ebelbeb  Dołączył: 04 Lip 2007
Wywołanie filmu czarnobiałego
Dotychczas robiłem zdjęcia tylko na negatywach kolorowych. Wywołanie i ładne skanowanie robiłem u pani Grażyny Stiller w "Foto Plus" na ul. Kartuskiej 120 w Gdańsku. Zachciało mi się trixa 400 i niestety gdzie się nie ruszę to wszyscy robią tylko kolor. Czy ktoś z koleżeństwa może mi podpowiedzieć gdzie w Trójmieście dobrze wywołają mi film CZB ? Najlepiej, żeby to był Gdańsk.
Z góry dziękuję. :-)
 

Stachu  Dołączył: 27 Kwi 2007
http://www.fotokadr.pl/
Wywołują i robią odbitki metodą tradycyjną.
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
Przecież to największa frajda, samemu wywołać film.
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
ebelbeb, a co za problem samemu to zrobic? Jak wiele razy powtarzalem - taniej i latwiej niz ugotowac zupe. Potrzebuejsz tylko chemii i koreksu. Zaplacisz za to niewiele wiecej niz za jedna rolke wywolana przez kogos.
 
forestowy
[Usunięty]
Chyba jednak znacznie drożej wyjdzie. Choćby samą chemie chciał kupić a koreks pożyczyć. U mnie w wiosce wywołanie filmu metoda tradycyjna kosztuje 10 zł a to tyle co za wysyłke tej chemii ze sklepu netowego.
Cytat
Przecież to największa frajda, samemu wywołać film.

i to jest warte tych większych pieniędzy :)
 

ebelbeb  Dołączył: 04 Lip 2007
Może znajdzie się coś bliżej starówki ? Rzadko zapuszczam się na północ poza Podwale Grodzkie.

Jarek Dabrowski, dzerry, nie mam czasu i sił na samodzielne wywoływanie. Od sierpia przyszłego roku planuje zmiany w organizacji pracy, wtedy może odetchnę na tyle, że zacząć samodzielnie "ściemniać". ;-)

Edit:
Stachu, dzerry, dziękuję. :-)
Foto Kadr ul. Kołobrzeska 17 80-390 Gdańsk
TCF2 ul. Młyńska 21 80-846 Gdańsk

 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
ebelbeb napisał/a:
Może znajdzie się coś bliżej starówki ?
Spytaj sie w TCF. http://www.tcf2.pl/
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
Wolanie filmu BW to czesc procesu tworczego. Lepiej robic na C41 niz oddawac kums do wolania srebrowy negatyw. Pisze to po tym, jak dwa razy dostalem konkretnie przewolany (zmarnowany) film.
 

ebelbeb  Dołączył: 04 Lip 2007
dan napisał/a:
Wolanie filmu BW to czesc procesu tworczego. Lepiej robic na C41 niz oddawac kums do wolania srebrowy negatyw. Pisze to po tym, jak dwa razy dostalem konkretnie przewolany (zmarnowany) film.

Ja to wszystko rozumiem, zgadzam się i popieram w całej rozciągłości. Ale zwyczajnie na razie nie mam na to czasu. Jest 21:52 a ja nadal pracuję i padam już na pysk. ;-)
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
ebelbeb napisał/a:
Jest 21:52 a ja nadal pracuję i padam już na pysk.

No to mowie - Ilford XP2. Tanszy film, tansze wolanie (trudno je spieprzyc).
 

ebelbeb  Dołączył: 04 Lip 2007
dan napisał/a:
ebelbeb napisał/a:
Jest 21:52 a ja nadal pracuję i padam już na pysk.

No to mowie - Ilford XP2. Tanszy film, tansze wolanie (trudno je spieprzyc).

Kupiłem okazyjnie zaledwie 5 rolek tego tri-xa.
 
j+  Dołączył: 01 Sty 2008
to przy 5 rolkach chyba się już opłaca zainwestować w chemię... Serio, nie pożałujesz :-)
*puf*

 

Łukaszzz  Dołączył: 15 Wrz 2007
A jakie klisze do starego Zenita ET polecicie mi ?? Zacząłem ostatnio sprawdzać ten aparat, bo nie robiłem nim jeszcze fotek i szukam klisz kolor i cz-b...
 

Yeti  Dołączył: 04 Lip 2007
ebelbeb napisał/a:
Kupiłem okazyjnie zaledwie 5 rolek tego tri-xa.

To filmy do lodówki i poczekaj z nimi do kiedy będziesz miał czas na samodzielną obróbkę.
Moim skromnym zdaniem robienie zdjęć na filmie B&W (zwłaszcza tak dobrym jak Tri-X) i oddawanie go do wywoływania jest całkowicie bezsensowne! To lepiej już pozostać przy negatywie kolor i robić odbitki B&W lub kupować filmy B&W do C-41.
 

bix  Dołączył: 22 Sty 2008
Łukaszzz napisał/a:
A jakie klisze do starego Zenita ET polecicie mi ?? Zacząłem ostatnio sprawdzać ten aparat, bo nie robiłem nim jeszcze fotek i szukam klisz kolor i cz-b...


ja do koloru (tanio żeby było) to konice vx200, a czarno białe to już innych pytaj, mnie nawet foma podeszła.
 

matth  Dołączył: 21 Kwi 2008
Foma taka troche zbita mi zawsze wychodziła. Z ISO100 to zdecydowanie Agfa APX :-)
 

Łukaszzz  Dołączył: 15 Wrz 2007
Czy w sklepach jeszcze można kupić takie nowe filmy, czy już raczej nie sprzedają (bo się nie orientuję) ??

Dzięki za info będę polował na takie filmy ;)
 

dickkett  Dołączył: 18 Wrz 2006
Łukaszzz napisał/a:
Czy w sklepach jeszcze można kupić takie nowe filmy,

Np.
http://fotonegatyw.com.pl...ln,10079,0.html
 

Łukaszzz  Dołączył: 15 Wrz 2007
Dzięki za linka.

Jaki B&W radzicie brać ISO 400 czy standard 100 ??

Nie robiłem na takich filmach fotek więc nie wiem co jest lepsze do focenia w plenerze i miescie.
 

matth  Dołączył: 21 Kwi 2008
To zależy na czym. Zenitem ISO400 w dzień możesz mieć problem z brakiem niskich przysłon, bo migawka max 1/500. Ja na zenku powyżej ISO200 na dzienne foty nie brałem.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach