Samp  Dołączył: 23 Kwi 2006
Pirko napisał/a:
wziąłbym tamrona który jest ostry w całym zakresie ogniskowych, nie trzbea go przymykać jak 50-135

No, nieprzymknięty 50-135 to prawie zdjęć nie zrobi :-/
A tutaj nowa teoria nt. 50-135: http://www.fotopolis.pl/index.php?n=8069&p=1
ciekawe, czy da radę zmienić łatkę, jaką przypięto temu szkłu.
 

Pirko  Dołączył: 30 Paź 2008
wiesz tylko jest pytanie czy ten egzemplarz nie został wyselekcjonowany? bo np: optyczne zrobiły test obiektywu wypożyczając go ze sklepu internetowego, bo na obu portalach wyszło zupełnie coś innego jeśli chodzi o roździelczość obrazu, a to co najmniej dziwne. pozostaje jeszcze jedna kwestia: jaki zakres ogniskowych jest nam potrzebny?

 

Samp  Dołączył: 23 Kwi 2006
A może na optycznych został wyselekcjonowany?
 

Pirko  Dołączył: 30 Paź 2008
zawsze istnieje taka możliwość, tylko pytanie po co? po to żeby pokazać jego niedoskonałości? nie sądzę tym bardziej że obiektyw został wysłany ze sklepu a nie od dystrybutora!
 

Samp  Dołączył: 23 Kwi 2006
Pirko, myślę, że gdyby chciało się spekulować wynikami testów, to naprawdę dużo prostszą opcją dla obu portali byłoby wklepanie kilku fikcyjnych cyferek w tabelki z wynikami rozdzielczości, aniżeli selekcjonować egzemplarze do testu.

Jeśli przyjmujemy takie założenie, że ufamy testom netowym, to nie ma powodów, aby podważać wiarygodność jednego portalu testującego, a wierzyć innemu. Jakby nie patrzeć wg jednego testu obiektyw wypadł słabo, a wg innego - dobrze. Nie widzę zatem powodu, by jak dogmat szerzyć teorie: "tamron jest ostry w całym zakresie ogniskowych, nie trzbea go przymykać jak 50-135".

Ja mam to szczęście, że robiłem zdjęcia trzema 50-135. I faktycznie jeden egzemplarz wydał mi się bardziej miękki na f/2.8, jasne obszary dostawały taką lekką poświatę, jakby jakiegoś "glow'a". Ale było to IMO całkiem akcpetowalne, a ostrość można było podnieść w postprocesie. Z kolei mojemu egzemplarzowi na f/2.8 naprawdę nie mogę wiele zarzucić. Na oko zdjęcia wydają się równie ostre na pełnej dziurze, jak i na obiektywie przymkniętym. Całkowicie akceptowalne.

A jakie są Twoje doświadczenia z DA* 50-135?
 

Pirko  Dołączył: 30 Paź 2008
miałem podpięte to szkło od kolegi przez weekend, jest ok, ale nie rozłożył mnie na łopatki, fajny bokeh no i czytałem oba testy na naszych portalach i można stwierdzić że nie tylko sigma i tamron mają problemy z powtarzalnością egzemplarzy.
 

Hermes  Dołączył: 04 Lut 2008
Promocja111 napisał/a:
Hermes napisał/a:
można ulżyć trochę cierpienia i wziąść któreś z tych szkieł ( rzecz chyba gustu ) w Euro na 30 rat x 0%

Z tym 30 rat x 0% w EuroAGD - to trochę nie do końca tak - podpisując umowę trzeba się zgodzić na obowiązkowe ubezpieczenie kredytu. Mnie zakup za kwotę 2.500 wyszedł na ponad 3.000 ... I co ciekawe człowiek dowiaduje się o tym zaraz przed złożeniem podpisu :evil:
Skubią gdzie mogą i jak mogą ...

Niestety nie zgodzę się z tobą, ponieważ jakieś dwa tygodnie temu moja rodzicielka podpisała w Euro kredyt na ponad 3 tysiące i nawet nie sugerowali ubezpieczenia. Wpychanie ubezpieczenia to raczej sprężyna sprzedawcy, ponoieważ jest na prowizji (od banku również).

[ Dodano: 2008-11-06, 19:29 ]
Pirko napisał/a:
Biorąc na raty w EuroRtvAgd dostałem kartę kredytową GE money, której nie chciałem.

Też kiedyś taką dostałem, to im ją odesłałem pociętą w drobne kawałeczki z dołączoną rezygnacją z jej posiadania i żądaniem nie wydawania mi nowej bez wyraźnej prośby z mojej strony.
 

CobrAM  Dołączył: 13 Lis 2008
A ja teraz zacząłem przyglądać się tym słoikom pod kontem ... KONWERTERA ...
x1.4 lub x2.0. Bo z takich czy innych powodów potrzebuje te szkło w takiej postaci.

Gdy kupie Sigme HSM to bedzie brak AF - czyli zostaje manual do czasu wynalezienia "Teleknwerter x2 EX HSM PENTAX"??

Gdy kupie Tamrona + Telekonwerter (jeden z polecanych przez szanownych kolegów na forum) i mam działający AF + "plastikowość obudowy"

przy założeniu że poprawnie działają styki itp..
jakieś sugestie?
 
klimecki_  Dołączył: 12 Cze 2007
CobrAM napisał/a:
Gdy kupie Sigme HSM to bedzie brak AF - czyli zostaje manual do czasu wynalezienia "Teleknwerter x2 EX HSM PENTAX"??

z 1.4af ok, ale z 2x to i tak bedziesz mial w praktyce manual (podlaczalem swoja sigme do kenko af x2 i sigma 2x ex - trafianie af pogarszalo sie (mowie o dobrych warunkach swietlnych bo tylko wowczas af bedzie trybil) potwierdzenie ostrosci mozna wtedy o kant...wolalem przelaczyc na reczny i ustawic ostrosc na matowce)
CobrAM napisał/a:
jakieś sugestie?

dlugi jasny zoom z tcx2 by miec takie (jakosc zjezdza sporo, to nie x1.4) sobie 400mm?
nie wiem czy uzywales takiego ukladu, ale imho..mocno 'taki sobie'
pozdrawiam
kp
 
nightartist  Dołączył: 28 Paź 2007
Za sigma przemawia:

lepsze wykonanie, jest bardziej trwaly
serwis i gwarancja realizowana w polsce
3 lata gwarancji z możliwością rozszerzenia do 5


Za tamronem

mniejsza waga
lepszy wyglad
choć to nie potwierdzone - jest lepszy optycznie
ostrzy juz od 95cm

czy te szklą sa 'dedykowane' pod asp-c czy można ich używać z analogiem ?
 

Cześ  Dołączył: 15 Lut 2007
nightartist napisał/a:
czy te szklą sa 'dedykowane' pod asp-c czy można ich używać z analogiem ?

oba szkła są pełnoklatkowe, możesz ich używać z analogiem
 
Wiktor  Dołączył: 25 Maj 2006
Convertera Sigmy1.4 APO Ex nie można podłączyć do Tamrona 700-20,natomiast działa z converterem Kenco Pz-AF 2X TELEPLUS MC 7

[ Dodano: 2008-11-13, 21:58 ]
W Tamronie należałoby przerobić plytkę ochronną tylnej soczewki która ma prostokątny otwór.
 

CobrAM  Dołączył: 13 Lis 2008
Te dwa linki moga pomóc w doborze. (ja jako potencjalny posiadacz będe je wnikliwie czytał) chce wiedzieć czy opytka w Sigmie jest dużo gorsza bo kusi mnie HSM.

Sigma:
http://www.swiatobrazu.pl...dg_macro.html,1

Tamron
http://www.swiatobrazu.pl...if_macro.html,1

Wyniki "namacalne" bardziej wole niż wykresy i cyferki. gdyby tylko fotki takie same były.
 
nightartist  Dołączył: 28 Paź 2007
Tez myślałem poważnie nad kupnem T lub S
Teraz z dwóch modeli, zrobiłem juz liste 4 poważnych szkieł nad którymi warto sie zastanowić

Sigma 70-200 2.8 HSN
Tamron 70-200 2.8
Pentax 50-135 2.8 SMD
Sigma 100-300 4

Zrezygnowałem z Sigmy i Tamrona (70-200), skłaniam sie w strone Sigmy 100-300 4 i Pentaxa 50-135
 

JackDeJack  Dołączył: 21 Gru 2007
Pirko popraw stopkę na regulaminową zanim Cię kolorowi ustrzelą - źle się to ogląda.
 

MacRayers  Dołączył: 07 Wrz 2008
nightartist napisał/a:
Pentaxa 50-135


Mogę osobiście polecić 50-135 (więcej jest w tym wątku) http://pentax.org.pl/view...r=asc&start=380
Jak dla mnie znakomity zakres ogniskowych, świetne wykonanie.

Jestem bardzo zadowolony - chociaż ostatnio więcej u mnie siedzi DA* 16-50 - taki idealny spacer zoom.
 

djopti  Dołączył: 09 Cze 2008
Mam pytanie, czy jest pewne że Tamron nie działa z konwerterem x1,4 Sigmy??

Bo jeżeli nie będzie działał to będzie to duży minus :(

A zarazem wielki plus dla Sigmy, bo u niej działa
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
djopti napisał/a:
A zarazem wielki plus dla Sigmy, bo u niej działa

w sumie to było dopiero dziwne, gdyby obiektyw Sigmy nie współpracował z telekonwerterem Sigmy :-P
 
Peterka  Dołączył: 01 Paź 2008
 

Dada  Dołączył: 01 Mar 2007
opiszon napisał/a:
to było dopiero dziwne, gdyby obiektyw Sigmy nie współpracował z telekonwerterem Sigmy
Jednak nie współpracuje. :-P Dziwne, co ? :mrgreen:

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach