artkan1  Dołączył: 06 Paź 2008
  wyłączenie wspomagania AF w GX-10
Witam,
Jak w temacie potrzebuję pomocy. Nie mogę znaleźć wyłączania wspomagania AF wbudowaną lampą błyskową!
Czy wie ktoś może gdzie to się wyłącza ?
Dzięki za pomoc!
Pozdrawiam
 

vertiico  Dołączył: 08 Maj 2007
artkan1 napisał/a:
Nie mogę znaleźć wyłączania wspomagania AF wbudowaną lampą błyskową!

he? mozna jaśniej?
 

Alyjen  Dołączył: 31 Sie 2008
pewnie chodzi o opcję która zabroni body błyskać stroboskopem podczas ostrzenia w trudnych warunkach (przy podniesionej lampie of course)
ja w moim K200D takiej nie widziałem, ale też nie szukałem przesadnie
 
artkan1  Dołączył: 06 Paź 2008
Alyjen napisał/a:
pewnie chodzi o opcję która zabroni body błyskać stroboskopem podczas ostrzenia w trudnych warunkach (przy podniesionej lampie of course)
ja w moim K200D takiej nie widziałem, ale też nie szukałem przesadnie



dokładnie tak! :)
dzięki za pomoc w rozjaśnieniu sprawy:)
 

vertiico  Dołączył: 08 Maj 2007
a to też nie wiem jak można wyłączyć
 

SoulSick  Dołączył: 10 Lip 2008
moze po prostu zamknac lampe ;-)
 
artkan1  Dołączył: 06 Paź 2008
jak ktoś wie jak to zrobić to poproszę o info, bardzo mnie to irytuje dlatego chce wyłączyć ...
dzięki za pomoc

[ Dodano: 2008-10-06, 15:31 ]
SoulSick napisał/a:
moze po prostu zamknac lampe ;-)


tylko w przypadku gdy chcesz zrobić szybko zdjęcie z lampą
a tu masz stroboskop i stroboskop a żądana chwila już uciekła...
 

SoulSick  Dołączył: 10 Lip 2008
Pamietam, ze w nikonie f65 byla opcja wylaczenia diody wspomagajacej lampe... wystarczylo(podczas ostrzenia) przytrzymac przycisk otwierajacy normalnie lampe blyskowa. Moze i w naszym systemie zadziala ;)
 

Alyjen  Dołączył: 31 Sie 2008
diodę w nikonie wystarczy zasłonić ;)

ale ale co do samego pytania to trochę nie ma sensu, jeżeli chcesz szybko zrobić zdjęcie z lampą i on w ogóle zaczyna błyskać to znaczy że bez tego AF ustawiałby jeszcze dłużej spacerując się wte i nazad po całym zakresie ostrości
u mnie K200 pod dachem błyska na prawdę rzadko, jak chcę wyostrzyć na czarnym monolicie jakim jest obudowa mojego komputera np., ale jak złapię np. rant obudowy to w ogóle nie błyska tylko od razu ostrzy
 

SoulSick  Dołączył: 10 Lip 2008
Cytat
diode w nikonie wystarczy zaslonic

- opcja dla twardzieli ewentualnie poczatkujacych gitarzystow, gruba skora na opuszkach paluchow gwarantowana po kilku oparzeniach ;-)
 

sth2biker  Dołączył: 25 Mar 2008
skoro strobo cie denerwuje to AF bez strobo pewnie nie zlapie, zmien na MF i po problemie ?
 
artkan1  Dołączył: 06 Paź 2008
Alyjen napisał/a:
diodę w nikonie wystarczy zasłonić ;)

ale ale co do samego pytania to trochę nie ma sensu, jeżeli chcesz szybko zrobić zdjęcie z lampą i on w ogóle zaczyna błyskać to znaczy że bez tego AF ustawiałby jeszcze dłużej spacerując się wte i nazad po całym zakresie ostrości
u mnie K200 pod dachem błyska na prawdę rzadko, jak chcę wyostrzyć na czarnym monolicie jakim jest obudowa mojego komputera np., ale jak złapię np. rant obudowy to w ogóle nie błyska tylko od razu ostrzy


.do uruchomienia wspomagania w GX-10 nie potrzeba wielkich ciemności,
a strasznie spowalnia to robienie zdjęcia
P.S. testował w określonych warunkach z zamkniętą lampą i ustawił ostrość praktycznie bez większych problemów, a ze stroboskopem błyskał 3 raz przez co nie udało mi się uchwycić tego co chciałem. :)
 
WaldekW  Dołączył: 28 Paź 2007
Nie mam teraz pod ręką aparatu więc nie sprawdzę, z tego co pamiętam jak przełącznik AF (ten umieszczony na korpusie) będzie w położeniu CAF to lampa nie będzie dawała przedbłysków.
 
artkan1  Dołączył: 06 Paź 2008
WaldekW napisał/a:
Nie mam teraz pod ręką aparatu więc nie sprawdzę, z tego co pamiętam jak przełącznik AF (ten umieszczony na korpusie) będzie w położeniu CAF to lampa nie będzie dawała przedbłysków.


.ok dzięki za info, sprawdzę również wieczorem:)
Dzięki za pomoc
 
mirqus  Dołączył: 20 Sie 2007
artkan1 napisał/a:
WaldekW napisał/a:
Nie mam teraz pod ręką aparatu więc nie sprawdzę, z tego co pamiętam jak przełącznik AF (ten umieszczony na korpusie) będzie w położeniu CAF to lampa nie będzie dawała przedbłysków.


.ok dzięki za info, sprawdzę również wieczorem:)
Dzięki za pomoc


Dokładnie tak !
I jeszcze dodatkowo, żeby AF nie śmignął po przekadrowaniu, warto pod przyciskiem AF zaprogramować "Cancel AF".
 
artkan1  Dołączył: 06 Paź 2008
mirqus napisał/a:
artkan1 napisał/a:
WaldekW napisał/a:
Nie mam teraz pod ręką aparatu więc nie sprawdzę, z tego co pamiętam jak przełącznik AF (ten umieszczony na korpusie) będzie w położeniu CAF to lampa nie będzie dawała przedbłysków.


.ok dzięki za info, sprawdzę również wieczorem:)
Dzięki za pomoc


Dokładnie tak !
I jeszcze dodatkowo, żeby AF nie śmignął po przekadrowaniu, warto pod przyciskiem AF zaprogramować "Cancel AF".


Dziękuję za pomoc! problem rozwiązany!
Ciesze się, że znalazły się osoby, która mogą pomóc a nie tylko pytać dlaczego chce wyłączyć!
Dzięki jeszcze raz! :-B ;-)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach