timbot  Dołączył: 28 Paź 2011
skradziono - ktokolwiek widział, ktokolwiek wie :D
skradziono w Warszawie następujący zestaw:

Pentax K-x - BIAŁY- no 3507392159615 (uszkodzone mocowanie klapki baterii)
Sigma 18-200 mm f/3.5-6.3 DC Digital, no 10217188
na obiektywie filtr Hoya typ UV (C) HMC - wersja SLIM - średnica 62mm
filtr Marumi typ Gradual Color Gray, średnica 62 mm wraz z pudełkiem
karta pamięci SanDisk Extreme, 8GB, no RPRID-0304-78761-12629-66116
opakowanie na aparat; granatowo-czarne, z napisem Tamron Megazoom
plus oczywiście eneloopy - 1 biały i jeden czarny komplet :D

tak więc gdyby rzucił wam się w oczy biały K-X - body bez obiektywu (bo kit został w szafie) to dajcie znać, lub białe pudło z czarnym szkłem. Może ktoś będzie próbował naprawić klapkę baterii przed puszczeniem do pasera :D

PS. długo przeglądałem forum, niestety dopiero to ogłoszenie spowododowało, że mam się zarejestrowałem. Jak już odłoże na K-r z Sigma OS HSM 18-70 lub pentaxem 18-130, to mam nadzieje, że i o lepszych tematach będzie okazja :)
 
Rafal  Dołączył: 21 Kwi 2008
Przeczytalem caly watek ,i nasuwa sie pytanie,czy ktos z ludzi ktorzy stracili sprzet byl na ta ewentualnosc ubezpieczony?zwlaszcza w kilku przypadkach byl to sprzet wart kilkadziesiat tysiecy zlotych,szczere wspolczucia dla wszystkich poszkodowanych ale wydaje mi sie ze ubezpieczenie chyba jest juz dostepne jest w PL,i nie kosztuje az tak duzo?(oczywiscie proporcjonalnie do ceny sprzetu)Pytam bo sam chce ubezpieczyc co prawda nie mam tego duzo (chyba najcenniejsze to fa 43 limited) ale nie daj Boze,mieszkam w UK wiec tu z ubezpieczeniem nie ma problemu mysle ze kwota £50 na rok powinna zamknac sprawe,mysle ze w PL podobnie,pozdrowienia i wspolczucia dla poszkodowanych
 
Kocur  Dołączył: 04 Maj 2011
Rafal,
Niestety w PL jest trochę gorzej niż UK.
 

romeoad  Dołączył: 02 Lis 2009
Rafal, w PL nie ma ubezpieczenia na kradzież sprzętu foto podczas robienia zdjęć (+dojazdy). Możesz to zgłosić w ramach kradzieży z lokalu mieszkalnego, albo ubezpieczenia turystycznego, a tam są dość spore limity na tę kategorię.
 
Rafal  Dołączył: 21 Kwi 2008
No to lipa myslalem ze i juz w PL doszly firmy ze mozna na tym zarobic,ale niestety.Ja dzis sprawdzalem i ubezpieczenie jak dla mnie czyli sprzet w aucie ubezpieczony od 6 do 23+cover na europe to jakies £30 na rok na wartosc sprzetu okolo £1300,oczywiscie sa pewne ograniczenia czyli okolo £150 podczas kradziezy placi poszkodowany ale to i tak lepiej niz kolekcjonowac sprzet od nowa,pozdrawiam
 

timbot  Dołączył: 28 Paź 2011
dodam jeszcze, ze nawet w przypadku kradzieży z mieszkania należy posiadać wszystkie fakturki, nie wystarczą zazwyczaj puste opakowania
 

Raven  Dołączył: 03 Gru 2007
timbot napisał/a:
dodam jeszcze, ze nawet w przypadku kradzieży z mieszkania należy posiadać wszystkie fakturki, nie wystarczą zazwyczaj puste opakowania

Tylko czasami tych fakturek nie ma - sprzęt używany.
 

tobiasz  Dołączył: 03 Maj 2011
timbot napisał/a:
dodam jeszcze, ze nawet w przypadku kradzieży z mieszkania należy posiadać wszystkie fakturki, nie wystarczą zazwyczaj puste opakowania


Ja miałem 2 faktury w sumie na ok. 2700zł a pozostałe szkła wyceniłem na ok 1500. Dostałem zwrotu tyle na ile wyceniłem wszystkie szkła a nie tylko za te z fakturami.
pozdr.
 

SeizeThePicture  Dołączył: 07 Lis 2009
tobiasz, a gdzie ubezpieczałeś? I jakie były okoliczności utraty?
 

tobiasz  Dołączył: 03 Maj 2011
SeizeThePicture napisał/a:
tobiasz, a gdzie ubezpieczałeś? I jakie były okoliczności utraty?


To było włamanie do domu, ubezpieczony w hestii. Tylko dodam jeszcze, że nie jestem w stanie oszacować ile dokładnie dostałem gdyż miało to pokryć jeszcze zniszczone okna i drzwi podczas włamania. W każdym razie wystarczyło na wszystko.
pozdr.
 

yusuf  Dołączył: 19 Kwi 2006
Skradziono sprzęt, więcej informacji na stronie:
http://panorama.bialostocka.pl/ukradli/
 

Włóczykij  Dołączył: 20 Wrz 2010
  Skradziono Nikon D90 i nikkor 18-105VR
Witam.

Mojemu koledze skradziono Nikona D90 z obiektywem 18-105VR
Numery seryjne:

Nikon D90 - 6773158
Nikkor 18-200VR - 33927621

Telefon kontaktowy 605335670
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
Niech zgłosi na Policje i z dokumentem zgłoszenia zadzwoni do serwisu Nikona. Wciagną go na listę.
 

Włóczykij  Dołączył: 20 Wrz 2010
Alkos dzięki za radę!
Wkradł mi się błąd, jeżeli idzie o obiektyw.
To jest Nikkor 18-105VR - 33927621
 

krondar  Dołączył: 13 Maj 2010
jorge.martinez napisał/a:
Ech, padło i na mnie.

Wycieczka do Gdańska zakończyła się zgrzytem.
W pociągu, gdzieś między Warszawą a Warką zginęłą mi czarna torba Naneu Pro Lima z:
1. K10D z podpiętym KITem. Na kicie filtr polaryzacyjny Marumi.
2. FA 35/2 AL
3. Contax G1 z Planarem 45/2 z nieoryginalnym czarnym dekielkiem. Aparat na sznurkowym pasku.
4. Biogon 28/2,8 z filtrem P i dekielkiem oryginalnym przednim. Bez tylnego.
5. Karta Sandisk 4GB z czytnikiem.
6. No i na dokłądkę Motorola V3.

Człowiekowi zachciało się spać. 30 minut i najlepsze partie sprzętu poszły się kochać. Głupota nie chodzi piechotą, lecz jeździ pociagami dalekobieżnymi.

Jakby kto widział podejrzewany zestaw gdzieś, to wiadomo, proszę o cynk. Łatwiej by wykryć Contaxa, bo tego mało w PL chodzi.
Widać Contax nie był mi pisany :-/


Sprawa stara... ale dziś takie coś rzuciło mi się w oczy
http://www.ebay.pl/itm/CO...=item1e6a372adf
Pewnie przypadek, ale Contex + Planar + Biogon jakoś tak mnie zatrzymał
 

citipunk  Dołączył: 18 Lip 2009
Uwaga skradziono mojemu przyjacielowi z Dabrowy Górniczej sprzęt Sprzęt foto Canon eos 5mkII z obiektywem es24-105L usm oraz lampa błyskowa 580exII

body 0530313068
szkło 01399970
lampa 421460

skradziony sprzet jest z maja 2009 ok 12tyś zrobionych zdjeć ponieważ mój kolega bardzo szanuje sprzęt i nie nosi śladów użytkowania ....Szanowne Koleżanki i Koledzy bardzo proszę o kontakt ze mna lub z numerem 112 o próbach sprzedaży profesjonalnego sprzętu bez opakowań po super cenach lub okazji ........ :(

zapewniamy anonimowość i nagrodę zgodną z polskim prawem

jeśli mogę prosić dodajcie to do FB

niech mają trudność ze sprzedażą choć i tak wiemy że zawsze się naiwniak trafi połakomiony tanim sprzętem

pamietajmy sprzęt jest bez orginalnych kartonów i co za tym idzie kody kreskowe nie będą się pokrywać miedzy opakowaniem a sprzętem

[ Dodano: 2012-01-31, 09:34 ]
co do w/w czeka nagroda- namiar na poszkodowanego u mnie.
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
citipunk napisał/a:
pamietajmy sprzęt jest bez orginalnych kartonów i co za tym idzie kody kreskowe nie będą się pokrywać miedzy opakowaniem a sprzętem


Problem jest taki, ze mozna kupic lewe naklejki na sprzet...
 

citipunk  Dołączył: 18 Lip 2009
alkos napisał/a:
citipunk napisał/a:
pamietajmy sprzęt jest bez orginalnych kartonów i co za tym idzie kody kreskowe nie będą się pokrywać miedzy opakowaniem a sprzętem


Problem jest taki, ze mozna kupic lewe naklejki na sprzet...


tylko cytuję ... jak ktoś nie jest głupi i nie chce brać współudziału w przestępstwie a wrzuci serial w google to może mu ten post wyskoczy. a jak mu wyskoczy i nie będzie chciał się znaleźć w podobnej sytuacji to może będzie miał na tyle jaj żeby zgłosić na policję ;). pozdrawiam uczciwego googlowicza który może kiedyś tu trafi
 

fotostopowicz  Dołączył: 06 Lut 2009
Włóczykij napisał/a:
Mojemu koledze skradziono Nikona D90 z obiektywem 18-105VR
Numery seryjne:

Nikon D90 - 6773158
Nikkor 18-200VR - 33927621

Niech zarejestruje ten sprzęt na stronie Nikon Polska w przyszłości jakby ktoś inny chciał również zarejestrować te same produkty o tych samych numerach seryjnych to już będzie informacja kto jest nowym posiadaczem jego sprzętu
 
PaweleS  Dołączył: 06 Mar 2007
Witam!
Niestety znowu kradzież.Wklejam z facebooka,może ktoś się natknie ca coś z tego sprzętu.


Bernard Białorucki

Szanowni,

Dzisiaj ktoś włamał się do mojego samochodu i ukradł z bagażnika sporo mojego sprzętu fotograficznego.
Bardzo proszę wszystkich Was szlachetnych o udostępnienie tej informacji wśród znajomych, na FB i gdzie się tylko da.
Może to w jakiś sposób pomoże dotrzeć do kogoś, kto będzie próbował upłynnić skradziony sprzęt.

Z góry serdecznie dziękuję za wsparcie,
Wszelkie info poproszę na namiary:

Bernard Białorucki
Tel. 609-458-521
bernard@artmediafactory.pl

Lista i dane skradzionego sprzetu:

1. Aparat Canon EOS 5D Mark II, nr. fabryczny: 0430307776

2. Battery Grip Delta Alpha Digital Z000158

3. Obiektywy:
- Canon EF 17-40 f/4 L USM - nr. fabryczny: 125851
- Canon EF 70-200 f/4 L IS USM - nr. fabryczny: 371094
- Canon EF 100 f/2.8 L Macro IS USM - nr. fabryczny: 2194064
- Canon EF 50 f/1.4 USM - nr. fabryczny: 92300586
z zamontowanymi filtrami UV marki B+W, o średnicach:
77mm, 67mm, 67mm, 58mm

4. Lampa błyskowa Canon Speedlite 580 EX - nr. fabryczny: 344261

5. 2 sz. Akumulatory Canon LP-E6

6. Wężyk spustowy Canon RS-80N3

7. Torba foto Lowepro Nova 5

8. 5 kart pamięci CF – 3x16GB (1 Pretec CF 16GB 233x i 2 Kingston CF 16GB Elite Pro 133x) i 2x 8BG (Sandisk)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach