Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
smigacz74, www.foto-service.pl - są w Gdyni, zobacz czy się nadają.

[ Dodano: 2019-02-28, 11:14 ]
Poczytaj komentarze na googlach, są i zadowoleni z kalibracji Pentaksiarze ;-)
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Oni skalibrują do Pentaksa obiektyw Sigmy, ale czy również obiektyw Pentaksa to wątpię.
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
plwk, wydaje mi się, że to jest dawny serwis "pana Rendaszki", a to był dobry spec od Pentaksów. Dawno temu naprawiałem tam zuma od mojego MZ-M i bardzo dobrze sobie poradzili. Ile z tego do dzisiaj pozostało nie wiem, ale warto ich zagadnąć.

No i wstyd przyznać, głupia sprawa, MZ-M to aparat manualny, więc kalibracji autofokusa nie mogli mu zrobić :mrgreen: ;-)
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Ryszard napisał/a:
wydaje mi się, że to jest dawny serwis "pana Rendaszki"

Chyba tak.
 
wwiktor1  Dołączył: 30 Sie 2007
kilka lat temu chciałem coś u nich robić ale Pan w "recepcji" stwierdził, że do Pentaxa to już im nic ze sprzętu nie zostało.
może jakbyś trafił na "samego" Rendaszkę, to coś by udało się załatwić.
w każdym razie powodzenia
 
ayan  Dołączył: 29 Lip 2018
Ja go zakupiłem i nie żałuje, miałem kiedys tamorona z canonem 50d , przecztałem testy sigmy , ale 24mm to nie 27mm i uszczelnienia więc mogę go używać w każdych warunkach i to się łączy z uszczelnionym body dobrze jako 1 obiektyw, sprzedałem 16-85wr i mam gwiazdkę teraz. Na 2,8 jest ostry w centrum ale brzegi miękkie trzeba przymknąć na f4 , porównałem ze stałką plastikową 35mm 2.4 jeśli chodzi o brzegi to go niszczy.
 

Bubsztyk  Dołączył: 07 Sty 2014
Hej wszystkim, mam i ja mały dylemat. Mianowicie, mam DA*55 1,4 i DA35 2,4 i potrzebuje cos szerokiego do zdjec w mieszkaniu oraz jak sa jakies przedstawienia w przedszkolu u syna. Większość zdjęć jakie robię to są zdjęcia rodzinne do prywatnego archiwum. Myślałem żeby kupić sobie DA 21 i to załatwi sprawę, ale z drugiej strony chyba fajnie jest mieć chociaz 1 obiektyw praktycznie do wszystkiego czyli DA* 16-50 albo Sigme/Tamrona 17-50 2.8. Moze cos mi doradzicie?
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Musisz pofatygować się na jakieś spotkanie i przetestować wszystkie.
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
Bubsztyk napisał/a:
DA* 16-50 albo Sigme/Tamrona 17-50 2.8. Moze cos mi doradzicie?
A w stopce czytamy:
Bubsztyk napisał/a:
T 17-50/2,8
To masz tego Tamrona, czy się nad nim zastanawiasz? ;-)

[ Dodano: 2020-01-09, 22:05 ]
A DA21 jest świetny! Najlepsza relacja efektów i frajdy do masy i gabarytów! :-D
 

Bubsztyk  Dołączył: 07 Sty 2014
Tamrona mam ale ma uszkodzony AF, coś nie łączy na stykach i czasami widzi go jak manualny obiektyw, byłem z nim w serwisie w Warszawie wymienili styki nic nie dało i stwierdzili że nie wiedzą co to może być. Więc leży sobie na półce.

Ps. Muszę trochę stopkę zaktualizować.
 
Cramin  Dołączył: 17 Lis 2019
Ale Tamrona miałeś sprawnego i się zepsuł czy już takiego od razu nabyłeś?
Osobiście odkąd nabyłem T17-50/2.8 to na imprezach jest tylko on na body. Często nie ma czasu na podmianę szkła, akcja dzieje się szybko, a dzieci jak to dzieci nie pozują i kadry dzieją się tylko raz.
Do bardziej statycznych ujęć i portretów mam S105/2.8 i od niedawna Pf50/1.7.
Może jak bym miał rękę rewolwerowca i zmieniał szkła tak szybko jak zmieniam ogniskową na Tamronie to bym miał ich więcej.
Kwestia $ czy stać Cię na 16-50, czy odpowiada Ci obrazek z Tamrona i wiertarka, czy może Sigma z HSM.
 

Bubsztyk  Dołączył: 07 Sty 2014
Tamron był dobry, tylko miałem problemy z ff/bf ale wszystko działało aż zaczął szaleć. Teraz jest tak że działa normalnie wyostrzy a za chwilę przestaje, tak jak by styki nie łączyły (body widzi go jako obiektyw manualny). W zeszłym roku oddałem go do naprawy do serwisu PROCLUB czy jakoś tak w Warszawie. Gościu na początku zadzwonił że jest wszystko OK, podjechałem i pokazałem mu o co chodzi bo nawet nie zwrócił uwagi że AF działa co któryś raz. To wymienili mi w nim styki, na zasadzie może będzie dobrze ale nic to nie dało, więc na szczęście zamienili mi styki na moje i nic nie policzyli. Fakt że to było chwilę po tym jak przenieśli do nich serwis tamrona i jeszcze nie mieli sprzętu całego.

Jakiś czas temu kupiłem sobie *55/1,4 i bardzo podoba mi się z niej obrazek, kolorki plastyka itp. i sobie pomyślałem, że jeżeli 16-50 robi podobny obrazek to może warto by o nim pomyśleć. Słyszałem również dobre opinie o DA21, więc się zastanawiam. Rożnica w świetle niewielka, plus dla * za te 16mm, chociaż trochę się już przyzwyczaiłęm trochę do stałek (wcześniej DA35/2,4 +DA50/1,8, teraz 50 zastąpiona *55)
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Bubsztyk napisał/a:
To wymienili mi w nim styki, na zasadzie może będzie dobrze ale nic to nie dało

Pewnie taśma FLEX uszkodzona.
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
Bubsztyk, moim skromnym, stałka w rodzaju DA21 nie da się porównać - w kwestiach użytkowych - z żadnym zoomem. Obrazki, światło, kolory, ostrość itp. to jasne, można przykładać do siebie, ale małe stałki są również fajne przez to, że są małymi stałkami. ;-)
A może głównie przez to? :lol:
 
Kot72  Dołączył: 15 Paź 2014
Jeśli potrzebujesz szerokiego szerokokątnego obiektywu to poluj na samyanga 14 f2.8 . Ostrość jest rewelacyjna od rogu do rogu . W plener bardziej uniwersalny od da 21 . Jest duży i bez af . Mnie to nie przeszkadza . Równie fajny jest samyang 16 f2 . Z zoomów to pewnie sigma 17-50 będzie najostrzejsza . Gwiazdkę Da 16-50 raczej bym odpuścił . Cena jest wysoka a optycznie nie taka znowu rewelacja . Opcjonalnie można poszukać da 16-45 f4 . Całkiem niezłe szkło .
 

potraff  Dołączył: 22 Maj 2016
Pytanie mam. Dziś w moim DA16-50 przestał działać AF, ale widzę, że kilka zdjęć z puszki ma opis 50mm, tak jakby źle został odczytany obiektyw. Rozumiem, że padł SDM?
:-(
 
rychu  Dołączył: 08 Paź 2006
potraff, co do SDM nie pomogę, bo w moim też już nie działa. Co do wskazywania nieprawidłowej ogniskowej, to wysłałem 50-135 do serwisu z tymi samymi objawami. OptoTechnika z konserwacją i kurierem 270 PLN. Chodzi jak nowy, na śrubokręcie rzecz jasna. Co do SDM, jeśli Ci na nim nie zależy, kilkanaście minut roboty i wiercisz.
 

potraff  Dołączył: 22 Maj 2016
Jutro, lub pojutrze wysyłam.
Zależy mi jednak na SDM.
Jedyny plus, że zamiast nim, przeprosiłem się z S10-20, oraz DA35. Dziś wycieczka po Jurze, na samym początku zrobiłem nim dwa zdjęcia, podpiąłem 55-300 i koniec...a wczoraj Nikiszowiec i Giszowiec i było ok...ech. Już wiem, ile taka zabawa...650 plus wysyłka.
Rychu dzięki!
 
rychu  Dołączył: 08 Paź 2006
potraff napisał/a:
Dziś wycieczka po Jurze,

Fajnie się masz.
potraff napisał/a:
a wczoraj Nikiszowiec i Giszowiec

Kurde jeszcze lepiej :-D
potraff napisał/a:
taka zabawa...650 plus wysyłka

No, ładnie. Nie warto jeśli robisz tylko landszafty. Ciekaw jestem ile nowy napęd wytrzyma.
potraff napisał/a:
dzięki

Ni ma za co. Od czego ma się kolegów z najlepszego, fotografowego forum Netu :mrgreen:
 

potraff  Dołączył: 22 Maj 2016
Wczoraj Ruskie Góry, kurczę ależ to dżungla. W niedzielę spacer po Nikiszu i liźnięcie Giszowca, ten jest w planach na więcej.
Wracając do tematu. Powoli mi wzrok szwankuje, więc szybki i celny af szczególnie pod wieczór...dla mnie na wagę złota. Choć tydzień temu koleżance robiłem zdjęcia na komuni, jako gość. Ten 16-50 kilka też zrobił, choć głównie to T70-200. A 16-50 to dla mnie taki na prawdę całkiem ostry, z ciekawym bokehem, obiektyw głównie w plener. Niech pożyje z dwa, trzy lata, zmienię potem może system ;-)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach