takseo  Dołączył: 25 Wrz 2008
[K200D] K200D problem z podłaczeniem do komputera.
Witam. Przepraszam, jeżeli dubluję wątek, ale niczego nie mogłem znaleźć.
Dzisiaj dostalem wymarzoną kadwusetke.. i nie mogę podłaczyć jej do komputera.
Pokazuje mi się komunikat "jedno z urządzeń USB podlaczonych do tego komputera ma awarię, lub system windows nie może rozpoznać urzadzenia"
Mam windows xp professional sp2, więc system, raczej nie jest problemem.
Jakieś sugestie?
 

Benek  Dołączył: 18 Wrz 2008
a włożyłeś kartę pamięci do aparatu?! :mrgreen:
 

takseo  Dołączył: 25 Wrz 2008
hym.. jak najbardziej, tak. w dobrą stronę i nie zablokowana :-D
Dziwne.. 3 min temu zadziałał przez pictbridge a teraz znowu nic.
 

Benek  Dołączył: 18 Wrz 2008
Ja bym na początku próbował dostać się przez inne porty USB. Np. w moim laptopie z bliżej nieznanych powodów jedno wejście USB jest foszaste i czasem zupełnie odmawia współpracy. Może u ciebie podobnie. Przypuszczam jednak, że to coś z okienkami nie teges a aparat jest w porządku. Może spróbuj połączyć się z aparatem poprzez dołączony software? Jeżeli chcesz mieć pewność, że to walnięty aparat a nie komp (a myślę że tak jest), spróbuj się podłączyć do innego komputera. Jeśli masz drugą, wetknij dla świętego spokoju inną kartę pamięci do aparatu. Do boju!
 

takseo  Dołączył: 25 Wrz 2008
Faktycznie sposób ze zmiana portu pomógł, nie wiem czemu nie pomyslałem o tak oczywistej rzeczy. :oops:
dzieki za pomoc
 

Benek  Dołączył: 18 Wrz 2008
No to poślesz UPS-em butelkę dobrego koniaku i będziemy kwita :mrgreen: A felerny port USB radzę w akcie zemsty zaślepić stalowym dwuteownikiem. Pozdrowienia od gliwickiego hanysa z legnickiej obczyzny!

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach