Myron  Dołączył: 21 Cze 2007
Ubuntu możesz pierw z płyty CD uruchomić, z praktycznie całą funkcjonalnością tegoż systemu, bez instalacji na twardym dysku. W ten sposób możesz sprawdzić czy Ubuntu przypadnie Ci do gustu i jak ten cały Linux wygląda ;)
 

roket  Dołączył: 15 Lis 2008
YellowLabel, lista różnych zamiennikówhttp://whdb.com/2008/the-...e-alternatives/
 
BAN YellowLabel  Dołączył: 30 Mar 2008
ludziska kochani :))
ja linucha już używałem. Mandrivę, ubuntu i coś tam jeszcze. Ze dwa lata temu to będzie dobre. Ale potrzebowałem dźwięk 5.1 i musiałem XP zainstalować bo nie hulał na linuxie. Teraz będzie to na lapku więc będzie gitara.

roket, Paint Shop Pro to nie jest paint :-D :-D to coś typu Photoshop, tylko jak dla mnie łatwiejszy i fajniejszy w odbiorze.

Dlatego też pytałem o możliwość odtwarzania portable na linuxie bo wcześniej nie potrzebowałem i nie zagłębiałem się w temat a teraz owszem. No i może się przez 2 lata coś zmieniło od wersji ubuntu bodajże.. 7.10?
 

H.M.  Dołączył: 25 Kwi 2006
Gimp, jest Gimp, podobno świetny, ale ja go nie ogarniam - inna sprawa jakoś specjalnie sie nie starałem....
 

gezeb  Dołączył: 26 Maj 2007
 

mygosia  Dołączyła: 19 Kwi 2006
YellowLabel, obstawiam, ze spodoba Ci sie digiKam :-)
 
j+  Dołączył: 01 Sty 2008
Cytat
Czy dokumenty w formacie MS Office 2003 można bez problemu otworzyć na ubuntu nowym?

Zależy co będzie w tych plikach. OO potrafi się pogubić przy formatowaniu tekstu jak i przy elementach takich jak wyrażenia matematyczne.
*puf*

 
BAN YellowLabel  Dołączył: 30 Mar 2008
mygosia, a to jest do obróbki też czy tylko katalogowanie ? :)
j+, sam tekst w tabelkach.
gezeb, normalny to wiem. Mnie chodzi o wersję portable. Tak PSP jak i innych programów.

 

roket  Dołączył: 15 Lis 2008
b]YellowLabel[/b] , Niestety ja osobiście mam złe doświadczenia z Ubuntu ,taki wielki gniot, strasznie przeciążony i dość niestabilny zbyt nowe niesprawdzone pakiety co kilka miesięcy przesiadka na numerek wyżej choć z KDE jakoś jeszcze idzie, po przesiadce na Debiana testing dużo mniej problemów i bardziej stabilne distro i coś zepsuć trudno , a Ubuntu to i tak klon Debiana więc obsługa podobna, można też spróbować Ubuntu w wersji Mint to samo + wszelkie kodeki do obsługi multimedii .Po 2 latach użytkowania Debiana testing w tej chwili Squeeze uważam jetto najlepsze distro na desktop w tej chwili .
 
BAN YellowLabel  Dołączył: 30 Mar 2008
roket, ale ja to potrzebuję systemu w którym wsio jest i nie trzeba go dotykać, żeby działał :) a Debian to jednak debian.. jak coś chcę, to muszę repozytoria, kompilacje i takie tam, chyba, że mam stare wiadomości? :P
 

roket  Dołączył: 15 Lis 2008
mygosia,
Cytat
YellowLabel, obstawiam, ze spodoba Ci sie digiKam :-)
Fajny ale cholernie upierdliwy , wolę Gwenview.
 

mygosia  Dołączyła: 19 Kwi 2006
YellowLabel napisał/a:
a to jest do obróbki też czy tylko katalogowanie ? :)

Ja tego nie uzywam, bo wole n RawTherapee, albo Picase ;-)

ale jest i do katologowania [chyba?], na pewno do obrobki - ludzie polecali filtry rozniaste.
Wyglada na przyjemnego, ale nie jest ze mna kompatybilny :)
 

roket  Dołączył: 15 Lis 2008
YellowLabel, Ja nic nigdy nie kompilowałem po co , repozytoria masz po instalacji , trochę problemu jest tylko ze sterownikami , ale Debian ma najlepsze forum , mnie Ubuntu zmęczyło strasznie.

 
jungli
[Usunięty]
mygosia,

Picasa jest ok tylko nie ma kontroli nad zapisem jpg i robi sobie jakies zarty...
digikama sam uzywam, dla mnie naj de best jakdla laika:)

Szkoda tylko, ze kazdy z tych progsow pokazuje mnie inaczej rawy z S3 pro, chyba bede musial zawalczyc z windowsem ech....

hej
 

roket  Dołączył: 15 Lis 2008
jungli, A Gimp i UFRaw

 
maslot  Dołączył: 11 Cze 2008
Re: linux - tak na szybko i krótko :)
YellowLabel napisał/a:
witajcie,
chciałbym się przenieść z XP na linuxa i tu mam dwa krótkie pytania:

1) Czy można obsługiwać pod linuxem programy portable przygotowane na windowsie?
2) Czy dokumenty w formacie MS Office 2003 można bez problemu otworzyć na ubuntu nowym?


temat poleci jutro w kosmos :)
z góry dzięki za odpowiedzi

1. Raczej nie. Sprawdzałem PS portable i nie działał. Natomiast gdybyś zainstalował, to raczej nie powinno być problemu.
2. Tak, choć 100% zgodności bym nie oczekiwał ze względu na "otwartość" formatów MS.
 
BAN YellowLabel  Dołączył: 30 Mar 2008
a gdybym zainstalował sobie linuxa na dysku zewnętrznym a na zwykłym miał Windowsa to kolidowałoby to ze sobą czy byłby po prostu ekran wyboru systemu?
 

gezeb  Dołączył: 26 Maj 2007
Czy na zewnętrznym czy na tym samym co Windows , nie ma różnicy wybór systemu jest w programie startującym .
PS . Może Windows w Linuksie np. http://www.virtualbox.org/ , w miare dobry komputer i pracujesz na jednym i drugim systemie bez restartowania .

 
BAN YellowLabel  Dołączył: 30 Mar 2008
gezeb, dzięki :)
 
jungli
[Usunięty]
roket,

Do dupy jest, przewalilem wsie programy, a nie pomyslalem o najprostszej rzeczy moze przekonwertowac rawa fujikowego na cus innego hmm....

hej

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach