sycamor  Dołączył: 10 Lut 2011
Witaj,

jak uruchomisz PhotoMe, to wczytaj jakieś zdjęcie z tego aparatu, przejdź do zakładki Uwagi producenta i zjedź prawie na sam dół szukająć w kolumnie Tag-ID pozycji 0229 (powinna być pisana szarym kolorem, inne są czarnym) i jak to znajdziesz, to skieruj wzrok w lewo w tym samym wierszu i w kolumnie Zawartość będziesz miał nr seryjny, sprawdziłem z K-5, zgadza się z puszką ...

Szybkiego odnalezienia życzę ...

J.
 

Gunner  Dołączył: 16 Kwi 2010
Jakby ktoś nie mógł namierzyć w żaden sposób swojego sprzętu, to może to w jakimś stopniu pomoże:

http://www.stolencamerafinder.com/
 

mario1400  Dołączył: 23 Sty 2011
Skradziony K-7 HELP!
Witam!

Mialem przyjemnosc posiadania takiego aparatu przez 8 miesięcy. Niestety przyjemnośc ta została mi odebrana wraz z nowiutkim obiektywem sigmy 18-50 f: 2,8-4,5... oraz kartą 8GB Sandisk class 6. Aparat zostal skradziony podczas koncertu, na ktorym bylem bardziej towarzysko niz jako fotograf ale zdjecia robilem glownie koncertowe.

Cechą charakterystyczną aparatu bylo mocne zarysowanie na gniezdzie lampy blyskowej ,na prawym gornym rogu plaszczyzny z napisem PENTAX. Własciwie to farba w tym miejscu byla zdata o skalę aż do metalowego stalażu - uwaga zlodziej byl bardzo sprytny mogl to zamalowac na czarno.

Niestety nigdzie nie mialem spisanego nr seryjnego aparatu, mam wiec pytanie czy nr fabryczny widniejacy na pudelku jest takze gdzies na aparacie? Jeśli nie to czy mogę jakoś od pentaxa wyciągnąc ten numer? Pomoze mi w tym to ze zarejestrowalem aparat zaraz po zakupie przez odnosnik z plyty dolaczonej do zestwu? słyszalem ze gdzies w exif moze byc zapisany serial ale nie znalazlem zna ktos na to sposob?

Numery ktore mam to:

Aparat: nr fabryczny: 3747606150261 [z tego co sie orientuje serial ma 7 cyfr]
obiektyw serial: 1017365

Ponadto mam prośbę byście zwrocili uwage na wszelkie podejrzane aparaty modelu k-7 na ktore sie natkniecie w serwisach aukcyjnych, na giełdach czy przypadkiem wsrod fotografujacych i w miare szybko sie ze mna skontaktowali przez pw lub e-mail - mariusz-szulak@wp.pl

Uwaga aparat został ukradziony ponad trzy tygodnie temu w opolskim a dokladnie 12,05,2011r

Za wspólprace będę bardzo wdzięczny... a w wypadku przyczynienia się do odnalezienia sprzętu napewno, sowicie to wynagrodzę ;]

Dziękuję i pozdrawiam, Mariusz Szulak.

Ps: Przepraszam za brak pl znakow ale mam obcy system operacyjny i niektore znaki wywoluja jakies programy...

Edit: Dzięki Waszym radom już wiem jaki jest prawdziwy nr seryjny aparatu :)
Jest to pierwsze 7 cyfr nr fabrycznego tj: 3747606

 
sycamor  Dołączył: 10 Lut 2011
mario1400,

Zainstaluj sobie PhotoMe i tam wg podanych wyżej przeze mnie wskazówek odnajdziesz wlaściwy nr ...

Swoją drogą współczuję ...

J.
 

mario1400  Dołączył: 23 Sty 2011
Dzięki wielkie za pomoc :)
To by się zgadzało bo numer w wiersza, ktory podales pokrywa sie z pierwszymi 7 cyframi nr fabrycznego z pudelka. A z tego co wiem to nr seryjny ma wlasnie 7 cyfr.

Także jakby jeszcze ktos sprawdzil ze swoim aparatem byloby jasne gdzie tego szukac na pudelku ;]

Dziękuje i pozdrawiam ;]
 
sycamor  Dołączył: 10 Lut 2011
Witaj,

u mnie się zgadza, pierwsze 7 cyfr z pudełka to numer puszki ...

J.
 

mario1400  Dołączył: 23 Sty 2011
Sycamor, dzięki ;]]

Polak mądry po szkodzie... nową puszkę zabezpieczę czymś takim:
http://bobolider.pl/przyd...sowy-apple.html

myślę że genialny wynalazek. Można jakoś zamaskowa i doczepi do paska aparatu, albo ukryc w torbie foto a alarm uczepic do szlufki, kluczy czy czegokolwiek co zawsze ma sie przy sobie.
Na allegro znalazlem tez dosc male podsluchy gsm a jak wiadomo gdzie gsm tam mozliwosc namierzenia z dokladnoscia do kilku metrow.
a przed chwilą znalazlem jeszcze jadną fajną opcje podaje linki, moze komus sie przyda:

http://allegro.pl/lokaliz...1648289042.html

http://allegro.pl/podsluc...1625478761.html
 
sycamor  Dołączył: 10 Lut 2011
No ta druga opcja jest droższa, ale i ciekawsza.

Ciężko to jednak przyczepić do aparatu, pozostaje ukrycie w torbie ...

Jest to jednak jakaś alternatywa, zwłaszcza, gdy się wybieramy w miejsca z dużą ilością osób (koncert itp), gdzie kieszonkowców i innej zarazy kręci się sporo ...

Pozdrawiam,

J.
 

mario1400  Dołączył: 23 Sty 2011
lub w pociągu czy autobusie gdy boimy sie ze zasniemy a sprzet zniknie. Mysle ze rewelacja.
A urządzenie jest niewielkie i możnaby coś wykminic zeby to niepozornie wygldalo np przy pasku aparatu, albo jakos do gniazda statywu umocowac...

moim zdaniem ta niania z pierwszego linku po odpowiednim przerobieniu bylaby rewelacyjnym zabezpieczeniem przed kradzieza jaka mi sie przytrafila. chwila nieuwagi na koncercie i aparat z plecaka zniknął. gdyby byl do niego przypiety jakis brelok zlodziej w chwili kradziezy nie klopotalby sie zeby go zdejmowac. a chwile po tym jakby sie oddali przy mnie rozwyje sie alarm i ten albo zaczal by uciekac albo nie. wtedy wystarczyloby zglosic sie do ochrony.
 
sycamor  Dołączył: 10 Lut 2011
No tak,

doświadczyłeś specyficznej sytuacji, ale tak to w życiu bywa, niestety.

J.
 

Fenol  Dołączył: 31 Sie 2010
mario1400 napisał/a:
moim zdaniem ta niania z pierwszego linku po odpowiednim przerobieniu bylaby rewelacyjnym zabezpieczeniem przed kradzieza jaka mi sie przytrafila. chwila nieuwagi na koncercie i aparat z plecaka zniknął. gdyby byl do niego przypiety jakis brelok zlodziej w chwili kradziezy nie klopotalby sie zeby go zdejmowac. a chwile po tym jakby sie oddali przy mnie rozwyje sie alarm i ten albo zaczal by uciekac albo nie. wtedy wystarczyloby zglosic sie do ochrony.


Chyba lepszym wyjściem byłoby przyczepić tą "wyjącą" część do aparatu. Po co Ty masz "wyć", jak może złodziej? Łatwo by było go wtedy choćby na słuch namierzyć. Oczywiście istnieje ryzyko, że by aparat po prostu upuścił i pobiegł dalej, a sprzęt mógłby ulec uszkodzeniu...

Za to lokalizator GPS to rzeczywiście fajna sprawa.
 

mario1400  Dołączył: 23 Sty 2011
tak tylko GPS też ma swoją wadę... nie łapie sygnału w budynku... co za tym idzie mogą się pojawić problemy z namierzeniem sprzętu...

Tak czy siak jakieś zabezpieczenie warto mieć ;]
 

mtb  Dołączył: 05 Mar 2011
Zwróćcie też uwagę na czas działania takich gadżetów. Trzeba by się szybko uwijać z namierzaniem swojego sprzętu. A jakby chciało się w to jeszcze policję zaangażować, biorąc pod uwagę ich zazwyczaj "błyskawiczną" reakcję...
 
kefa  Dołączył: 13 Mar 2008
skradziono netbooka asus 10"
Witam
Skradziono we Wroclawiu notebooka asus 10" 1015D-BLK005S-2 Eee PC.
Nr seryjny A7OAAS416266.
Kolor czarny.

Niestety przebierancy w ubraniu kominiarzy wykorzystali naiwnosc starszej osoby, kradnąc rowniez pieniadze. Jezeli macie dziadkow na krzykach to warto ich poinformowac i uswiadomic.
 

tobiasz  Dołączył: 03 Maj 2011
skradziono K-x + 5 obiektywów
Witam,
Dziś w Warszawie skradziono mi cały sprzęt fotograficzny czyli:
Body i Pentax K-x + kit
Pentax SMC "K" 200mm f/4,
Samyang 85mm f/1.4,
XR Rikenon "L" 50mm f/2,
Soligor 80-200mm f/4.5
Torba Case Logic DCB 308K
Pierścienie pośrednie do macro
Body i kit kupione w kwietniu (lekko używane), Samyang prawie nowy, reszta używane ale w niezłym stanie.
Do tego laptop Asus A52F-EX943V ze wszystkimi zdjęciami...
Będę wdzięczny za wszelką pomoc w odnalezieniu sprzętu.
Pozdrawiam, Tobiasz

edit:
nr seryjny body: 3950006
kit: 5260626

 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
tobiasz, podaj numery seryjne.
 

vegger  Dołączył: 19 Sty 2010
tobiasz, a gdzie ci ukradli?

numery spisałem, jak na mieście coś mi się w oczy rzuci to dam znać....
 

tobiasz  Dołączył: 03 Maj 2011
vegger napisał/a:
tobiasz, a gdzie ci ukradli?


Włamali się do domu, okolice Wawra.
 
Kocur  Dołączył: 04 Maj 2011
Cześć
Wczoraj, czyli 19.07.2011 znalazłem w tramwaju w Bydgoszczy kartę pamięci.
Po odzyskaniu skasowanych zdjęć wiem że robione były olkiem fe47 lub x43, jest na nich jakiś paintball, chyba poznański rynek i trochę wakacyjnych.
Jeśli komuś z Waszych znajomych zginęła karta proszę o kontakt.
 
janbac  Dołączył: 10 Paź 2011
Bardzo gorąco prosimy o pomoc w odnalezieniu skradzionego sprzętu foto – wideo.

W dn. 22.09.2011 4. w Lublinie doznaliśmy poważnej straty. Podczas włamania skradziono nam nasze podstawowe narzędzia pracy - następujący sprzęt:
1. Kamera wideo Full HD Canon XF300 nr 273070000236
2. Aparat EOS Canon 5D Mark II nr 2031304406
3. Obiektyw Canon 70-200 f/2,8L IS II USM nr 101151
4. Obiektyw Canon EF 24-70 f/2,8L USM nr 2272269
5. Obiektyw Canon EF 24-105 f/4,0L IS USM nr 691205
6. Obiektyw Canon 50 f/1,8
7. Lampa do aparatu Canon 580 EXII nr 841198
8. Torba do aparatu czarna (duża)
9. Baterie firmy eneloop ok. 16 sztuk
10. Battery grip Newell BG-E6
Sprzęt jest poszukiwany przez policję. Jest również zgłoszony w krajowych i światowych rejestrach rzeczy skradzionych.
Złodziej nie posiada: pudełek, faktur zakupu, instrukcji obsługi ani gwarancji.
Jeżeli ktoś usiłowałby sprzedać lub używać w/w przedmioty prosimy o natychmiastowy kontakt:
z policją lub Janem Baciur tel. 606 343 700, jbf1@wp.pl.
Za pomoc przewidziana jest nagroda 10% wartości sprzętu. (sprzęt był nowy, wszystko na gwarancji, wartość w dniu zakupu ponad 55 000zł).
Prosimy też o przesłanie listu do wszystkich znajomych. Wierzymy, ze dzięki wsparciu osobób życzliwych branży fotograficznej uda się namierzyć złodzieja. Gdyby ktoś miał pomysł gdzie i w jaki sposób szukać skradzionych rzeczy oczekujemy podpowiedzi.
Dziękujemy za zainteresowanie i wszelkie możliwe formy pomocy.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach