Szakal  Dołączył: 18 Gru 2006
Pentagram napisał/a:
Ach, to dranie, ukrywają się.


Wcale nie :-P - tylko ciężko się wypowiedzieć mając obiektyw tydzień, a poza tym niestety nie mam Sigmy do porównania :-/

ps. w wątku " Pokaz swój bokeh" są trzy fotki z Tamrona.
 

Hermes  Dołączył: 04 Lut 2008
rozio, flakones można ulżyć trochę cierpienia i wziąść któreś z tych szkieł ( rzecz chyba gustu ) w Euro na 30 rat x 0%- Sigma 2898, Tamron 2345. Z testu odniosłem wrażenie, jakoby Sigma była ostrzejsz i bardziej kontrastowa. Do mnie przemawia również wykonanie Sigmy.
 
Promocja111  Dołączył: 04 Lis 2008
Hermes napisał/a:
można ulżyć trochę cierpienia i wziąść któreś z tych szkieł ( rzecz chyba gustu ) w Euro na 30 rat x 0%

Z tym 30 rat x 0% w EuroAGD - to trochę nie do końca tak - podpisując umowę trzeba się zgodzić na obowiązkowe ubezpieczenie kredytu. Mnie zakup za kwotę 2.500 wyszedł na ponad 3.000 ... I co ciekawe człowiek dowiaduje się o tym zaraz przed złożeniem podpisu :evil:
Skubią gdzie mogą i jak mogą ...
 
dsk  Dołączył: 19 Mar 2008
Promocja111, bo dałeś się oskubać. Było wcześniej o tym na forum - gdybyś kategorycznie odmówił ubezpieczenia, wyszłoby ładne 0%...
 

piotr_luk  Dołączył: 14 Kwi 2007
Promocja111 napisał/a:
podpisując umowę trzeba się zgodzić na obowiązkowe ubezpieczenie kredytu.
Właśnie o to chodzi, że nie trzeba. O problemie wiele razy pisano już tutaj
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Promocja111 napisał/a:
Z tym 30 rat x 0% w EuroAGD - to trochę nie do końca tak - podpisując umowę trzeba się zgodzić na obowiązkowe ubezpieczenie kredytu.

Nie trzeba, trzeba sobie wydrukować regulamin kredytowania ze strony EuroRtvAgd i w razie konfliktu interesów podsuwać im pod nos.
 
Promocja111  Dołączył: 04 Lis 2008
AWRUK!!! :evil:
Mea culpa!!! No to dałem się oskubać :cry:
 

Pirko  Dołączył: 30 Paź 2008
Jest jeszcze jedna bardzo ważna rzecz. Biorąc na raty w EuroRtvAgd dostałem kartę kredytową GE money, której nie chciałem. Oczywiście jest to moja wina ponieważ podpisałem umowę nie czytając jej dokładnie, a zawierzyłem obsłudze. Po prostu zapytali mnie czy chce kartę, odpowiedziałem nie, a potem się okazało że i tak ją dostałem. Co za tym idzie jestm obciązany co miesiąc za prowadzenie rachunku, oraz w razie nie terminowej spłaty dochodzą koszty ok 50zł za jeden dzień zwłoki. Dlatego uważajcie na to.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Pirko napisał/a:
Biorąc na raty w EuroRtvAgd dostałem kartę kredytową GE money, której nie chciałem.

O tym też jest w regulaminie i niektóre rodzaje kredytu mają kartę przypisaną. Te kredyty które są bez karty (jeśli nie życzymy sobie karty) muszą być obsłużone przez konkretny bank (podobno tylko 2 z 5-ciu oferują kredyt bez karty - tak mnie poinformowała obsługa we Włocławku).
 

Pirko  Dołączył: 30 Paź 2008
to fakt, ale napisałem o tym żeby ktoś z forum się na tym nie przejechał. kombinują jak mogą żeby nabić klienta w butelke
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Dlatego biorąc kredyt na zakup po trzy razy się upewniałem, że bez ubezpieczenia i karty.
 

Pirko  Dołączył: 30 Paź 2008
a i tak trzeba czytać co się podpisuje!!! ja też się upewniałem pytając w sklepie...
 

JackDeJack  Dołączył: 21 Gru 2007
Jak kupowałem kasetke to też nie doczytałem umowy bo to już był któryś tam z kolei kredyt w Żaglu i dostałem kartę na 10.000 PLN :shock: o zgrozo. Zadzwoniłem i zrezygnowałem - dobrze że była na rok bez opłat.
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
Pirko napisał/a:
Co za tym idzie jestm obciązany co miesiąc za prowadzenie rachunku
Powaznie ? Niopatrznie wziąłem kredyt z kartą, jakis rok temu i żadnych obciążeń z tego powodu nie miałem. Po prostu nie aktywuj jej.
 

guerilla  Dołączył: 23 Kwi 2006
argawen napisał/a:
Pirko napisał/a:
Co za tym idzie jestm obciązany co miesiąc za prowadzenie rachunku
Powaznie ? Niopatrznie wziąłem kredyt z kartą, jakis rok temu i żadnych obciążeń z tego powodu nie miałem. Po prostu nie aktywuj jej.


Dokładnie, wystarczy tylko jej nie używać i wszystko gra ;-)
 

Pirko  Dołączył: 30 Paź 2008
nie do końca, są dwie możliwości:
- karta jaką się dostanie przy okazji (wystarczy jej nie aktywować)
- rachunek z kartą kredytową który zostaje otwarty w momencie podpisania umowy kredytowej i tu raty są płacone z tej że karty
 
Witas1000  Dołączył: 05 Gru 2007
Sigma 70-200, Tamron 70-200, a może Pentax 50-135 z SDM ciekawe które szkło Waszym zdaniem jest najbardziej godne uwagi... :-)
 

Pirko  Dołączył: 30 Paź 2008
w zależności do czego potrzebujesz obiektyw. 50-135 zupełnie inny zakres. sigma wydaje się mieć cichszy AF, lepszą obudowę, tamron jest ostrzejszy na końcu na 2.8, jest lepszy optycznie, nie nadaję się za bardzo do zdjęć sportowych (mowa tu o np: sportach motorowych a nie o piłce nożnej :evilsmile: ) i jest tańszy. wybór należy do Ciebie
 
Witas1000  Dołączył: 05 Gru 2007
zastosowanie krajobrazy, trochę wesela w plenerze. Sporty nie wchodzą w grę
 

Pirko  Dołączył: 30 Paź 2008
szczerze to wziąłbym tamrona który jest ostry w całym zakresie ogniskowych, nie trzbea go przymykać jak 50-135, ma większy zakres ogniskowych i jest najtańszy z całej trójki. tu pentax ma wyższość że jest uszczelniany. ale moje zdanie jest takie że jak szanujemy sprzęt to starczy nam na dłużej niż się nam wydaje.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach