dsk  Dołączył: 19 Mar 2008
Przycisk w gripie ma trochę inny feel niż ten w aparacie.
 

MateuszG  Dołączył: 29 Paź 2008
ale to nie zmienia faktu, że ostrość nie działa ...

wolę oddać grip i zakupić nowy niż zwracać puszkę na gwarancję, bo i wątpię żeby to była wina puszki.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Czy przy naciśnięciu spustu do połowy w body ostrzy a przy naciśnięciu w gripie nie ostrzy?
 

JackDeJack  Dołączył: 21 Gru 2007
MateuszG, ewidentnie uwalony spust :cry:
Jedyne menu w apracie dotyczące gripa to to dotyczące wyboru baterii - tako rzecze instrukcja obsługi we wszystkich językach :mrgreen:

[ Dodano: 2009-07-09, 20:18 ]
plwk, na filmie widać że tak.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
To faktycznie walnięty spust albo gdzieś na łączach.
 

MateuszG  Dołączył: 29 Paź 2008
Grip zwróciłem i zakupiłem nowy na innej aukcji ...

ciekawe czy ten nowy będzie "ostrzył" .... jeśli nie to puszka walnięta.

PS. dzięki za pomoc. ;-)

[ Dodano: 2009-07-15, 16:37 ]
doszedł nowy grip, wszystko działa idealnie (przycisk działa jednak inaczej niż w tym poprzednim gripie) ostrzy bez problemu ;-)
 
Robert29  Dołączył: 27 Sie 2008
Grip D-BG3 do K200d
Witam
Przymierzam się do zakupu Grip-a do mojego K200D w związku z tym mam pytanie :
Czy przycisk na obudowie Grip-a współpracuje z autofocusem.
Podaję link do filmiku o co mi dokładnie chodzi, http://www.youtube.com/watch?v=GOW8SGR1jvM
z tego filmu wynika że niestety ustawianie ostrości za pomocą przycisku w Gripie jest niemożliwe.
Możliwe że to tylko w tym przypadku dlatego proszę o info od osób które go posiadają czy rzeczywiście to nie działa.
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
Robert29, facet miał spieprzonego gripa. Spust powinien działać jak sput w puszce.
 
Robert29  Dołączył: 27 Sie 2008
Ok dzięki
 
deviltx  Dołączył: 17 Wrz 2010
a wytłumacz mi ktoś jak to jest z tymi bateriami? czy posiadając baterie już w aparacie i w gripie, po włączeniu tego ostatniego nic się aparatowi nie stanie?

a co w chwili gdy mam rozładowane baterie w aparacie a full naładowane w gripie? muszę je przekładać czy on ciągnie z gripa?

a gdy w aparacie i w gripie jest full to z jakiego źródła aparat pobiera prąd?
 

nemo  Dołączył: 21 Wrz 2007
deviltx napisał/a:
a wytłumacz mi ktoś jak to jest z tymi bateriami? czy posiadając baterie już w aparacie i w gripie, po włączeniu tego ostatniego nic się aparatowi nie stanie?
nic się nie stanie
deviltx napisał/a:
a gdy w aparacie i w gripie jest full to z jakiego źródła aparat pobiera prąd?
POzwalasz o tym decydować aparatowi lub sam wybierasz
Cytat
muszę je przekładać czy on ciągnie z gripa?
ciągnie z gripa aż miło
 

martino  Dołączył: 06 Paź 2009
jorge.martinez napisał/a:
Robert29, facet miał spieprzonego gripa.


Dokładnie,musi działać.

deviltx napisał/a:


a co w chwili gdy mam rozładowane baterie w aparacie a full naładowane w gripie? muszę je przekładać czy on ciągnie z gripa?



Do wypowiedzi Nemo dodam tylko to,że w menu ustawień wybierasz korpus,gripa lub automat.
Minusem tej całej konstrukcji,jest to,że z sigmą 17-70 i gripem moja k200 waży z 1,5 kilo albo i lepiej,jest co trzymać :mrgreen:
 
deviltx  Dołączył: 17 Wrz 2010
no to jeszcze jedno, czy podczas pracy na zestawie z gripa aparat wyświetla stan baterii czy pokazuje ze są rozładowane (te w aparacie)
 

martino  Dołączył: 06 Paź 2009
Stan baterii z źródła z którego pobiera.
 

maxis72  Dołączył: 15 Cze 2010
poszukaj w menu.. tam jest opcja obrazująca skąd, kiedy i jak ma prąd pobierać
 
Abaddon79  Dołączył: 14 Lip 2008
Dzień dobry
Czy ten grip można gdzieś jeszcze poza Amazon kupić?
Znalazłem tylko jedną aukcje, za 40$
Tomek
 

modrzew  Dołączył: 07 Gru 2008
Aparat bardzo już leciwy, to i trudno oczekiwać żeby grip był gdziekolwiek dostępny ;-)
Szukaj używek i tyle.
 
Abaddon79  Dołączył: 14 Lip 2008
Cześć
Szukam właśnie..
I też lipa
Do K10/20 są..
T
 

modrzew  Dołączył: 07 Gru 2008
Zwróć jeszcze uwagę, że ten grip nie oferuje zbyt dużej funkcjonalności poza oczywistą funkcją dodatkowego źródła zasilania. Masz tylko spust z wyłącznikiem i przycisk AE-L, brak "zielonego", podglądu GO i przede wszystkim rolki. No i sam chwyt taki se, choć nieco lepszy niż w gripie do k10d/20d. Dopiero od k-7 wzwyż Pentax poprawił ergonomię pod tym względem. Podsumowując - to jest dość okrojony dodatek, miał być prostym akcesorium do prostej puszki, a wyszedł trochę za prosto. Ani wcześniej, ani później Pentax nie silił się na grip do tej klasy korpusu.

Ewentualnie mogły być jakieś zamienniki firm trzecich, ale po tylu latach też może być problem z zakupem. No i problematyczna jakość.

W 2008 nabyłem ten grip w komplecie z puszką na jakiejś promocji ;-) Raczej nie był jakimś hitem sprzedaży i stąd nie ma tego na rynku po latach. Jak się cofniesz kilka postów, to nawet znajdziesz mój stary wpis na temat tego gripu :mrgreen:

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach