sołtys  Dołączył: 19 Kwi 2006
MichalR, "Kaczka" Super :!: Podoba się ..... może tło mogłoby być ciut bardziej rozmyte, ale i tak jest dobrze :!:
 
MichalR
[Usunięty]
to jeszcze dwa szpaczki na dokladke:



 

zbyllu  Dołączył: 01 Mar 2008
Pozwólcie, że polecę seriami po kilka, żeby nie zanudzić.
Zacznę od pawia. To taki ptak, co to potrafi się wylansować. ;-)





 
MichalR
[Usunięty]
no fajne, tyle ze na zdjeciu trzecim rogi wskazuja ze to bylo jakies zamkniete pomieszczenie, czyli generalnie caly fajny patent szlag trafil;) jak to naprawde bylo?

Pozdrawiam,
Michal
 

zbyllu  Dołączył: 01 Mar 2008
MichalR napisał/a:
no fajne, tyle ze na zdjeciu trzecim rogi wskazuja ze to bylo jakies zamkniete pomieszczenie, czyli generalnie caly fajny patent szlag trafil;) jak to naprawde bylo?

Ale niby dlaczego we wnętrzu 'cały fajny patent' miałby trafić szlag?
Naprawdę było tak, że to nie było we wnętrzu. W narożnikach widać fragmenty ścian zewnętrznych, przed krórymi jest klomb z kwiatami.

[ Dodano: 2009-04-03, 23:12 ]
To teraz kilka sikorek, mazurków, wróbli...








Pierwszy wróbel zrobiony Sigmą 70-300, drugie - Pentaksem 100/2.8, pierwszy mazurek - FA*300/4.5, drugi - Pentaksem 100/2.8, trzy kolejne też a ostatnie jeszcze hybrydą Nikon 8700.






 
wujek  Dołączył: 12 Sty 2008
Dwa szpaki z wczorajszego spaceru.

 

saxon  Dołączył: 30 Cze 2007
Jemiołuszki z mojego okna,



dzisiejszy spacer za miasto





 

zbyllu  Dołączył: 01 Mar 2008
Kilka łabędzich portretów...









...i szerszych ujęć.







Pierwsze - Sigma 70-300 APO, trzy następne - FA* 300, kolejne - D FA 100
 

Pentagram  Dołączył: 21 Wrz 2006
zbyllu, to z wiewiórką bardzo fajne
 

zbyllu  Dołączył: 01 Mar 2008
Pentagram napisał/a:
zbyllu, to z wiewiórką bardzo fajne

Dzięx. :-D
Mroźno wtedy było (jakieś -10), martwiłem się o AF bo rzęzić zaczął ale wytrzymał.

[ Dodano: 2009-04-06, 11:27 ]
Pewien przypadkowo napotkany Pan pokazał mi miejsce w Łazienkach, gdzie przesiaduje puszczyk.
Pierwsze z D FA 100/2.8, drugie - FA* 300/4.5 (przykadrowane, bo mimo wszystko trochę wysoko siedzi)



 

Kapar  Dołączył: 29 Sty 2008
zbyllu, podziel się miejscówką!
 
MichalR
[Usunięty]
Zbyllu, tez jestem ciekaw gdzie siedzi puszczyk. Ile mozna strzelac szpakow, zieb, drozdow i wrobli;)













Pozdrawiam,
 

zbyllu  Dołączył: 01 Mar 2008
Kapar napisał/a:
zbyllu, podziel się miejscówką!

MichalR napisał/a:
Zbyllu, tez jestem ciekaw gdzie siedzi puszczyk.

Dzielę się:
Jak staniecie na mostku, na przeciwległym brzegu Pałacu i twarzą do niego to odwróćcie się 90° w lewo. Asfaltowa ścieżka biegnie prosto a od niej odbija gruntowa w prawo do Pałacu. Na trawniku między nimi, jakieś 10 metrów do przodu jest drzewo a na nim - jakieś 20 metrów w górę - siedzi On.
Zaznaczyłem czerwonym kółkiem.

Rano (7-9) słońce oświetla go frontalnie, po południu (po 18) jest ocieniony.
O innych porach jeszcze światła nie sprawdzałem.
 
MichalR
[Usunięty]
Zbyllu, czy te labedzie to przypadkiem nie w Skaryszaku na Pradze?;) Ewentualnie moga byc jeszcze w Łazienkach.

I jeszcze chcialem zapytac o ten obiektyw 300mm - to jest dokladnie to szklo: Pentax FA* 300 f/4.5 ED IF?

Pozdrawiam,
 

zbyllu  Dołączył: 01 Mar 2008
MichalR napisał/a:
czy te labedzie to przypadkiem nie w Skaryszaku na Pradze?;) Ewentualnie moga byc jeszcze w Łazienkach.

Pierwszy mieszka we wsi Poręba koło Jarocina. Reszta z Łazienek (one też mają obrączki).
MichalR napisał/a:
to jest dokladnie to szklo: Pentax FA* 300 f/4.5 ED IF?

Tak, to ten obiektyw.
 
MichalR
[Usunięty]
a moge w takim razie poprosic rawa albo oryginalnego jotpega z puszki na rosinmi(at)wp.pl? chcialbym zobaczyc co to cacko 300mm rzeczywiscie potrafi;)

pozdrawiam
 

zbyllu  Dołączył: 01 Mar 2008
MichalR, wysłałem dwa rawy.

Teraz kilka bardziej "graficznych"...









Dwa pierwsze z Sigmy 70-300 APO, trzecie z FA 77/1.8, czwarte - FA*300/4.5
 
MichalR
[Usunięty]
Zbyllu, fotki bardzo fajne, takie niesztampowe rzeklbym:) Co do RAWow ktore dostalem od Ciebie - przede wszystkim dzieki. Wydaje mi sie jednak ze spodziewalem sie troszke lepszej ostrosci na pelnej rozdzielczosci przy obiektywie za prawie 5 kawalkow;)

to jeszcze kilka ziebek i szpakow z mojego F 100-300 za 200 zlotych;)











pozdrawiam
 

zbyllu  Dołączył: 01 Mar 2008
MichalR napisał/a:
spodziewalem sie troszke lepszej ostrosci na pelnej rozdzielczosci przy obiektywie za prawie 5 kawalkow

perl, od którego go kupiłem twierdził, że lepiej sprawdza się na K10. Nie wiem, nie porównywałem. Przy tej ogniskowej i masie bardzo pomocny jest statyw. Fotki, które Ci wysłałem robione były z ręki. Liczę na większą ilość czasu w niedalekiej przyszłości, może więc uda się wycisnąć więcej.
I nie wiedziałem, że mam szkło za prawie 5 kawałków. :-P Za tyle to może nawet bym je sprzedał. ;-)

Które, według Was, lepsze? (D FA 100/2.8@5)



 
MichalR
[Usunięty]
Zbyllu, z reki czy nie z reki, zdjecie puszczyka jest ostre, statyw niewiele by tu pomogl. Jednak sprawdzajac w pelnej rozdzielczosci okazuje sie ze lekko mydli, gdzie za te kase nie powinien imho, choc w sumie pewnie nie mydla szkla canona za dziesiatki tysiecy zlotych, przy ktorych Twoj obiektyw to budzetowka a moj nadaje sie do smieci;) moje zdjecia tez sa robione z reki, tyle ze moj obiektyw mydli do tego stopnia ze bez lekkiego podostrzania przy ogniskowej 300mm sie nie obedzie, przy czym efekty jak dla mnie sa bardziej niz zadowalajace.

mozna spytac przy okazji za ile kupiles obiektyw, bo ja wrzucilem model obiektywu w google'a i Skapiec oraz Ceneo pokazuja przedzial miedzy 4700 a nawet 6000 za to szklo.

co do zdjec, to ja bym tu zrobil cropa i wyrznal cala gore, bo jakos mi sie nie komponuje, ani z ptaszkami w GPR ani bez ptaszkow.

pozdrawiam

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach