kenzo  Dołączył: 23 Gru 2007
Dzisiaj jedna fotka na podtrzymanie wątku.

35.

Przy okazji okazało się, że wszystkie moje ulubione obiektywy (stare m42) pod światło są do ... i do łask wrócił Tamron 70-300 :cry:
 
BartekKw  Dołączył: 12 Gru 2008
Ładny portret - świetnie wyszła skóra modelki. Na moim jasnym lapku twarz chyba jest w za dużym cieniu...
 

Graf_Zeppelin  Dołączył: 22 Mar 2009
Oczki się zgubili...
choć jeśli taka była intencja? w każdym razie, mnie nie tędy portrety
 

White  Dołączył: 31 Paź 2008
35. Kadrowanie ok, ale czemu sedno tematu w cieniu?
 
BartekKw  Dołączył: 12 Gru 2008
Tak patrzę jeszcze i myślę że przydałaby sie jakaś delikatna ramka dla odcięcia zdjęcia od białego tła forum ;-)
 

Eldred  Dołączył: 16 Paź 2007
kenzo, genialne, nawet za bardzo nie wiem jak to zrobiłeś, ale strasznie mi się podoba takie światło.
 

matth  Dołączył: 21 Kwi 2008
Z blendą na buzie byłoby jeszcze lepsze, ale i tak mi się podoba :-)
 

kenzo  Dołączył: 23 Gru 2007
Dziękuję za komentarze, efekt był zamierzone, strasznie mi się podobają portrety w ostrej kontrze (co prawda daleko jeszcze do takich fot na jakich się wzoruję ale ćwiczę) :-)

Eldred, Po prostu softbox z tyłu, nieco z lewej, z góry. Generalnie fotkę robiłem trochę z myślą o konkursie Fafniaka, ale sie spoznilem :-)
 

grabber  Dołączył: 01 Paź 2007
kenzo napisał/a:
Eldred, Po prostu softbox z tyłu, nieco z lewej, z góry. Generalnie fotkę robiłem trochę z myślą o konkursie Fafniaka, ale sie spoznilem :-)


Jesli z mysla o fafniaka konkursie to portret z jednym zrodlem swiatla. Jesli softbox z tylu z gory to zastanawia mnie jak oswietliles z jednej strony glowy policzek a z drugiej strony glowy czolo i nos? Chyba ze softbox bardzo blisko zaraz za glowa i dlatego go nie widac.
 

Eldred  Dołączył: 16 Paź 2007
kenzo napisał/a:
Eldred, Po prostu softbox z tyłu, nieco z lewej, z góry.
Ja nawet nie wiem co to softbox, no ale tak jak już gdzieś pisałem, światło zastane mam już w miarę opanowane (tak że nie ma strasznej kichy) ale ze sztucznym, samodzielnie ustawianym nie wiele mam jeszcze wspólnego. :oops:
 

kenzo  Dołączył: 23 Gru 2007
Oglądnąłem tę fotkę na innym monitorze i jest ciemniejsza niz na moim lapku, chyba musze pomyslec o jakiejs kalibracji, lekko poprawilem.

grabber, sciana z tylu i z prawej strony odbija
 

grabber  Dołączył: 01 Paź 2007
kenzo napisał/a:
grabber, sciana z tylu i z prawej strony odbija

aaa teraz sie zgadza jesli cos odbijalo. Jak tylko zobaczylem to foto to odrazu pomyslalem ze dwa zrodla swiatla.
 

Eldred  Dołączył: 16 Paź 2007
kenzo napisał/a:
Oglądnąłem tę fotkę na innym monitorze i jest ciemniejsza niż na moim lapku
eh.. teraz trzeba bardzo uważać na kontrasty na zdjęciach, przez te przeklęte elcedeki. Używam porządnego monitora CRT i kiedy ogląda swoje zdjęcia na ekranach LCD to czasem chce mi się wyć, skąd taki kosmiczny kontrast, przekłamane/podbite kolory, a najgorsze że nie wiadomo skąd czasem na zdjęciach normalnie wyglądających na odbitce czy monitorze CRT na LCD pojawiają się koszmarne szumy, już nie wiem co z tym robić, staram się robić zdjęcia na niskich iso i nie przesadzać z kontrastami ale ileż można? :roll:

I nawet nie wiem czy to był OT czy nie :->
 

grabber  Dołączył: 01 Paź 2007
Eldred napisał/a:
kiedy ogląda swoje zdjęcia na ekranach LCD to czasem chce mi się wyć, skąd taki kosmiczny kontrast, przekłamane/podbite kolory, a najgorsze że nie wiadomo skąd czasem na zdjęciach normalnie wyglądających na odbitce czy monitorze CRT na LCD pojawiają się koszmarne szumy, już nie wiem co z tym robić, staram się robić zdjęcia na niskich iso i nie przesadzać z kontrastami ale ileż można?


Mam tak samo heh. Mam LCD ale jest moim zdaniem ok. Najgorzej np w biurach czy laptopach sa wiadomo tanie matryce to faktycznie tragedia. Na PVA jeszcze przejdzie. Jak ogladam folio jakiegos konkretnego fotografa na takim tanim LCD i widze jego foty to nie wierze ze mogby on tak ja zostawic. Tak zle jak wyswietlaja zdjecia te monitory to nawet ja bym nie zostawil.

35 juz jasniej bym nie robil. Przynajmniej wedlug mnie i mojego monitora :)
i lepiej byloby bez tego swiatla na nosie :-)
 

pwn  Dołączył: 21 Kwi 2008
Podobaja mi sie Twoje foty i sposob ich kadrowania/obrobki - zarowno te miejskie i plazowe..
Lustro - dobre ujecie (spojrzenie/pomysl)...
Co do portretow Pani Zony - koledzy wczesniej juz wyrazili uwagi co do tla, co do piegow i nienaturalnosci skory na twarzy (jedno i drugie jakos na 1-sze spojrzenie zauwazylem - moze ten kawalek plecow bardziej w cieniu ukryc lub wyretuszowac) i z tym sie zgadzam - niemniej ujecia dobre.
 
kefa  Dołączył: 13 Mar 2008
ładne światło na dekolcie i szyi szkoda, ogólnie ciekawy choć nie nowatorski pomysł ;-) ale brakuje mi światła na oczkach. Przejrzałem pozostałe zdjęcia wiele mi się bardzo podoba
 

kenzo  Dołączył: 23 Gru 2007
Dzieki za wszystkie opinie :)

kefa, to moje pierwsze portrety więc na razie staram się bardziej o poprawność niż nowatorstwo w tej dziedzinie.

Eldred, grabber, coraz poważniej myślę o zakupieniu z powrotem CRT :(
Chociaż na razie chyba w miarę skalibrowałem swoje monitory, jedyne czego nie wiem to jak skalibrować nasycenie kolorów. Może ktoś wie?

A dzisiaj dwie rodzinno-albumowe fotki.

36. Kuzynka


37. Mój dzieciak
 

grabber  Dołączył: 01 Paź 2007
kenzo napisał/a:
wiem to jak skalibrować nasycenie kolorów. Może ktoś wie?


Mam geforce-a. Prawy myszy na pulpicie, wlasciwosci, w zakladce ustawienia na zaawansowane, zakladka z nazwa karty, po lewej stronie tej zakladki kliknac strzalke aby rozwinac menu, klik na ustawienia kolorow, w zakladce pokazuja sie krzywe RGB jak np w PSie.

37 dobre ale cos mi w nim nie pasuje. Cos w stylu troche nizej, wiecej lewej ale niech inni sie wypowiedza. :-)
 

kenzo  Dołączył: 23 Gru 2007
grabber, to wiem, tylko na 3 monitorach przy neutralnych "defaultowych" ustawieniach mam różne nasycenie i nie wiem jak dobrac prawidlowe. (nie chodzi o samo dobranie skladowych, tylko generalnie nasycenie)
 

seele  Dołączył: 07 Mar 2007
36 fajne zdjęcie - trochę może jasne ale takie jasne pasują do dziecięcych zdjęć w "przedszkolnym" stylu,
37 "poważniejszy" portret - tu ciasne kadrowanie mi pasuje ale mogła być większa GO - nieostre usta, tonalnie ładnie zgrane z kolorem oczu.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach