Alyjen  Dołączył: 31 Sie 2008
K200D grip i głupie pytanie
Temat z premedytacją zamieszczam tutaj a nie w akcesoriach, gdyż do samego gripa żadnych pytań czy zastrzeżeń nie mam. (no on jedna uwaga, przy moich sporych łapskach aparat trzyma się o wiele lepiej niż się spodziewałem czytając pozytywne opinie na temat samej idei kupowania gripa z tego forum)
Problem mam z samym aparatem, jak to odkładać na półkę? :) Normalnie tzn gripem na glebę i obiektyw opiera się o podłoże, czy może na LCDku? Czy może jeszcze jakoś inaczej.

Mam pełną świadomość, że to zapewne p***** ale czasami takie drobiazgi nie dają spokoju. Nie zrozumcie mnie źle nie zamierzam robić ołtarza dla sprzętu ;)
Mogę oczywiście pakować aparat na noc do torby (obiektywem w dół) ale że moje koty akurat do tej półki nie mają dostępu a syn jeszcze parę miesięcy tam nie wlezie to jest to mało wygodne, zwłaszcza jak po sprzęt trzeba sięgnąć szybko ;)
Jakieś sugestie?
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
Alyjen napisał/a:
Jakieś sugestie?
Tak, kładź jak ci wygodnie.
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
się ciesz, że nie masz O-ME53, to byś dopiero miał problem jak położyć tak wyposażony aparat (oczywiście także z gripą)
 
dsk  Dołączył: 19 Mar 2008
Ja kładę czasami na wyświetlaczu i nie przeszkadza mi O-ME53. :-) Ale najczęściej na gripie, a aparat opiera się o obiektyw (osłonę przeciwsłoneczną w zasadzie).
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
dsk, też nie mam problemu - raz tak, raz siak, w torbie też na różne sposoby można włożyć

chciałem tylko zwrócić kolegi uwagę na to, że są różne przeszkadzajki przy kładzeniu aparatu :-)

najlepiej założyć długiego zooma i oprzeć o niego ;-P
 

agrest  Dołączył: 11 Cze 2008
ja mam torbe na wierzchu aparat lezy sobie w niej w pozycji "stojacej" obiektywem w dól torba nie jest zapieta ani zaryglowana :):) wiec wyciagnąć go mozna szybko i coś uszczelić .... chyba ze po zrobieniu foty pokaże sie "Brak karty w aparacie" <lol>
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
agrest napisał/a:
chyba ze po zrobieniu foty pokaże sie "Brak karty w aparacie" <lol>

albo "brak aparatu w torbie" :-P


z tego powodu ->
agrest napisał/a:
torba nie jest zapieta ani zaryglowana

8-)
 

Kiwak  Dołączył: 28 Paź 2007
Heh, to jeszcze trzeba podpiąć statyw, dowiesić mu na haku ze 3kg i zdjąć półkę ze ściany ;-)
 

a_czacha  Dołączył: 04 Wrz 2007
Ja proponuję zrobić małą poduszkę wypełnioną grochem, podpierać o nią obiektyw (pozycja normalna, pozioma). Poduszka może w mieście zastąpić czasem statyw.
 

Alyjen  Dołączył: 31 Sie 2008
;) no czyli z grubsza tak jak się spodziewałem, o ile nie planuje przy pomocy rusztowania z zapałek postawić aparatu na obiektywie powinno być ok
o tym okularku myślałem ;)
a groch się przyda jak zamontuje do tego lampę i jakiś obiektyw w stylu Sigmy 70-200 f2.8 (oczywiście z tulipankiem) :)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach