plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
spr napisał/a:
potrzebuje grp do k200d tylko teraz pytanie ejst takie czy owy grip wystepuje z pokretlami czasu i przyslony?

Tylko to co na zdjęciu i w opisie
http://www.e-cyfrowe.pl/p...00d-p-7845.html
 

nemo  Dołączył: 21 Wrz 2007
spr napisał/a:
jak dla samego spustu migawki to troche drogo chca:/
dużo? Widziałem, że na allegro można było wyrwać nawet za stówkę. Nie ma nic poza spustem ale jak chcesz zobaczyć co to znaczy drogo to spójrz na cenę gripa do K20 on ma pokrętło.
 

kwantus  Dołączył: 08 Lip 2008
nemo napisał/a:
... Nie ma nic poza spustem ...

Oprócz spustu migawki ma dźwignię podglądu zdjęć i przycisk blokady ekspozycji. :->
 

modrzew  Dołączył: 07 Gru 2008
kwantus napisał/a:
Oprócz spustu migawki ma dźwignię podglądu zdjęć

Niestety, pierścień wokół spustu to tylko wyłącznik...

Hmmm, przy cenach jak w podanym linku to rzeczywiście można się zastanawiać czy warto takowy grip do K200D kupić. Ja swój nabyłem, gdy typowa cena wynosiła około 150-200zł. Rzeczywiście grip jest dość okrojony i jego użyteczność przy kadrowaniu w pionie może okazać się dla niektórych osób dość iluzoryczna (sam spust, brak pokręteł i przycisków poza AE-L), ale IMHO mimo wszystko poprawia on dość wydatnie ergonomię korpusu, nie wspominając o dodatkowym źródle zasilania. Jakość wykonania nie odbiega od jakości korpusu. Ewentualnie szkoda, że nie ma choć kawałka gumowej wykładzinki. Jeszcze jeden zgrzyt to przesunięte od osi obiektywu mocowanie statywowe, ale w sumie przy łażeniu z monopodem mi to nie przeszkadza, a przed posadzeniem na statyw i tak grip zdejmę.
Podsumowując: było tanio i za rozsądne pieniądze kupiłem amatorski grip do amatorskiej puchy i nie żałuję, ale rozumiem obecne dylematy...
 
KamilP  Dołączył: 26 Lip 2008
A czy zauważył ktoś wzrost prędkości wykonywania zdjęc seryjnych z gripem i bez niego??
 

nemo  Dołączył: 21 Wrz 2007
nie

[ Dodano: 2009-02-07, 23:24 ]
Dlaczego sądzisz, że powinna być różnica ?
 
dsk  Dołączył: 19 Mar 2008
Bo w niektórych systemach, po dołączeniu większej liczby akumulatorków, dzieją się takie cuda. :-)

Ale nie, w Pentaksach cyfrowych jest inaczej - nie ma różnicy w szybkości.
 

nemo  Dołączył: 21 Wrz 2007
Heh, ciekawe. Trzeba by eksperyment zrobić :evilsmile: Kto się poświęci dla nauki i przekaże sprawne cyfrowe body do eksperymentów z zwiększaniem napięcia 8-)
 

Alyjen  Dołączył: 31 Sie 2008
dsk napisał/a:
Bo w niektórych systemach, po dołączeniu większej liczby akumulatorków, dzieją się takie cuda. :-)

Ale nie, w Pentaksach cyfrowych jest inaczej - nie ma różnicy w szybkości.

no dokładnie to chyba w Nikonach D300/700, ale one są tak szybkie, że dodatkowy prąd im pomaga ;) Pentax nie zasila aparatu z obu zestawów tylko z jednego lub drugiego, a szkoda w sumie bo faktem akurat jest że AF działa lepiej jak ma więcej prądu
 

MateuszG  Dołączył: 29 Paź 2008
czy to normalne, że spust migawki D-BG3 robi TYLKO zdjęcia ? nie ustawiając ostrości...

otóż zakupiłem w/w grip na allegro i naciskając spust migawki aparat robi zdjęcia jak by był ustawiony MF, ostrość muszę ustawiać spustem migawki z body.

Proszę wszystkich posiadaczy gripa do k200D o pomoc.

z góry wielkie dzięki

 

nemo  Dołączył: 21 Wrz 2007
nienormalne.
 
dsk  Dołączył: 19 Mar 2008
MateuszG, przecież już Ci odpowiedziałem w innym wątku na to pytanie. :roll:
 

MateuszG  Dołączył: 29 Paź 2008
dsk, chciałem się tylko upewnić ...

załączam filmik jak to wygląda ...
http://www.youtube.com/watch?v=GOW8SGR1jvM


PS. czyli Grip idzie do zwrotu :-/
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
MateuszG napisał/a:
naciskając spust migawki aparat robi zdjęcia jak by był ustawiony MF, ostrość muszę ustawiać spustem migawki z body

Ustawienia w menu w body
 

kinek  Dołączył: 14 Paź 2008
plwk napisał/a:
Ustawienia w menu w body

ale
MateuszG napisał/a:
czy to normalne, że spust migawki D-BG3 robi TYLKO zdjęcia ? nie ustawiając ostrości...

otóż zakupiłem w/w grip na allegro i naciskając spust migawki aparat robi zdjęcia jak by był ustawiony MF, ostrość muszę ustawiać spustem migawki z body.


da sie ustawic dla samego gripa brak ostrzenia przy wcisnietym do polowy spuscie?
 

MateuszG  Dołączył: 29 Paź 2008
przywróciłem standardowe ustawienia i ciągle tak jak na filmiku :-/
 

kinek  Dołączył: 14 Paź 2008
MateuszG napisał/a:
przywróciłem standardowe ustawienia i ciągle tak jak na filmiku

u mnie to dziala normalnie nic nie przestawialem podlaczylem grip i dzialalo, nie mam teraz aparatu przy sobie ale nie wydaje mi sie ze jest opcja w menu, ktora wylacza sie ustawianie ostrosci spustem tylko w gripie.
 

MateuszG  Dołączył: 29 Paź 2008
czyli nie da się z tym nic zrobić i grip do wymiany ???

Proszę bardzo o ostateczną odpowiedź.
 
dsk  Dołączył: 19 Mar 2008
Jak możemy dać ostateczną odpowiedź? Powiemy, że do wymiany, a okaże się, że np. nie umiałeś gripa dobrze przykręcić albo że styk w aparacie jest uszkodzony, a nie w gripie. :roll: Nikt Ci nie da ostatecznej odpowiedzi, bo nie ma dostępu do Twojej puszki i Twojego gripa.
 

MateuszG  Dołączył: 29 Paź 2008
robię wszystko tak jak na filmiku, do tego przegrzebałem całe menu i ciągle nic ...

jedyne co zauważyłem to "dziwny" skok spustu w gripie, jest taki bardziej płytki i twardy niż w body, tak jak by oryginalnie w ogóle nie powinien ustawiać ostrości, jest jak zwykły przycisk, więc z początku myślałem, że takie dobrodziejstwa jak ustawienie ostrości to tylko w d-bg2

ale skoro piszecie, że to nie normalne ....
jednymi słowy grip do wymiany, sprawdzałem wszystko i nie wiem co mogę jeszcze sprawdzić ?

sprzedawca pisał, że grip NIGDY nie był używany, więc możliwe, że ma tak już od nowości.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach