gilby  Dołączył: 28 Lut 2007
  zainwestowałem właśnie 20 000 w giełde!
W obliczu globalnego kryzysu, zarejestrowałem się właśnie w Onecie i zainwestowałem w akcje. Chyba giełda w końcu się odbije, nie ? :mrgreen:

Na start dostaje się 40 000 - zainwestowałem połowę. Jutro poczytam i inwestuje dalej, a co :)

link:
http://gra.onet.pl/gra/

pozdrawiam
gilby
 

anduril  Dołączył: 31 Lip 2007
Znaczy zaczynasz jako łapacz dołków? ;)
Ponoć to najtrudniejsza metoda...

Ja nie łapałem się za akcje (nooo, przez 2 tygodnie wirtualnie), zacząłem od kontraktów na Wig20. W kwietniu. I jeszcze nie zbankrutowałem, więc nie jest źle :)
 
BAN YellowLabel  Dołączył: 30 Mar 2008
anduril,
ile trzeba zainwestować, żeby to miało jakiś sens?
I czy w ogóle jest coś pewnego, tak żeby nie stracić?
 

Samp  Dołączył: 23 Kwi 2006
Hehe, ja miałem za zadanie zainwestować te 40 000 na lekcji przedsiębiorczości - w 4 klasie liceum.
Ciekawe, czy przypomnę sobie login i hasło... :-P
 

sołtys  Dołączył: 19 Kwi 2006
... aa kumpel z pracy gra na giełdzie tej prawdziwej ... jakoś nerwowy się zrobił ostatnio :roll: ... ii podkradł mi dziś wode co sobie zagotowałem na herbate :!: .. ja to bym w żyyciu na giełdzie nie grał!
 
wojtal  Dołączył: 07 Wrz 2006
gilby napisał/a:
W obliczu globalnego kryzysu, zarejestrowałem się właśnie w Onecie i zainwestowałem w akcje. Chyba giełda w końcu się odbije, nie ? :mrgreen:

to chyba nie zarobiłeś tych pieniędzy tylko dostałeś :roll:
 
gilby  Dołączył: 28 Lut 2007
wojtal, pewnie że dostałem.
Ty też możesz - rejestrujesz się w minutę i cyk - masz 40 tysięcy :mrgreen:
 

mygosia  Dołączyła: 19 Kwi 2006
sołtys, ale czemu?

No risk - no fun ;-)

Ja bym tam swoich wszystkich oszczędności nie zainwestowała, ale np 25% [oczywiście jakbym miała z czego ;-) ], to czemu nie...
 

sołtys  Dołączył: 19 Kwi 2006
mygosia, miałem na myśli, że patrząc na przykład kolegi, że jak ktoś gra nia giełdzie to podbiera wode na herbate kolegom co ją sobie zagotowali :evil: :!: .... 8-)
 

mygosia  Dołączyła: 19 Kwi 2006
sołtys, są ludzie, którzy nie muszą grać na giełdzie, aby tak robić ;-)
 

sołtys  Dołączył: 19 Kwi 2006
mygosia, jak narazie to widziałem tylko jedną osobę, która tak robi ... i ona gra na giełdzie :lol: ... to NAPEWNO wszyscy co grają na giełdzie tak robią 8-)
 

anduril  Dołączył: 31 Lip 2007
YellowLabel - na inwestowanie to nie wiem, ja spekuluję :)
Na otwarcie jednego kontraktu na wig20 (FW20) trzeba mieć z 8000 zł, żeby było w miarę bezpiecznie. Jak chcesz bez ryzyka, to obligacje, ale teraz prawie tyle dają na rachunku bankowym czy lokacie...
Tak żeby dać do myślenia - wystartowałem w maju z 5000, w sierpniu miałem 2600 (frycowe trzeba zapłacić), a teraz 5900 i rośnie... gdyby to była reklama funduszu inwestycyjnego, czy innego badziewia, to powiedziałbym, że przez ostatnie dwa miesiące zarobiłem 130% :P
 
j+  Dołączył: 01 Sty 2008
Hm, grać nie chciałem, a grać będę. Żeby dostać zaliczenie. I jeszcze sprawozdanie napisać trzeba. Bąba.
*puf*

 
gilby  Dołączył: 28 Lut 2007
no i sru - WIG20 poleciał 12% w dół
ufff, dobrze że to wirtualna kasa.
 

kale  Dołączył: 02 Lip 2008
no ja sie chyba pozegnalem z jakims nowym sloikiem bo gram w realu
grrrr
a psychy i kwitow brakuje zeby wlasnie kupowac grrrrrrrrrrrrr
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
Cytat
no i sru - WIG20 poleciał 12% w dół
ufff, dobrze że to wirtualna kasa.
_________________

hehe
dziś w robocie obserwowaliśmy na WIG20 jak nasz pracodawca leciał na łeb na szyję - ale i tak BRE poszło gorzej (minimalnie ale gorzej :-P )
 
BAN YellowLabel  Dołączył: 30 Mar 2008
mój tata był dzisiaj baaaaaaaaaaaaaaaaaaaardzo zły :D
WIG21 bodajże, lub WIG20 to jego akcje..
 

mygosia  Dołączyła: 19 Kwi 2006
No dobra...
założyłam sobie profil...

Ale może dacie jakiś samouczek dla blondynek? Co znaczą te rózne terminy i z czym sie to je?
 
TTomek  Dołączył: 02 Mar 2008
mygosia, z ważniejszych linków które Ci się przydadzą to m. in. : http://gielda.onet.pl/applet.html (tutka jak czytać wykresy muszę poszukać bo nie umiem znaleźć linka...)
I reszty nie specjalnie pamiętam, ale jak coś przypomne to dopiszę :-)
 

anduril  Dołączył: 31 Lip 2007
Opiszon, nie wiem kim jest Twój pracodawca (i nie pytam), ale ja mam krótką na PKO od 42, zamierzam zamknąć po 30 - i pewnie mi się to uda w poniedziałek :)
Ale i tak rządzi KGHM - w piątek -20%.

Generalnie raczej jeszcze nie czas na kupowanie akcji. A niestety zaczynanie gry na giełdzie od "łapania spadających noży" to nie jest dobry pomysł. Trend is your friend!

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach