argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
Znam osobiście trzy osoby posiadające to szkło. Wszystko jest w porządku. Sam jestem czwartą.
 

piotr_luk  Dołączył: 14 Kwi 2007
U mnie też na razie OK. Ale przy moim szczęściu zepsuje się pewnie po gwarancji :-P
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
To jeszcze trochę czasu masz :mrgreen:
 

piotr_luk  Dołączył: 14 Kwi 2007
ano, jeszcze około 18 miesięcy :mrgreen:
I to jest optymistyczne
 
hejkumkejkum  Dołączył: 31 Maj 2006
...a może by tak wzorem www.pentaxforums.com stworzyć bazę numerów seryjnych obiektywów. Dzięki niej można by wtedy zweryfikować hipotezę o poprawie jakości wraz ze wzrostem numerów seryjnych. Byłby to też dobry straszak na sklepy, które próbowałyby wprowadzać do ponownej sprzedaży obiektywy zwrócone przez klientów z powodu złej jakości szkła.
 

Samp  Dołączył: 23 Kwi 2006
hejkumkejkum napisał/a:
...a może by tak wzorem www.pentaxforums.com stworzyć bazę numerów seryjnych obiektywów. Dzięki niej można by wtedy zweryfikować hipotezę o poprawie jakości wraz ze wzrostem numerów seryjnych.

To wystarczy przejrzeć już istniejącą bazę, żeby zweryfikować tę hipotezę.
I już to zrobiłem - nie doszukałem się żadnej zależności.
 

Crow  Dołączył: 08 Paź 2008
Straszcie mnie dalej moja *16-50 właśnie do mnie jedzie .... :-/

 
Paffcio  Dołączył: 29 Maj 2006
Crow napisał/a:
Straszcie mnie dalej moja *16-50 właśnie do mnie jedzie .... :-/


No co Ty, wyluzuj, DA* 16-50 to nie rozrusznik serca :mrgreen: Jak SDM wysiądzie to się naprawi, albo na koszt producenta albo użytkownika ;-)
 

Crow  Dołączył: 08 Paź 2008
Wtedy ja dostanę zawału ... a części organicznych do mnie już nie produkują :lol: :-B
 
Paffcio  Dołączył: 29 Maj 2006
Crow napisał/a:
Wtedy ja dostanę zawału ... a części organicznych do mnie już nie produkują :lol: :-B


Zawsze możesz poszukać coś u niezależnych producentów albo używkę na allegro :-D
 

Crow  Dołączył: 08 Paź 2008
Teraz i ja mam swoją * :mrgreen:

Na razie słów kilka na temat samej budowy. Zacznijmy od czubka. Dekiel pierwsza klasa. Solidny nieklekoczący plastik pokryty gumowym meszkiem od zewnętrznej strony. Po nałożeniu idealnie pasuje i ani myśli wylecieć. Zaciski pracują twardo ale płynnie. Pierścień ostrości. Duży, pokryty gumą, świetnie leży w palcach. Po osiągnięciu skrajnych ustawień usłyszymy stukot i opór informujący o blokadzie. Ale jeśli przekręcimy dalej blokada mięciutko puszcza a pierścieniem można kręcić wokoło w nieskończoność (oświećcie mnie na co taki wynalazek? :roll: ). W tym momencie jest większy opór i słychać szorowanie. Pierścień ogniskowej. Ciut mniejszy od poprzednika także pokryty gumą i także bardzo przyjemnie leży w palcach. Chodzi z dosyć sporym oporem. Między 16-25 chodzi lżej a powyżej 25 już znacznie ciaśniej. Zauważyłem, że ten większy opór jest związany z rozpoczęciem wysuwania się jednej z tulejek teleskopu. To normalne? Pewnie tak...

Ach te złote dodatki 8-)

 

Kapar  Dołączył: 29 Sty 2008
Ale mi smaka robicie!!! :evil:
 

perl  Dołączył: 24 Wrz 2006
argawen napisał/a:
Znam osobiście trzy osoby posiadające to szkło. Wszystko jest w porządku. Sam jestem czwartą.
A mnie nie policzyles.
:roll:
Juz sie mnie wypierasz?

Crow napisał/a:
a pierścieniem można kręcić wokoło w nieskończoność (oświećcie mnie na co taki wynalazek? :roll: )
Tak jest we wszystkich gwiazdkach.
Umowmy sie ze to takie zabezpieczenie, zebys nie popsul.

...... A z jaka poezja to chodzilo w FA* ... ! <marzyciel> ;-)
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
perl napisał/a:
argawen napisał/a:
Znam osobiście trzy osoby posiadające to szkło. Wszystko jest w porządku. Sam jestem czwartą.
A mnie nie policzyles.
:roll:
Juz sie mnie wypierasz?

Czepiasz się, nie napisał jaką trójkę pamięta :-P
 

Crow  Dołączył: 08 Paź 2008
Najpierw chciałem zaznaczyć, że nie jestem z gatunku Tabelarycznus wykresus i testy jakie zrobię będą dla mnie po prostu czystą zabawą oraz umożliwią mi poznanie od technicznej strony zakupionej * i mam nadzieję, że przekonają innych do jej zakupu. Co jakiś czas będę publikował posty z wynikami.

"Zasłanialność" ;-) światła z wbudowanej lampy (1.5m od ściany) + przy okazji winieta F2.8

16mm, F2.8


21mm, F2.8


28mm F2.8


34mm F2.8


50mm F2.8


Bokeh

ISO 500, 1/30s, F2.8, 50mm


ISO 800, 1/30s, F2.8, 50mm


C.D.N.
 

piotr_luk  Dołączył: 14 Kwi 2007
Crow napisał/a:
"Zasłanialność" ;-) światła z wbudowanej lampy
Należało się spodziewać przy tej średnicy szkła
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
piotr_luk napisał/a:
przy tej średnicy

Oraz długości.
 
siwyyy77  Dołączył: 24 Lip 2007
Na szczęscie z zew. nie ma tego problemu :evilsmile:
 

Johanson  Dołączył: 28 Cze 2008
nie da sie ukryć, że szkiełko warte jest grzechu wydania takiej sumy, jak je ostatnio potestowałem to później z wrażenia nie mogłem spać ;-)

ale z drugiej strony nie wiem czy nie warto poczekać na HSM do Sigmy 18 -50 f/2.8 EX
obiektyw również interesujący a kosztuje tysiaka mniej

ot takie dywagacje



pozdrawiam
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
perl napisał/a:
A mnie nie policzyles.
:roll:
Nie chwaliłeś się.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach