Markus  Dołączył: 21 Mar 2007
Nowa beta RT 2.4 beta 2
 

Eldred  Dołączył: 16 Paź 2007
Coś mi ostatnio raw therapee nie odpowiada, te same zdjęcia wywoływane PPL'em i obrabiane photoscape'm mają duużo mniejsze szumy niż to samo zrobione na najnowszym RT a do tego jpg z RT mają masakryczne białe kropki szumu, takie już w zasadzie nie do usunięcia. :-?
 
Markus  Dołączył: 21 Mar 2007
To wina wyostrzania.

Dekonwolucja daje taki efekt zmień na maska wyostrzająca i będzie ok.

Jeśli rażą Cię szumy to polecam włączyć odszumianie luminancji tylko z bardzo małymi parametrami promień 0,5 tolerancja krawędzi 1000.
Nie powoduje to utraty detali.

Programy bazujące na silniku Silkypix (PPL na nim bazuje) bardzo fajnie usuwają szum szczególnie z niebieskich połaci nieba i dzieje się to automatycznie.

Z tego powstała nawet nazwa "silky"...(jedwabisty,atłasowy).

Jest to jedna z wielkich zalet Silkypix, nie jej ma w innych konwerterach..

Jak nie powiększasz zbyt zdjęcia nie ma to większego znaczenia....bo tego nie widać. ;-)
 

WuWu84  Dołączył: 25 Wrz 2007
Markus napisał/a:
Programy bazujące na silniku Silkypix (PPL na nim bazuje) bardzo fajnie usuwają szum szczególnie z niebieskich połaci nieba i dzieje się to automatycznie.

Generalnie PPL dobrze radzi sobie z szumem kolorowym, a kasetka ładnie szumi tzn nie robi kolorowych placków. PPL nie robi bynajmniej tego automatycznie w engine - pasek od szumu kolorowego ma domyślnie wartość 80 i warto go kontrolować, bo zbyt duża wartość powoduje dla odmiany utratę informacji o kolorze.

Bawię się teraz LightZone i bardzo mi się podoba pod pewnymi względami, ale właśnie z szumem kolorowym pentaksa sobie kompletnie nie radzi. Musze zobaczyć jak to na odbitkach będzie wyglądało.
 
Markus  Dołączył: 21 Mar 2007
Nie chcę Cię zniechęcać ale z jakością wynikowych jpg to LZ miał największe problemy.
Był gorszy od RT.
Fakt, że pole ingerencji w obraz masz spore ale nie ma się co łudzić zbyt duże wyciąganie detali z cieni daje przy powiększeniu mało ciekawe efekty kolorowy szum itp.
Zdjęcia w LZ wyglądają fajnie bez powiększenia a powiększone ukazują niezbyt dopracowane algorytmy obróbki obrazu przynajmniej w pierwszej wersji komercyjnej dla Linuxa.
 

WuWu84  Dołączył: 25 Wrz 2007
Markus napisał/a:
Zdjęcia w LZ wyglądają fajnie bez powiększenia a powiększone ukazują niezbyt dopracowane algorytmy obróbki obrazu przynajmniej w pierwszej wersji komercyjnej dla Linuxa.

A to nie szkodzi. Zdjęć w powiększeniu nie oglądam poza obróbką - generalnie nie przepadam za oglądaniem zdjęć na monitorze :-)

Podoba mi się obsługa tego programu. Nie mam wielkiego doświadczenia z programami graficznymi i operacje na krzywych nie są dla mnie zbyt intuicyjne, podobnie jak czasem suwaczki. Natomiast ZoneMapper bardzo przypadł mi do gustu - przypomina to trochę prace ze światłomierzem w aparacie.

No, ale o jakości wypowiem się jak moje TIFFy zamienią się w odbitki w labie :-)

Mówię o wersji 3.51 trial dla Linuksa.

RT kompletnie mi nie leży - najwyraźniej brak mi wiedzy odnośnie obróbki, a to co produkuję przy domyślnych profilach neutral i default to zupełnie nie to, co mi się tak podobało w CCD pentaksa, szczególnie jeśli chodzi o skórę.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach