hamster  Dołączył: 11 Paź 2006
Fafniak napisał/a:
nie wiem jak chcecie oceniac ostrosc jak jest ona w 2 roznych miejscach :shock:

faktycznie ,racja, syfy na zderzaku nad rurą wydechową są ostrzejsze w wypadku tamrona
 

Gringo  Dołączył: 05 Lip 2006
Fafniak napisał/a:
nie wiem jak chcecie oceniac ostrosc jak jest ona w 2 roznych miejscach :shock:


dla prawdziwego diehard'a to nie stanowi żadnego problemu ;)
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
no wlasnie widze :evil:
 

Cześ  Dołączył: 15 Lut 2007
Fafniak, ale się przyczepiłeś ;-)
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
no przyczepilem sie bo tu ludziska gadajom co niby sigma ostrzejsza....a to moze byc guzik prawda :-P
 
3xs  Dołączył: 20 Kwi 2008
Cześ napisał/a:

Pentagram napisał/a:
To Wawka, tam byle kioskarz jeździ Maybachem

kioskarz może tak, sprzedawca sprzętu foto jeździ Octavią ;-)


Widać sprzedawcy foto znaja się na samochodach ;-)

Kurcze, nawet nie wiedziałem, że SIGMA robi HSM do PENTAXA Wstyd ale cóz, nie śledziłem rynku ostatnio. Czy to tylko jaskółka w tym jednym modelu czy już ruszy wiosna generalnie w ofercie sigmy?
 

Cześ  Dołączył: 15 Lut 2007
3xs, za chwilę ma się pokazać 50-150/2,8 HSM więc widać "światełko w tunelu".
W zapowiedziach jest 50/1,4 HSM

 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
Cytat
Widać sprzedawcy foto znaja się na samochodach ;-)
:-) zgodzę się jak najbardziej

widać że nasz zaopatrzeniowiec nie tylko na tyłeczkach się zna, ale i na autach też :-P
 

Pentagram  Dołączył: 21 Wrz 2006
Fafniak napisał/a:
ludziska gadajom co niby sigma ostrzejsza....a to moze byc guzik prawda :-P
może, może, a fioletowe obwódki to dla Tamrona Cześ specjalnie mazakiem domalował wokół literek na tablicy :->
 

Cześ  Dołączył: 15 Lut 2007
Fafniak napisał/a:
przyczepilem sie bo tu ludziska gadajom co niby sigma ostrzejsza

teraz jak oglądam te foty to widzę, że Tamron miał chyba delikatny bf

3xs napisał/a:
Widać sprzedawcy foto znaja się na samochodach

opiszon napisał/a:
nasz zaopatrzeniowiec nie tylko na tyłeczkach się zna, ale i na autach też

:-B dla Was

Pentagram napisał/a:
fioletowe obwódki to dla Tamrona Cześ specjalnie mazakiem domalował wokół literek na tablicy

i specjalnie wyostrzył nie tam gdzie trzeba :evilsmile:
 
lucky  Dołączył: 10 Wrz 2008
Cześ, czyzby za sigme wieksza prowizja? :evilsmile: Oczywiscie to byl dowcip... ;-) Mysle, ze obydwa szkla sa ryci pyci na podobnym poziomie optycznym, a co kto wybierze zalezy glownie od gustu i tak powinno byc. :-B
 

Cześ  Dołączył: 15 Lut 2007
lucky napisał/a:
czyzby za sigme wieksza prowizja?

prowizja nie ale wiadomo, że każdy broni swego :evilsmile:
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
Pentagram napisał/a:
fioletowe obwódki to dla Tamrona Cześ specjalnie mazakiem domalował wokół literek na tablicy
pamietaj ze poza ostroscia moga rozne "ciekawostki" pojawiac sie........
przypomnij sobie co sie dzialo na samplach z DA 200 2.8
 

Pentagram  Dołączył: 21 Wrz 2006
pamiętam, się działo.
 
rozio  Dołączyła: 28 Lip 2006
Kurde - pomóżcie rozwiązać dylemat. Kasa już jest - pozostała kwestia zakupu (na dniach) więc pytanko mam - CO WYBRAĆ ? Zależy mi na szkle lepszym optycznie.
Co byście brali ?
 
DJ_Direct  Dołączył: 03 Cze 2008
Sigme, bo w razie czego w serwisie Ci skalibruja tak ze bedzie git :) A tamron... Albo bedzie gut albo bedziesz sie meczyl w poszukiwaniu zacnego egzemplarza. No i ta budowa Sigmy... :P
 

flakones  Dołączył: 04 Kwi 2008
Kurcze, sam jestem przed takim samym wyborem i mam w głowie mętlik.

Cytaty z optyczne.pl:
"Co więcej, ze wszystkich szkieł klasy 70-200 mm f/2.8, Tamron najlepiej współpracuje z konwerterem (w sensie rozdzielczości obrazu). Jest to tym bardziej imponujące, że użyliśmy konwertera Sigmy. Tym większy wstyd dla Sigmy, że Tamron z TC Sigmy wypada o niebo lepiej niż sama Sigma ze swoim własnym konwerterem. "
"W klasie 70-200 mm f/2.8 mamy bowiem pełen wybór. Jeśli ktoś nie lubi żadnych kompromisów i ma na to pieniądze, powinien rozważyć zakup L-ki lub Nikkora 70-200 mm VR. Jeśli kogoś nie stać, również ma wybór. Jeśli zależy mu na jakości optyki kosztem mechaniki, Tamron będzie idealnym wyborem. Jeśli ma odwrotne preferencje, powinien skierować swój wzrok na Sigmę. I tym salomonowym wyrokiem można by zakończyć ten test."
O AF Tamrona "W warunkach studyjnych, gdzie oświetlenia nie brak, obiektyw mylił się w 11% przypadków, a po podłączeniu konwertera w 15% przypadków..."

z dpreviev.com (o Sigmie):
"Potential buyers will also inevitably compare it to the Tamron SP AF 70-200mm 1:2.8 Di LD (IF) Macro, and here the choice essentially boils down to the superior optics of the Tamron versus the Sigma's excellent autofocus system. Indeed ultimately that hypersonic motor is the Sigma's strongest selling point, so if you're looking for a budget fast telezoom for low light or action work, then this is the lens for you."

Czy jakiś posiadacz Tamrona może się wypowiedzieć jak to jest faktycznie z tą jego celnością i szybkością AF? Nie rozumiem też tego czemu skoro wszędzie w testach widzą wyraźną róznicę w optyce na kożysć Tamrona (nawet do Canonowych L-ek go porównują) to tu na forum takie głosy sie nie pojawiają.
 

Pentagram  Dołączył: 21 Wrz 2006
flakones napisał/a:
tu na forum takie głosy sie nie pojawiają.
przyczyna jest prozaiczna, nie ma jeszcze za wielu użytkowników tego obiektywu w naszym systemie
 

Cześ  Dołączył: 15 Lut 2007
Pentagram napisał/a:
nie ma jeszcze za wielu użytkowników tego obiektywu w naszym systemie

kilku już jest ;-)
 

Pentagram  Dołączył: 21 Wrz 2006
Ach, to dranie, ukrywają się.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach