skaarj  Dołączył: 18 Mar 2016
Nie, nie chce mi się ustawiać passthru albo emulacji TPM do wirtualek ;)
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
Jeśli istnieje piekło, to jest tam osobne piętro dla ludzi z Internetu, którzy twierdzą, że zainstalowali Adobe Creative Cloud na Linuksie i wszystko działa. Po kilku godzinach walki stwierdzam, że nie.
 

White  Dołączył: 31 Paź 2008
Enzo, instalowałeś Adobe Creative Cloud na Linuksie?


Hahahahahahahahahahahahahahahahahahhahahhahahahhahahahhahahahhahahahhaha!
Przepraszam.

Adobe Creative Cloud - nie działa w pełni i co chwile ma jakieś bugi (małe i często prawie nikt się z nimi nie spotyka) na Windows i macos.
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
White, na Windows działa, nie narzekam. Mam małego (panie zamkną oczy) komputerka i myślałem (o naiwny!), że się da bez zakupu nowego systemu go przywrócić do używalności.
 

mygosia  Dołączyła: 19 Kwi 2006
jak odchudzić linuksa?

Mam Zorina od dwóch lat i przyzwyczajona byłam, że 20 GB było zupełnie wystarczające dla partycji systemowej.
ale okazało się, że mam już tylko niecałe 1GB wolnego.

Pytanie - czy sa się jakoś odchudzić system?
A jeśli nie, to czy inne dystrybucje [najlepiej oparte na debianie] też stały się tak zasosobożerne? Bo może to cecha Zorina?
 

Kytutr  Dołączył: 20 Lut 2007
Mygosia, sprawdziłem, że Zorin korzysta z systemu pakietów dpkg, więc na początek może pomóc komenda deborphan (jak jej nie masz, to trzeba doinstalować), która wynajduje "osierocone" pakiety, które nie spełniają zależności dla innych pakietów, i które można bezpiecznie odinstalować.
Najłatwiej zrobić tak:
Cytat
deborphan | sudo xargs dpkg --purge

Warto też w ogóle popatrzeć jakie pakiety masz zainstalowane i wyciąć te, których nie używasz, szczególnie więcej niż jeden menedżer desktopu jest zbędny :-)
 

Iza  Dołączyła: 01 Paź 2007
mygosia, pamiętaj, gdzie on pracuje. Zobaczysz - skończysz z wszczepionym chipem ;-)
 

greentrek  Dołączył: 14 Sie 2012
mygosia napisał/a:
inne dystrybucje [najlepiej oparte na debianie]

Elementary, z tym że na Ubuntu. I jest tak prosty w użyciu że nawet moja żona nie tęskni za Windą [na 10-cio letnim lapie nie było sensu podnosić z 7 do 10].
Z tym że nie wiem o co chodzi z partycją systemową - w Linuxie? No chyba że to dualboot.
 

Kytutr  Dołączył: 20 Lut 2007
Iza, wszczepienie chipu to dopiero początek ;-)
 

greentrek  Dołączył: 14 Sie 2012
Kytutr napisał/a:
wszczepienie chipu to dopiero początek

Pytanie - gdzie toto szczepić i jakie duże? Bo niektóre opcje wydają się fajne :mrgreen:
 

mygosia  Dołączyła: 19 Kwi 2006
Kytutr napisał/a:
Warto też w ogóle popatrzeć jakie pakiety masz zainstalowane i wyciąć te, których nie używasz, szczególnie więcej niż jeden menedżer desktopu jest zbędny

No właśnie fajnie jakby jakiś program podpowiedział co mogę bez bólu usunąć.

Przy okazji kumpel orzekł, żebym odinstalowała programy intalowane przez snapa i zainstalowała po bożemu apt get, czy cuś ;-)

Iza napisał/a:
mygosia, pamiętaj, gdzie on pracuje. Zobaczysz - skończysz z wszczepionym chipem

a kysz, a kysz!
;-)

greentrek napisał/a:
Z tym że nie wiem o co chodzi z partycją systemową - w Linuxie?

Osobno mam /home.
 

Kytutr  Dołączył: 20 Lut 2007
mygosia napisał/a:
Przy okazji kumpel orzekł, żebym odinstalowała programy intalowane przez snapa i zainstalowała po bożemu apt get, czy cuś ;-)

Użyj aptitude, bardzo fajny interfejs ma do przeglądania pakietów.
 

skaarj  Dołączył: 18 Mar 2016
Cytat

qba@hpd:~$ df -h /
System plików rozm. użyte dost. %uż. zamont. na
/dev/mapper/hpd0-root 59G 46G 11G 83% /


20 GB powiadasz? ;)
 

mygosia  Dołączyła: 19 Kwi 2006
skaarj napisał/a:
Cytat

qba@hpd:~$ df -h /
System plików rozm. użyte dost. %uż. zamont. na
/dev/mapper/hpd0-root 59G 46G 11G 83% /


20 GB powiadasz? ;)

W tym przypadku wybrałabym Świndowsa :)
 

greentrek  Dołączył: 14 Sie 2012
A w ogóle, to co to za sprzętowa paleontologia :?: 20G dyski wymarły wkrótce po triceratopsach :roll:
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
SSD?

Choć mój pierwszy SSD miał 60GB i było to hohohoho lat temu...
 

greentrek  Dołączył: 14 Sie 2012
opiszon napisał/a:
SSD?

Choć mój pierwszy SSD miał 60GB i było to hohohoho lat temu...

SSD też. Cztery lata temu mocno się naszukałem żeby dostać 120G, do 8-letniego netbooka który szedł w teren na dobicie i nie zasługiwał na nic lepszego.
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
No tak tak, dlatego w sumie dziwne :-)

Próbuję sobie przypomnieć kiedy mialem 40GB HDD, chyba gdzieś w okolicach 2002r. ;-)
 

greentrek  Dołączył: 14 Sie 2012
opiszon napisał/a:
Próbuję sobie przypomnieć kiedy mialem 40GB HDD, chyba gdzieś w okolicach 2002r.

No właśnie, szybko to poszło. W '93 pracowałem na 8086 z dwoma flopami 360kB, a dwa lata później miałem prywatnie 486 i HDD340MB. Za to w liceum zabrali nas na zwiedzanie Odry i uczyli perforacji kart :mrgreen:
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
I tak nie miałeś najgorzej.

Wcześniejsze pokolenie jak było zabierane na zwiedzanie Odry to się uczyło perforacji Niemców :evilsmile:

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach