akvoyager  Dołączył: 31 Lip 2008
Nowy K200D z Shutter Couunt 381.
Witam,
zgodnie z poradami z forum sprawdziłem PhotoME, że nowy K200D jaki kupiłem na fotozakupy.pl ma ShutterCount = 392 (ja zrobiłem w międzyczasie 11 zdjęć czyli gdy go odbierałem miał 381). Na forum czytałem, że max dla tego parametru to 200. Czy można uznać, że to np. macany zwrot (jak określił jakiś forumowicz) czy raczej wszystko Ok i dać sobie spokój ?

Pozdrawiam
 

djack  Dołączył: 22 Kwi 2006
A wszystko jest OK? Bo jeżeli tak, to szkoda czasu i nerwów.
 
akvoyager  Dołączył: 31 Lip 2008
Na razie zrobiłem ok. 11 zdjęć w domu więc trudno powiedzieć. Jedno co zwróciło uwagę to bardzo mały skok i mały opór spustu przy wciskaniu do połowy. Wcześniej używałem analogowych Minolta 500si super i Dynax 4, tam wciskając do połowy czuło się opór i pewną drogę trzeba było pokonać.
 

Dada  Dołączył: 01 Mar 2007
Ten typ tak ma, niestety. Można się przyzwyczaić.
 
studentmibm  Dołączył: 29 Mar 2008
moze poprostu ktos z fotozakupow bawil sie nim? Mam znajomą, ktora pracuje na dziale foto w MM i nieraz mi mowila ze czasami bierze sobie jakis egzemplarz z gablotki i idzie potestowac.
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Mam bardzo pozytywny stosunek do wymacanego sprzętu - tak ogólnie... Jeżeli do chwili zakupu przeżył, to szanse na jego dalsze bezawaryjne funkcjonowanie rosną :-) Sto cztwrdzieści lat temu kupiłem masakrycznie wymacaną Jowitę (to takie radio, kiedyś przebój 8-) ) - działa do dzisiaj, choć UKF już ma zły zakres...
 
akvoyager  Dołączył: 31 Lip 2008
zorzyk: coś w tym musi być :-)

studentmibm: przebolałbym gdyby testował ktoś z fotozakupów kto wie czym się to je, gorzej jak jest inaczej choć jak wspomniał zorzyk - jeśli korpus przeżył macanie - znaczy jest niezły :-)
 

specmisiek  Dołączył: 19 Mar 2008
akvoyager napisał/a:
Na forum czytałem, że max dla tego parametru to 200

akvoyager Nie przesadzaj.. Mój mial dwieście parę i się wcale nie martwiłem.. Przynajmniej część z tych zdjęć to wynik jakiejś kontroli-sprawdzania czy to ,,ustrojstwo" po zmontowaniu w ogóle zadziała? :-P :mrgreen: ;-) :-B
 

pawelek-79  Dołączył: 06 Wrz 2006
A poza tym skasowanie licznika to żaden problem. Można też zawsze przekręcić licznik. Mi już chyba 3 tura idzie. Tak więc mógłbym wciskać kit sprzedając na allegro, że tylko 5000zdjęć nim zrobiłem :mrgreen:
 
Paulos  Dołączył: 08 Mar 2007
mógł ktoś oddać z powodu znacznego FF/BF z posiadanymi obiektywami
 

ggdh  Dołączył: 06 Sty 2008
pawelek-79 napisał/a:
Tak więc mógłbym wciskać kit sprzedając na allegro, że tylko 5000zdjęć nim zrobiłem :mrgreen:


Tak trzymaj :shock: :shock: :evil: :evil: :shock: :shock:
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
pawelek-79 napisał/a:
A poza tym skasowanie licznika to żaden problem.

Licznik skasujesz ale ilości uruchomień migawki, czytanych np. przez PhotoMe, nie wyzerujesz.
 

pawelek-79  Dołączył: 06 Wrz 2006
ggdh napisał/a:
Tak trzymaj

Skąd to oburzenie? Trybu przypuszczającego nie widziałeś?
Zamierzam zajeździć aparat, a dopiero potem wystawię na allegro, jako nówka, prawie nieśmigana :mrgreen:

----
Żeby nie było - znowu żartuję.

[ Dodano: 2008-09-21, 16:11 ]
plwk napisał/a:
uruchomień migawki, czytanych np. przez PhotoMe, nie wyzerujesz.

A ile bitów jest przeznaczonych na zapis ??? :evilsmile:

Fajny programik. Myślałem, że więcej zdjęć zrobiłem. A to dopiero prawie 19000. Heh, wiem, że dużo, ale większość to pewnie w pierwszym półroczu posiadania paratu. Teraz przważnie biorę do ręki aparat kiedy chcę zrobić ZDJĘCIE, a nie się pobawić sprzętem. Czasmi też się bawię, żeby nie było. Ale uzysk mam nadal kiepski.
 
Marcin1978  Dołączył: 20 Lip 2008
Ktoś na tym forum kiedyś napisał, że łatwo można stwierdzić, czy ktoś się już bawił aparatem - w momencie naprawdę pierwszego włączenia aparatu ma się wtedy pojawić opcja ustawienia języka, czasu i czegoś tam jeszcze. Ale może da się to ominąć.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Wyjąć zasilanie na dłużej niż bodaj 24 godziny.
 
Grizli  Dołączył: 15 Sie 2008
Nic to nie da mój po tym jak go testowałem leżał 2 tygodnie bez akumulatorów.Po ponownym włączeniu pamiętał wszystkie poprzednie ustawienia
 

alvin  Dołączył: 07 Sty 2008
Mój, jak raz długo leżał, to zapomniał. Ale ja też zapomniałem ile trwało to "długo".
 

makak  Dołączył: 31 Sie 2008
Nie chcę zakładać osobnego tematu dla tak prostego pytania. Do rzeczy.

Mam k200D i PhotoME wykazał nadmiar klapnięć w liczbie około 230. Dużo to nie jest więc przestałem się martwić.
Dzisiaj czytając jakieś zamierzchłe tematy o awaryjności i "używanych" egzemplarzach w sprzedaży sprawdziłem EXIF pierwszego zdjęcia jakie wykonałem moim Pentaxem. Licznik oczywiście wskazywał zdjęcie 230. Bardziej jednak zaniepokoiła mnie inna rubryka:

Pal sześć date produkcji (chyba pierwsze serie). Bardziej martwi mnie kwestia serwisowania. Ktoś z Was orientuje się co to oznacza? Mam problemy ze wskaźnikiem baterii i obawiam się, czy czasem nie dostałem zwrotu od kogoś komu ten wskaźnik bardziej przeszkadzał.

Jeśli już było to bije się w piersi, ale wyszukiwarka nie dała rezultatów.
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
makak, jeżeli chodzi o ten tekst
Cytat
INERNAL FORMATTING ERROR
Unknown parser function '@VALUE: VAR'.


to prawdopodobnie błąd samego PhotoME, spróbuj może innej wersji
 

sagittarius  Dołączył: 10 Sty 2008
Z tego co pamietam to kazdy fabrycznie nowy aparat pokazuje okolo 200 klapniec wiec tymi 230 klapnieciami bym sie nie przejmowal.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach