Wito76  Dołączył: 10 Kwi 2008
Jak to jest z BF/FF ?
Przymierzam się do zakupu zooma, jeszcze nie wiem czy to będzie 70-200 czy 70-300, ale zeby nie zaciemniać, załóżmy że będzie to Sigma APO 70-300 lub np Tamron.
Pomińmy fakt jakosci tych szkieł, mydlenie powyzej 200mm itp.
Duzo pisze sie o problemach tych szkieł z BF/FF.
Kupując nowe szklo mam mozliwosc reklamacji, korekty w serwisie itd.
Ale podchodząc do tematu budżetowo czyli kupując używane szkło mogę nadziać sie własnie na szklo z tym problemem.
Jeśli ktos sprzedaje takie szkło to mozliwe, ze mu się znudzilo, nie potrzebuje itd lub ma wlasnie wspomniany BF/FF i to jest powodem sprzedaży. Czy ten problem przejdzie na mnie na 100% czy problem jest indywidualny tzn dany egzemplarz aparatu + szkło, czyli ktos tam miał BF lub FF a ja moge, ale wcale nie muszę miec tego zmartwienia?
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
Wito76 napisał/a:
problem jest indywidualny tzn dany egzemplarz aparatu + szkło, czyli ktos tam miał BF lub FF a ja moge, ale wcale nie muszę miec tego zmartwienia?
- tak jest
Wito76, - postow na ten temat bylo cale tony.... :roll: dlaczego nie chce ci sie poczytac?/poszukac?
 

Wito76  Dołączył: 10 Kwi 2008
Fafniak napisał/a:
- tak jest

Kwestia upewnienia się tylko.
Fafniak napisał/a:
postow na ten temat bylo cale tony
- no właśnie, palce mogą rozboleć od przerzucenia tych kilku ton :), a tak mam od ręki odpowiedź a jak się temat ewentualnie rozwinie sensownie bez OT to moze i cos ciekawego sie jeszcze dowiemy :)
 

dickkett  Dołączył: 18 Wrz 2006
Wito76 napisał/a:
palce mogą rozboleć od przerzucenia tych kilku ton :), a tak mam od ręki odpowiedź

I powstanie kolejnych kilka ton ...

 

Wito76  Dołączył: 10 Kwi 2008
Czytam wlasnie jeden wątek o zoomach i tam też od razu pytającego odesłano do szukajki. Niejaki Żaba wziął Pytającego w obronę jak niżej
Chłopaki trochę wyrozumiałości. Dla was problem, jest stary i 100x wałkowany, a dla kogoś jest nowy i ważny i szuka pomocy. Denerwuje was to ignorować i nie odpowiadać, piotr_luk właściwie zamknął temat i udzielił właściwej porady w stylu było, poszukaj. Ale może można to zrobić sympatyczniej. Każdy się kiedyś uczy każdy pyta tak jest i będzie. Nasze forum zawsze było bardzo pozytywnym miejscem i niech tak pozostanie.

Zgadzam sie zupelnie, poza tym sorki za OT i dubel.
 

Meggido  Dołączył: 05 Mar 2007
Wito76, z FF i BF jest tak: albo jest albo go nie ma. To nie jest reguła. W przypadku "kundli" jest to bardziej prawdopodobne. Poza tym jeśli chcesz zooma kupić i nie zależy Ci na f2.8, to kup sobie Pentaxa DA55-300.
 

Wito76  Dołączył: 10 Kwi 2008
Meggido napisał/a:
to kup sobie Pentaxa DA55-300.

Droższy, a czy niebo lepszy czy tylko ciut?
 

Kosior  Dołączył: 26 Cze 2008
Dużo lepszy, większy zakres, no i masz pewność, że nie będzie ff/bf.
 

Wito76  Dołączył: 10 Kwi 2008
Hmm, szczerze mówiąc nie myslalem o tym szkle, patrzę wlasnie na E-bayu, są 4 aukcje po okolo 900pln bez przesylki (przesylka z niemiec wiec diabelnie droga).

[ Dodano: 2008-09-25, 11:21 ]
Wątek troche zbacza, ale jak juz zboczylismy to moze jeszcze spytam, jak w kwestii bf/ff i jakosci fotek wypada uzupelniacz kita czyli 55-200 (pasuje mi cenowo :-) )
 

Kosior  Dołączył: 26 Cze 2008
Tu masz za niecałego tysiaka. W Polsce, z polską gwarancją. Po co importować?
 

Meggido  Dołączył: 05 Mar 2007
Zdecydowanie lepszy i jego jakość nie jest loterią.
 

AreKc  Dołączył: 27 Cze 2008
Wito76 napisał/a:
55-200

W kwestii formalnej - 50-200
 
lucky  Dołączył: 10 Wrz 2008
arekc2000 napisał/a:
W kwestii formalnej - 50-200
a moze chodzilo o sigme 55-200? :-P
 

Wito76  Dołączył: 10 Kwi 2008
Uzupełniacz kita, oczywiscie Pentax. Sorki za te 55 (z kita wzięte).
 

asklop  Dołączył: 22 Kwi 2006
Meggido napisał/a:
Poza tym jeśli chcesz zooma kupić i nie zależy Ci na f2.8, to kup sobie Pentaxa DA55-300.

Kosior napisał/a:
Dużo lepszy, większy zakres, no i masz pewność, że nie będzie ff/bf.


Kosior, ciekawe rzeczy piszesz. Skąd ta pewność, że ff/bf z tym szkłem nie może wystąpić. Od kiedy to ff/bf jest tylko w niefirmowych szkłach? Równie dobrze może być i w polecanm przez ciebie szkle, a to, że to szkło Pentaxa nie ma znaczenia.
Inna sprawa, że bardziej jest ta wada widoczna w jasnych szkłach, ale i ciemnych też może wystąpić.
 

Kosior  Dołączył: 26 Cze 2008
asklop napisał/a:
Kosior, ciekawe rzeczy piszesz.


Masz rację, to dość duże przybliżenie. Ale nie licząc gwiazdki 16-50, pewnie przyznasz mi rację, że nie ma zbyt dużo wpadek wśród firmowych szkiełek.
 

asklop  Dołączył: 22 Kwi 2006
Kosior napisał/a:
przyznasz mi rację, że nie ma zbyt dużo wpadek wśród firmowych szkiełek.


chciałbym, ale nie za bardzo mogę. Z FA 50/1,4 ludzie na forum mieli problemy. Dalej z FA 31/1,8. U mnie nawet kit na małym dystansie ma ff. U znajomego FA 100/2,8 macro ma bf. A wiec tu nie ma reguły.
 

Kosior  Dołączył: 26 Cze 2008
asklop napisał/a:
chciałbym, ale nie za bardzo mogę.


Swoją drogą fajnie wiedzieć, bo byłem święcie przekonany, że tych problemów jest na prawdę mało w systemowych szkłach. Mimo, że czytam dość dużo i nie tylko na forum, nie wiem jeszcze wszytkiego. Dzięki za wyprowadzenie z błędu.
 
DJ_Direct  Dołączył: 03 Cze 2008
Spiesze poinformowac, ze uwazane za mniej prawdopodobne do wystapienia problemu BF/FF starsze konstrukcje Pentaxowe (mowie o szklach) rowniez niestety nie gwarantuja ze problemu nie bedzie - czego przykladem moze byc SMC-F 50/1.7, ktorego dzis odebralem w paczuszce (poprzednik przywolanego tu FA50/1.4) - i po podpieciu do body sie okazal FF rzedu kilku centymetrow i to z odleglosci ok 1,5-2 metrow. Wiec Pentax w tym wzgledzie tez nie jest wolny od problemu.... Ale czymze jest korekta w menu jak nie remedium na ten problem. Szczegolnie przy stalkach :)
 

asklop  Dołączył: 22 Kwi 2006
DJ_Direct, SMC-F 50/1,7 jest poprzednikiem SMC-FA 50/1,7, a nie jak napisałeś SMC-FA 50/1,4
To tak dla sprostowania aby innych w błąd nie wprowadzać.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach