krasny  Dołączył: 23 Lut 2008
To ja skromnie pokażę swoje.
1.


2.


3.
 

Ijon  Dołączył: 27 Paź 2006
krasny, czemu skromnie? IMHO bardzo dobre zdjęcia, jedynie winieta ciut zbyt mocna.
 

Pentagram  Dołączył: 21 Wrz 2006
winietka fajna, pozwala bardziej skupić się na ptaszku ;-)

krasny, pomiar dałeś punktowy?
 

krasny  Dołączył: 23 Lut 2008
Ijon, co do winiety to są gusta i guściki ;-)
Pentagram z tego co pamiętam to prawdopodobnie miałem wtedy ustawiony centralnie ważony.
 

djopti  Dołączył: 09 Cze 2008
Wasze fotki dużo lepsze, ale każdy chce się pochwalić tym co udało mu się zrobić. Więc pierwsze fotki z nowego obiektywu :D
 
darkduch  Dołączył: 29 Cze 2008
Taka dzisiejsza sikoreczka, niestety puki było słońce to im się praktycznie pokazać nie chciało, słońce za chmurami to ich bez liku... Próby z telekonwerterem, niestety za ciemno żeby przymknąć :-/ iso i tak 800 :-/

 
endriu  Dołączył: 22 Lut 2008


[ Dodano: 2009-03-23, 18:22 ]
To trznadel w wiosennej szacie

[ Dodano: 2009-03-23, 18:24 ]

Dzwoniec
 
darkduch  Dołączył: 29 Cze 2008


Bdw, czy mógłby ktoś poradzić jak "doostrzyć" zdjęcia na komputerze? Wyostrzam "wzmocnieniem" w gimpie przez i po zmniejszeniu, go jest malutka ale chociażby skrzydła powinny być ostre :-/ . Już myślę czy lepszej ostrości nie da jakaś * w porównaniu do taira...
 

Pentagram  Dołączył: 21 Wrz 2006
darkduch, czy ja wiem? Może troszkę lepiej byłoby z DA*300/4.
Dla porównania jakieś starocie z EF300/4:











 
MichalR
[Usunięty]
zainteresuj sie filtrami firmy Nik Software do PS'a, szczegolnie Sharpener Pro 3.0. Daja bardzo dobre wyniki, moze zdjecia ptakow troche podostrzalem tymi narzedziami, efekt jak dla mnie bardziej niz zadowalajacy.

pozdrawiam,
Michal
 
darkduch  Dołączył: 29 Cze 2008
MichalR, filtry do PS'a na pewno bardzo ok, tyle ze mam gimpa, a na PS-a mnie nie stać.

Tyle że pomyślałem i udało mi się tak do ostrzyć: (kliknijcie żeby powiększyć)



wybaczcie rozmiar, ale nie planowałem wklejać tutaj.
 
nowak  Dołączył: 18 Mar 2009
Pomijając szumy, które trochę wylazły przy wyostrzaniu, to bardzo udana próba. Szkoda, że tło takie betonowe. :)
 

Ijon  Dołączył: 27 Paź 2006
darkduch, ja w Gimpie najczęściej wyostrzam wtyczką Refocus http://refocus.sourceforge.net/ Twoje zdjęcie jest bardzo ładnie wyostrzone.
 
darkduch  Dołączył: 29 Cze 2008
nowak, ja jakoś znacznego szumu nie widzę.

Ijon, też chyba tym robie (przynajmniej w pakietach mam zainstalowane). Prawy klawisz -> uwydatnianie -> wzmocnienie.
 

saxon  Dołączył: 30 Cze 2007
Ja trzy dni z rzędu za ptakami po pracy się uganiam po krzaczorach i nic nawet sikory nie "ustrzeliłem" tylko tego padłego myszołowa :cry:
 
MichalR
[Usunięty]
bo to sie nie trzeba uganiac tylko znalezc miejsce i stac jak kolek osikowy czekajac az jakis model sie pojawi. ewentualnie mozna sie tez okopac w ziemiance albo postawic szalas pokryty maskownica;)

Pozdrawiam,
Michal
 

saxon  Dołączył: 30 Cze 2007
MichalR, tylko ja w zasadzie włóczę się by coś ciekawego zaobserwować, niż sfotografować. :-P :mrgreen:
 

szymon_h  Dołączył: 04 Lis 2008
a do mnie ptoszek sam przylecial zeby mu zdjecie zrobic ;-)

 
Blesso  Dołączył: 24 Wrz 2007
Do Szymona przyleciala Sierpowka, a ja w grudniu/styczniu pozwolilem na swoim balkonie zadomowic sie "na chwile" parze golebi . Z tej malej chwili urodzilo sie takie cos:

[DA 55-300]
A balkon do dezynfekcji ;)
 
MichalR
[Usunięty]
to ja bede kontynuowal swoje nowe hobby:)












Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach