Pentagram  Dołączył: 21 Wrz 2006
argawen napisał/a:
Szukasz dziury w całym.
Jak fajna, to czemu nie.
 

andrusz  Dołączył: 27 Lip 2007
^mmm^ napisał/a:
Napis "assembled in vietnam" jest wygrawerowany na czarnym matowym pierścieniu który chowa się wewnątrz bagnetu [...]

Zgadza się, na moim też jest "Assembled in Vietnam".
 

perl  Dołączył: 24 Wrz 2006
Ludziska....No i co z tego.... Obawiacie sie resztek napalmu czy co ;-) :evilsmile:

W moim nie bylo :mrgreen:
 

Gwiazdor  Dołączył: 05 Mar 2007
perl napisał/a:
W moim nie bylo
uszczelniony jest, to i nic nie wycieka :-P
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
perl napisał/a:
Ludziska
Pisz w liczbie pojedynczej :-P
 

Pentagram  Dołączył: 21 Wrz 2006
Jeden ludzisk?
 

Crow  Dołączył: 08 Paź 2008
Test cz. 1
Test cz. 2

Zdjęcie testowe: ISO 100, 50mm, F/2.8, 1/60s (kadrowane)
Oryginalny plik (4.77MB): klik


Bokehowe kółeczka ;-)


Aberracje chromatyczne
 

Cypis aka Piotr  Dołączył: 16 Cze 2008
Crow, a możesz porównać w dokładnie tych samych warunkach z kitem ?
Takie same cropy "światełek" i AC ?
 

Crow  Dołączył: 08 Paź 2008
Kita nie posiadam wiec nie będę mógł porównać.
 

szerman  Dołączył: 20 Paź 2007
Uff po dłuuugim zastanowieniu u podjąłem decyzję i zamówiłem dzisiaj w Euro ten obiektyw - rozbije zakup w raty 0% :) Mam nadzieje, ze uda mi się trafić na dobry egzemplarz.
 
TTomek  Dołączył: 02 Mar 2008
Czy mógłbym prosić o kilka sampli na pełnej dziurze na maila: tomek [kropeczka] klosek [malpka] gmail [kropeczka] com zwłaszcza takich żeby zobaczyć czy CA nie będzie mi dokuczać, bo zaczynam się wachać czy lepiej nie dołożyć do DA* niż brać tamrona ;-)
 

Crow  Dołączył: 08 Paź 2008
Test cz. 1
Test cz. 2
Test cz. 3

"Żyletowatość" ;-)
Test przeprowadzony na ogniskowych 16mm, 28mm i 50mm na przysłonach f/2.8, f/4, f/5.6, f/8 i f/11.
Nie wstawiam miniaturek bo nie ma to najmniejszego sensu... sample (7.94MB) crop 1:1 : klik

Przypominam, że jest to czysto domowy test.

I jeszcze bałwanek
ISO200, F/2.8, 50mm, 1/25s.

Oryginalny plik (6.07MB): klik


Miłego analizowania :-B

[ Dodano: 2008-12-11, 14:39 ]
Myślę, że to już chyba koniec testów. Mógłbym jeszcze "ciachnąć" tablice ale dla świętego spokoju... dam sobie spokój ;-)
 

szerman  Dołączył: 20 Paź 2007
Odebrałem wczoraj szkiełko. Pierwsze wrażenia bardzo pozytywne - świetne wykonanie, SDM. Szkoda tylko że taki ciężki;) No ale niestety po testach w domowych warunkach okazało się, że mam ma problem z AF (BF). Jednak po korekcji w menu serwisowym udało się ten problem wyelminować. Jestem zadowolony, bo trafiłem na ostry egzemplarz. Wrzucę przykładowe fotki, jak tylko ustrzelę coś sensownego.
 

Crow  Dołączył: 08 Paź 2008
Tak z ciekawości - jaką korekcję zrobiłeś i jak go testowałeś?
 

szerman  Dołączył: 20 Paź 2007
Podczas robienia zdjęci obiektom oddalonym powyżej dwóch metrów od aparatu, występował BF albo zupełnie mydlił. Po korekcji (dość sporej) ostrzy idealnie na każdej ogniskowej i z każdej odległości.
 

Meggido  Dołączył: 05 Mar 2007
espresso napisał/a:
Johanson napisał/a:
szkiełko warte jest grzechu
przyjemniej się grzeszy z innymi szkiełkami


Niekoniecznie...
 

smigacz74  Dołączył: 03 Paź 2017
Nabyłem używaną DA gwiazdkę 16-50, chcąc zastąpić tym obiektywem Tamrona 17-50. Pierwsze spostrzeżenia, Tamron wyrżnie ostrzejszy na pełnej dziurze. SDM w DA* działa bez zarzutu, cichy i w ekspresowym tempie łapie "ostrość" i nic nie sugeruje, żeby miał się zepsuć. Pojawił się inny problem, BF i FF. W zależności od odległości od fotografowanego tematu w ustawieniach precyzyjnej regulacji AF w body na 50 mm ostrzy na końcu skali (+10) natomiast przy tych ustawieniach na 16 mm pojawia się (nieduży ale jednak) front focus :-( Puszka K3. Czy ktoś się orientuje, zna serwis lub dobrego specjalistę na terenie trójmiasta, któremu mógłbym powierzyć swój sprzęt? Nie uśmiecha się mi wysyłać body z obiektywem do Warszawy i nie wiadomo ile czekać :-/
 
rychu  Dołączył: 08 Paź 2006
smigacz74 napisał/a:
Pojawił się inny problem, BF i FF.

Niemożliwe. Ktoś tu niedawno pisał, że jak się tyle płaci to działa, nie to co Sigma :roll:

A teraz poważnie - zdaje się plwk robił profil obiektywu tylko nie pamiętam w jakim celu.
Jak lubisz zabawę, regulacji ponoć można dokonać własnoręcznie o ile zakres koniecznej korekty nie wykracza poza możliwości programowe body.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
rychu napisał/a:
zdaje się plwk robił profil obiektywu tylko nie pamiętam w jakim celu

Robiłem, ale nie tego obiektywu, a po to, aby LR korygował automagicznie błędy dystorsji, winietowania i aberacji.

smigacz74, zgłasza, że u niego błędy nie dadzą się z poziomu body wyregulować. Można to zrobić w serwisie.
 

smigacz74  Dołączył: 03 Paź 2017
Ehh.. zachciało mi się "lepszego" obiektywu, podczas gdy mój tamronik, po drobnych przejściach z serwisem w Gdańsku działał i ostrzył całkiem całkiem :-) ... i w piękny klasyczny sposób, rzęził i hałasował ale ostrość nastawił ;-) Fakt, że przy -3 ale działało na wszystkich ogniskowych :-) Jeszcze go mam :-P

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach