robaczek12  Dołączył: 27 Kwi 2007
Problem z kartą pamięci 2 Gb do pentaxa k100D
Kupiłem nie dawno aparat Pentax k100D facet u którego robiłem zakup polecił mi karte pamięci 2 GB 133x karta posiada wieczystą gwarancje. cały problem w twy że kiedy robie dużo zdięć jednego dnia to karta potrafi albo sie zawiesić albo nawet zresetować.czasem podczas kopiowania większej illości zdięć do kompa wyświetlał sie komunikat że format pliku jest nie poprawny. Oddałem na reklamacje i serwis na piśmie stwierdził że karta jest OK. W między czasie kupiłem mniejszą 1GB i dziala bez zażutu. Pytanie brzmi czy lustrzanka obsługuje tak duże karty?
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
a jaka firma ?(karta?)
 
robaczek12  Dołączył: 27 Kwi 2007
PRETEC?
 

Chmarski  Dołączył: 28 Mar 2007
A formatujesz ją w aparacie?
 

Tok'Ra  Dołączył: 11 Lip 2006
Zarowno karta jak i K100 moga byc w 100% sprawne.
Sa po prostu elementy, ktore moga byc ze soba niekompatybilne, czyli nie chca dzialac ze soba prawidlowo. Na przyklad - karty pamieci marki Kingston w niektorych telefonach komorkowych nie dzialaja prawidlowo - chociaz sa w pelni sprawne.
Dlatego, jesli karta pracuje niepewnie - to ja zmien na inna.
Oczywiscie - formatuj ja tylko w aparacie.
I kup karte tego producenta, ktora jest przetestowana jako dzialajaca bez problemu z K100.
Kup Sandisk'a, Transcend'a, GoodRam'a... szanse, ze pojawia sie klopoty sa mniejsze niz przy innych markach :mrgreen:
 

bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
Do przetestowanych w kasetce można dołączyć jeszcze Hamę i Emteca - u mnie pracują bezproblemowo.
 
robaczek12  Dołączył: 27 Kwi 2007
Ok dziś wybieram sie na zakupy i coś napewno kupie. A tamtą będę musiał odsprzedać. Dobrze że piszecie że takie wogóle działają :-) A jeśli chodzi o formatowanie to tylko w aparacie ją formatowałem.
 
a.d.a.m  Dołączył: 15 Sty 2007
Miałem zbliżony przypadek z kartą 2GB. Kupiłem na wyjazd do Chin. Po powrocie wkładam ją do notebooka (miał wbudowany czytnik kart) i ... zimny pot na plecach. Połowę zdjęć diabli wzięli. Myślałem, że się popłaczę.

Okazało się jednak, że wbudowany czytnik nie obsługuje kart opojmności większej niż 1GB. Przy użyciu zewnętrznego czytnika kart wszystko poszło bez problemu.
 

Zdano  Dołączył: 23 Paź 2006
a.d.a.m napisał/a:
Okazało się jednak, że wbudowany czytnik nie obsługuje kart opojmności większej niż 1GB

Miałem to samo z czytnikiem. Ściagnąłem aktualizację ze strony producenta i teraz czyta i te większe.
 

Throwend  Dołączył: 26 Kwi 2007
Nie wiem jak z innymi kartami, ale na pewno trzeba generalnie unikać kart PQI. jakis czas temu daliśmy sobie spokój z tymi kartami bo co chwilę ludzie je oddawali. Jednego dnia mieliśmy 10 zwrotów kart tej firmy!

Teraz karty SD nie są drogie. Polecam oczywiście karty Sandisk, a także Goodram - bardzo dobre, bardzo tanie - żadnych problemów nie było z nimi. Ewentualnie Lexar, ale te są droższe. Kingstona nie bardzo...

Format SD powinien działać do 2GB, karty SD 4GB raczej bym nie sprawdzał. Od 4GB tylko SDHC, które o ile wiem Pentaxy obsługują (najlepiej sprawdzić w instrukcji).
 

mciej  Dołączył: 28 Sty 2007
Throwend napisał/a:
Nie wiem jak z innymi kartami, ale na pewno trzeba generalnie unikać kart PQI. jakis czas temu daliśmy sobie spokój z tymi kartami bo co chwilę ludzie je oddawali. Jednego dnia mieliśmy 10 zwrotów kart tej firmy!
Hmm, zmartwiłeś mnie nieco, zachęcony jakością pendrive'ów kupiłem PQI 2GB x150 do k100d, i odpukać na razie nie ma żadnych problemów.
 
MarcinJ  Dołączył: 05 Kwi 2007
niby kingston dupny ale u mnie dziala dobrze, mam elite pro 50x 2giga, w kasetce smiga :)
 

Throwend  Dołączył: 26 Kwi 2007
mciej napisał/a:
Hmm, zmartwiłeś mnie nieco, zachęcony jakością pendrive'ów kupiłem PQI 2GB x150 do k100d, i odpukać na razie nie ma żadnych problemów


Większość zwrotów to były bodajże 1GB... chociaż teraz nie pamiętam. Penie, że karty będa działać, jednak jeśli różnica w cenie jest niewielka to zawsze lepiej wziąść lepszą.
 

BAN gucio-59  Dołączył: 24 Lut 2007
Ja dziś właśnie oddałem do sklepu KINGSTON-a 2GB, a był już raz wymieniony, i też nie czytal czasami fotek w kompie. A druga Good RAM 2 GB jest super i działa bez zarzutu. Polecam... Kingstony to kicha...
 

rOTTEN  Dołączył: 27 Mar 2007
Podepne sie pod watek.
Mam nastepujacy problem.
Nowa karta Kingston 4gb SDHC + DL.
Aparat pozwala na zrobienie kilku zdjec po czym wywala "Memory card error"
Wymienilem karte na nowa i to samo :/
Z innymi kartami dziala bez problemu.Karta formatowana w aparacie i wogole.
Nie wiem co robic, czy wymieniac do skutku czy zmienic slawetnego Kingstona na cos innego ? :)
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
rOTTEN napisał/a:
Nowa karta Kingston 4gb SDHC + DL.
Twój DL obsługuje SDHC ? Musi być wersja 1.02.
link
 

rOTTEN  Dołączył: 27 Mar 2007
A widzisz.Na to nie wpadlem.Zaraz sprawdze.
Ciekawe tylko dlaczego pozwala te kilka zdjec na poczatku zrobic ?

Ehh myslalem ze problem z glowy a tu VER: 1.03 :/
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
rOTTEN napisał/a:
Ehh myslalem ze problem z glowy a tu VER: 1.03 :/
No przecież jest wyższa od 1.2

[ Dodano: 2008-09-04, 17:27 ]
Musi być wersja przynajmniej 1.2 lub wyższa.
 

rOTTEN  Dołączył: 27 Mar 2007
No wlasnie chodzi o to ze jest wyzsza a problem istnieje.
Gdyby byla nizsza moze wgranie wyzszej by pomoglo ;)

A z drugiej strony nie mam pojecia skad w nim to 1.03 bo nie przypominam sobie zebym tam cos wgrywal.
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
rOTTEN napisał/a:
Wymienilem karte na nowa i to samo :/
Taką samą Kingstona ?
Sprawdź z inną firmą, np. Sandisk.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach