalnie na całym zdjeciu

A to sorki, cosik chyba mi się żle zapamiętało.
Wołałem i ja, tak dla porównania i na ACR poprzestawałem i wynik był nawet znośny. Teraz zaprzęgnę PSa do roboty.
 

valdis62  Dołączył: 12 Cze 2006
zorzyk napisał/a:
krytykanctwo ON]
Valdis62 zbyt rozjaśnił cienie - zdjęcie straciło głębię, bo sprawia wrażenie, ze światło jest wszechobecne (np. na ścianie czerownej skrzyni, która to ściana jest w cieniu). Ten sam efekt uzyskał Briho ;-) Efekt zbytniego wyciąnięcia cieni na światło widać również na belkach, czy tam masztach. Dlatego Briho zajął 2. miejsce, bo jednak zatrzymał się w miejscu, które Valdis62 minął z szybkością perszinga ;-) i dlatego nie został sklasyfikowany :evilsmile:
[krytykanctwo OFF]


kwestia gustu i wyobraźni. Ja przez ostatnie lata staram się każdą wolną chwilę (choć nie ma ich niestety zbyt wiele) spędzać na wodzie. Wielokrotnie spotkałem się z sytuacją, kiedy przy pewnym typie zachmurzenia na wodzie pojawia się właśnie takie dziwne, nienaturalne, wszechobecne światło, nie dające praktycznie cienia. W mojej wersji takie światło pasowało mi do równie niepokojącego nieba. Nikt nie mówił, że zdjęcie ma być najbardziej naturalne (bo cóż to tak naprawdę oznacza? czy istnieją jakieś wzorce?), i oczywiście nie musi się każdemu podobać - to tylko moja wizja dla tego zdjęcia, każdy ma prawo odbierać je inaczej.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach