bbartlomiej  Dołączył: 10 Wrz 2007
rychu, tak, powinien wykryć przestrzeń i umożliwić użycie. Zrób z tego jedną partycję EXT4 lub XFS i podepnij tam "/". Wystarczy.
Co do drugiego pytania - to zależy. Jak hotspot WiFi to musi działać karta WiFi w laptopie - sprawdź jaka i czy będą do niej sterowniki. Jak to jakiś Intel albo Atheros, to powinno być OK. Jak to nie zadziała, to zadziała hotspot po USB - w Androidzie da się tak zrobić.
 
rychu  Dołączył: 08 Paź 2006
Tak też zrobiłem. Wszystko poszło ładnie. Po ponownym uruchomieniu lapka nie mam już dostępu ani do Win7 ani do Minta. Brak systemu na dysku, skontaktuj się z HP :mrgreen:
"ja wiedziałem że tak będzie"
 

bbartlomiej  Dołączył: 10 Wrz 2007
Sprawdź w BIOS/UEFI co bootujesz. Poza tym kwestia czy instalowales legacy BIOS bootloader czy bootujesz z UEFI.
 
rychu  Dołączył: 08 Paź 2006
Już się zaczyna greka.
Mam włączone UEFI i ekran wyboru boota. Żadnych efektów przy różnych próbach uruchomienia czegokolwiek prócz Bios.
 

mygosia  Dołączyła: 19 Kwi 2006
Mam laptopa lenovo - i jak chcę bootować cokolwiek innego niz linux [czy to z usb, czy to windowsa z dysku], to muszę nieźle namieszać w Biosie. Robię to na pałę, bo nie kumam co robię ;) ale zawsze się w końcu udaje. ZMieniam UEFI albo Legacy support - i trzeba pokombinować z kolejnością urządzeń.

Wiem, że nie po bożemu, tylko po blondynkowemu, ale skutecznie ;)

Nic się nie bój - nie zepsujesz. Tylko sobie zapisz z czego startujesz...


Najśmieszniejsze - nie zapisuję sobie co jak działa, więc jak po jakimś czasie chcę się zalogować do windowsa [raz na parę miesięcy], to znów sprawdzam po kolei wszystkie możliwości :-D

Typowa blondi 8-)

 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
mygosia napisał/a:
ZMieniam UEFI albo Legacy support

W Windowsie też jest podobnie, jak dysk jest jeszcze formatowany po staremu.
 
rychu  Dołączył: 08 Paź 2006
Melduję się z Minta 21. Tylu errorów w trakcie konfiguracji dysku (GPard) jeszcze nie widziałem, a każde przejście dalej bez wprowadzenia zalecanych zmian poskutkuje konsekwencjami. Żebym jeszcze wiedział co to odemnie chciało. Potem restart, powrót do standardowych ustaień BIOS, dziesiątki czarnych dziwnych stron, dłuuuugie minuty milczenia, znowu reastarty może niepotrzebne?) i wreszcie oczom mym ukazało się zielone kółeczko, które zamieniło się w ekran powitalny i menagera ustawień.
Wystarczy sukcesów na dziś. Piątek. Trzeba to opić.
 

Kytutr  Dołączył: 20 Lut 2007
A można było na początek zainstalować Linuksa w maszynie wirtualnej i oszczędzić sobie tych problemów :-)
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
Brawo kytutr.
Jak czytam te porady tutaj to jak przy moim ostatnim spotkaniu z Linuxem, czyli jakieś 15 lat temu...

Windows i Linux na 1 bootloaderze to zło przecież ;-)
 
rychu  Dołączył: 08 Paź 2006
Kytutr, miałem pod ręką pendriwa, pióro wieczne, radio tranzystorowe, zegarek Casio.
opiszon napisał/a:
ak czytam te porady tutaj to jak przy moim ostatnim spotkaniu z Linuxem, czyli jakieś 15 lat temu...

Szukałem i czytałem różne porady tkzw dla laika. Dla laika było tylko pierwsze zdanie. Rozumiem, że każdy przypadek musi być inny. Dawałem rady z DOS, przebrnąłem praktycznie przez wszystkie Windowsy, ale tu zupełnie inna bajka.
Właściwie pozbyłem się Win7 i zrobiłem jedną partycję, bo straszne cuda wychodziły. Samo ustawienie dysku na "/" wywaliło polecenie ustawienia partycji dla "boot" i jeszcze paru innych jakieś UNI czy cuś. NIe mam pojęcia jak teraz jest przydzielona przestrzeń dysku, ale system wystartował. To są pierwsze kroki i może będę miał tyle samozaparcia by w to brnąć i tracić sporo czasu na dochodzenie co i dlaczego tak, zamiast poświęcić na coś konstruktywnego. Na razie zabawa. Stary lapek, do internetu i drobnych robótek ręcznych przy RAW-ach mobilnie.
Ogólnie, po przejrzeniu pulpitowych podpowiadaczy, podoba mi się ten minimalizm. Wodotryskowe apki i wszystko działające w tle bez mojej wiedzy i kontroli w Win10 doprowadza mnie do irytacji.
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
rychu napisał/a:
Wodotryskowe apki i wszystko działające w tle bez mojej wiedzy i kontroli w Win10 doprowadza mnie do irytacji.

Ty na pewno masz 10-tkę? U mnie zero problemów, zero niespodzianek. Pozbyłem się Linuksa bez żalu.
 

White  Dołączył: 31 Paź 2008
Nie wiem co wy wyprawiacie z tymi komputerami. Przecie od dawna wszystkie Windows od XP działają dobrze, Linuxy też są odmiany user friendly. ;)
 

bbartlomiej  Dołączył: 10 Wrz 2007
Ostatnio wrzuciłem najnowszą Fedorę na laptopie żony. Nuda - wszystko działa. Wifi, Wayland, usypianie. Nie ma na co narzekać :(
 

pszczołowaty  Dołączył: 07 Gru 2009
Muszę i ja coś pomyśleć bo w7 już ledwo dyszy na kilkunastoletnim blaszaku. Jak myślicie mint na 4GB pamięci i karcie GTX 260 da radę?. Sorry mało informatyczny jestem ;)
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
pszczołowaty napisał/a:
mint na 4GB pamięci i karcie GTX 260 da radę?

Powinien. Miałem coś w podobnej konfiguracji na Intelu i3 i działało.
 

pszczołowaty  Dołączył: 07 Gru 2009
Enzo, dzięki za odzew, muszę się z tym przespać, jedynie co mnie blokuje to - rawy, DT, RT.. Wiem... będzie trudniej, ale na całe szczęście to nie są priorytety. Musiałbym się jednak przestawić i troszkę... ;) nauczyć.
Muszę, poogladać i posluchac ;)
 

greentrek  Dołączył: 14 Sie 2012
Nie wiem jak Mint, ale kilka lat temu postawiłem na starych Satelitce i Tekrze [obecnie już 12-to letnich] Elementary. Na W7 miały duży problem żeby się podnieść, teraz latają jak wściekłe osy. Ważne że na SSD, choć tam jeszcze SATA2 na płycie.
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
greentrek napisał/a:
Ważne że na SSD

To podstawa reanimacji starego sprzętu. Nie wyobrażam sobie czekania na reakcję talerzy.
 
rychu  Dołączył: 08 Paź 2006
Zabawa trwa, jednak bez specjalnego zachwytu. Np. zachciało mi się prostej przeglądarki zdjęć. Wybrałem Eye of Gnome.

Oto wsparcie:

Opis
To jest Eye of GNOME, program do przeglądania obrazów. Ma to być szybka i funkcjonalna przeglądarka zdjęć.

Wymagania
Ten pakiet wymaga zainstalowania następujących modułów: glib, GTK+, gconf, gnome-desktop, gio, gdk-pixbuf, gnome-icon-theme, shared-mime-info i libart.
Możesz pobrać te pakiety ze swojego ulubionego serwera lustrzanego GNOME FTP lub pod
adresem http://download.gnome.org/sources lub z innych źródeł, w których są dystrybuowane pakiety GNOME. Shared-mime-info można pobrać ze strony freedesktop.org.

Biblioteki opcjonalne
„Eye of GNOME” obsługuje odczytywanie informacji EXIF ​​​​zapisanych w obrazach przez aparaty cyfrowe. Aby to zadziałało, potrzebujesz opcjonalnej biblioteki libexif. Jest dostępny pod adresem http://libexif.sourceforge.net . Jeśli chcesz również zachować swoje dane EXIF ​​​​przy zapisywaniu, upewnij się, że masz zainstalowaną bibliotekę libjpeg, w tym pliki programistyczne.
Aby „Eye of GNOME” działało jako pojedyncza aplikacja, musisz zainstalować D-Bus w swoim systemie. Możesz go pobrać z
http://www.freedesktop.org/wiki/Software/dbus .
Inne opcjonalne zależności obejmują Little cms do zarządzania kolorami i Exempi do odczytu metadanych XMP.


K.....a pół dnia na instalację prostego programiku? Ja pitolę :roll:
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
Nie wiem jaki masz menadżer pakietów ale dla apt-get powinno zadziałać

Cytat
sudo apt-get update
sudo apt-get install eog

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach