Radzik  Dołączył: 24 Lip 2006
Sprzedaż zdjęć do kalendarza
Czy ktoś z was sprzedawał zdjęcia do kalendarza? Nie wiem kompletnie jak kształtują się ceny za coś takiego...

Nakład 4000 sztuk
Kalendarz w formacie A3 ( zdjęcie w kalendarzu w formacie A4, kalendarz przekładany. )
Kalendarz miejski (wydawany przez lokalną gazetę) Miasto liczy ok 23 tys mieszkańców.

Potrzebna mi orientacyjna cena za jedno zdjęcie. Nie ile powinni zapłacić, nie ile jest w tabelach ZPAF ale ile realnie się za takie coś dostaje.


Ma ktoś jakieś doświadczenia w tej materii?
 
Jurek  Dołączył: 09 Cze 2007
400-600 zł. za zdjęcie, za tyle sprzedawałem i sprzedaję co roku o tej porze dla kilku drukarń.
 

Radzik  Dołączył: 24 Lip 2006
w Trojmiescie ;) Ja mieszkam w Polsce C
Ale dzięki za info
 
Arclight  Dołączył: 29 Maj 2008
Radzik napisał/a:
w Trojmiescie ;) Ja mieszkam w Polsce C


To podziel podaną przez Jurka cenę za jedno zdjęcie przez 3 :P
 

Radzik  Dołączył: 24 Lip 2006
nie wiem przez co trzeba by to dzielić ale naczelny zaproponował:

Proszę wszystko przełknąć przed przeczytaniem:

Zaznacz tutaj :arrow: [ 10zł ( ale wolał by 5 ) ]
 
gilby  Dołączył: 28 Lut 2007
5 zł?
:shock: :shock: :shock:
to jest co najmniej nieprzyzwoite i bezczelne.


Jeśli Ci zależy, żeby twoje zdjęcia były w kalendarzu, który zobaczy ileś tam osób, to możesz nawet za darmo dać - byle były podpisane, a jeszcze lepiej, żeby kierowały do twojej www.

Inaczej, to powiedz grzecznie, dziękuję za współpracę. Albo w sumie, za brak współpracy.
 

matb  Dołączył: 02 Lis 2006
Radzik, powiedz mu, żeby się walił. Ja rozumiem, że kryzys i w ogóle, ale jakąś przyzwoitość wypada mieć. No i miej na uwadze, że sprzedając za te śmieszne stawki swoje prace nie będziesz miał prawa w przyszłości żądać więcej. No i komuś innemu też będzie trudniej sprzedać swoje prace za uczciwe pieniądze.
Jak chce tyle płacić, to niech sobie szuka zdjęć na stockach :-P
 

Arti  Dołączył: 20 Kwi 2006
Ja to bym się zastanowił czy to czasem ten naczelny nie chce tych 10 zł od Radzika, za to że łaskawie jego zdjęcia umieści... Koszmar
 

PiotrR  Dołączył: 03 Maj 2006
matb napisał/a:
No i miej na uwadze, że sprzedając za te śmieszne stawki swoje prace nie będziesz miał prawa w przyszłości żądać więcej.
Ale jakiego prawa? Prawa, że prawa, czy prawa moralnego? Niezależnie od tego, który przypadek miałeś na myśli, uważam, że trochę przesadzasz.
A co do meritum to cóż... ten naczelny powinien się parę razy walnąć czymś ciężkim w głowę.

 

mygosia  Dołączyła: 19 Kwi 2006
Radzik, niech se ściągnie fotki z jakiegoś stocka.

i kij mu w oko.
 

pawelek-79  Dołączył: 06 Wrz 2006
Może być i 5 i 10zł za zdjęcie. To nie taka zła cena, jak się przemnoży przez ilość egzemplarzy kalendarza - bo nie sposób inaczej rozumieć taką propozycję ceny.
(Nie widzę wpisanej przez Radzika kwoty, wnioskuję po waszych wypowiedziach).

A tak w ogóle to mnie zastanawia - co ludzie sobie myślą?! Zresztą nie tylko z fotografami jest problem. Problem w docenieniu czyjejś pracy w Polsce ma każdy, który pracuje umysłowo: lekarz, adwokat, inżynier, nauczyciel. Jak nie wniesiesz paru ton cegieł na 10 piętro, to się nie napracowałeś, no i co to za praca te parę literek, czy "pstryknąć" zdjęcie :-/
 

PiotrR  Dołączył: 03 Maj 2006
pawelek-79, z Twojego zdania wynika, że to pracujący umysłowo mają problem z docenieniem czyjejś pracy. Poz tym się z Tobą zgadzam (tzn. domyślając się, co miałeś na myśli).
 

Kosmo  Dołączył: 11 Mar 2008
Radzik napisał/a:
naczelny zaproponował

ja bym sie nie czail i wzial propozycje
wez komorke z aparatem, cyknij kilka fot z okna, no niech stracisz, niech bedzie juz z kadrowaniem...
i zrzuc w min rozdzielczosci i powiedz ze to te po 5... :-)

what you get is what you pay...
 

zaroowka  Dołączył: 06 Mar 2007
5 - 10?!

Na łeb się padło szanownemu naczelnemu...
Dopisz tam przynajmniej jedno zero - wtedy będzie wyglądało realnie...

Co to ma być? Jałmużna? Kalendarz jak wiadomo jest na dwanaście miesięcy + okładka. Przy cenie 5 - 10 zeta za zdjęcia do całego kalendarza (nie wiem nawet, czy wydawca podpisze te zdjęcia Twoim nazwiskiem) wyjdzie 65 - 130 zeta za cały zestaw... Bez jaj.
Nie oddawaj tych zdjęć w takiej cenie - źle to odbije się na Tobie i na innych. Trzeba szanować własne dzieło.
 

Radzik  Dołączył: 24 Lip 2006
Nie zależy mi na pojawieniu się moich zdjęć w tym kalendarzu. Ciekaw jestem tylko co w tym kalendarzu się znajdzie ;) Kto da zdjęcia
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
pewnie siostrzeniec naczelnego, dostanie 20razy więcej kasy niż ci zaproponowali (czyli 100zł od zdjęcia :-P ) i jeszcze do tego zrobi sobie "referencje" tym kalendarzem
:evil:
 

Yeti  Dołączył: 04 Lip 2007
opiszon napisał/a:
39
pewnie siostrzeniec naczelnego, dostanie 20razy więcej kasy niż ci zaproponowal

I dostarczy kupę foto - knotów.

Tak wygląda w dużej części polska rzeczywistość na rynku fotograficznym.
Nie brak dobrych zdjęć i dobrych fotografów, tylko kompletnie niedouczeni estetycznie zleceniodawcy oraz korupcyjno - nepotyczny rozdział zamówień. A i wyciąganie ręki po łapówę też jeszcze się zdarza, choć po socjaliźmie ponoć nie ma śladu.
 

babylock  Dołączył: 23 Maj 2007
Fakt. Widzę to codziennie patrząc na bilbordy (oczywiście nie wszystkie), zastanawia mnie kto godzi się na takie "bezguścia, bezpomyśla i bezsensa"
 

dtox  Dołączył: 20 Maj 2007
Radzik napisał/a:
10zł ( ale wolał by 5 )


zabilbym smiechem... ja bym powiedzial 1000zl od foty.
wole nie miec nic, niz miec fote w szmatlawym kalendarzu obok 11 gniotow, bo za 5 zl nie kupi zadnego dobrego zdjecia...
 

ambroz  Dołączył: 08 Paź 2008
ja do niskonakładowych produkcji ( 100-500 sztuk )
popycham zdjęcia po 100zł ( może i mało ale średnio w roku biorą od 15-25 sztuk )

najwięcej do tej pory dostałem za zdjęcie centrum Katowic z lotu ptaka do nakładu 4000sztuk 800zł netto

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach