TTomek  Dołączył: 02 Mar 2008
Dla początkującego Debian i to w wersji testing? W życiu... ale ok
 

sołtys  Dołączył: 19 Kwi 2006
roket napisał/a:
KDE jest [...] ładniejszeładniejsze

sprawa baaaaardzo subiektywna :!:
 

xolox  Dołączył: 11 Paź 2008
Hmm.. ja do KDE bez kija nie podchodzę :) Sam używam ubuntu studio, generalnie raz używałem linuxa jako podstawowy system (Ubuntu wtedy chyba 7.04) i pracowało się całkiem przyjemnie jednak uczelnia często mnie zmusza do używania Windy, jeśli chodzi o net i multimedia to linux jest już gotowy :) i można śmiało go urzywać. Gorzej jest natomiast z oprogramowaniem komercyjnym.
 
pikolo  Dołączył: 06 Gru 2006
wszystko zależy w jakim celu chce się używać systemu operacyjnego , łindołs jest absolutnym liderem jeżeli chodzi o gry i środowisko graficzne , natomiast w wielu innych między innymi serwerowych i informatycznych zastosowaniach linux jest de best . Ja osobiście też nie wyobrażam sobie serfowania po internecie na łindołsie (porażka) . Od początku swojej zabawy z pingwinem siedzę na dystrybucji slackware i wraz z nią instalując kompletne oprogramowanie dostaje się za darmo niesamowicie olbrzymią ilość profesjonalnych narzędzi , od bashowych poleceń po programy . Na dzień dzisiejszy w sieci także można znaleźć masę pomocnej informacji na temat linuxa oraz konkretnych dystrybucji .
 

takseo  Dołączył: 25 Wrz 2008
Mam zamiar pobawić się linuksem, może nawet zostanie na stałe. Potrzebuję tylko wiedzieć czy da rade odpalić photoshopa CS. Czytałem ze niby przy pomocy wine działa, ale czy zachowuje się jak na windowsie? Mam XP, na licencji, na konkretny komputer(nie pamiętam, jak to się nazywa), jutro zmieniam sprzęt i wolałbym mieć legalny system ;-)

Poza tym, widziałem że część użytkowników forum, ma profil na last fm... Stąd moje pytanie, czy audioscrobbler działa na linuxie i jaki odtwarzacz polecacie(mam foobara 2000, ale wiem że nie działa)?
 

mygosia  Dołączyła: 19 Kwi 2006
takseo napisał/a:
czy audioscrobbler działa na linuxie

Działa. Tzn chodzi o "usługę" scroblowania? To tak.

takseo napisał/a:
jaki odtwarzacz polecacie

Ech... każdy ma cos ulubionego. Jest ich paręnaście [albo i więcej]... wypróbujesz sobie i na pewno cos dopasujesz.
Mi w każdym czegoś brakowało [exaile, potem Rhytmbox]. Teraz używam Listen. I jest ok.
 

lRem  Dołączył: 07 Lip 2007
takseo napisał/a:
Potrzebuję tylko wiedzieć czy da rade odpalić photoshopa CS. Czytałem ze niby przy pomocy wine działa, ale czy zachowuje się jak na windowsie?


Spróbuj - ja bym się jednak rewelacji nie spodziewał. Choć z drugiej strony, Photoshop jest dla nich dość priorytetowy, więc możesz się też pozytywnie zaskoczyć. Jednak moje doświadczenia z Wine są takie sobie.

Cytat
jaki odtwarzacz polecacie(mam foobara 2000, ale wiem że nie działa)?


Zdecydowanie polecam Amaroka (z KDE).
 

kruk  Dołączył: 11 Sie 2007
dla niebojących się terminala i chwili dłubanki poleciłbym mpd + gmpc (lub sonate). gra niezależnie od x-ów, nie męczy systemu, ogólnie sama radość słuchania
 
TTomek  Dołączył: 02 Mar 2008
Amarok, xmmx... Duży wybór. Z tego co wiem CS chodzi pod winem ale nie mam pojęcia czy dobrze... Zawsze możesz mieć XPka na wirtualu pod Linuxem i wtedy nie masz problemu ;-)
 

kruk  Dołączył: 11 Sie 2007
takseo: właśnie, co do ps'a, to z tego co mi wiadomo Adobe udostępniło kod twórcom wine, i do cs2 wszystko chodzi stabilnie i w miare wydajnie. Wiadomo, że to nie będzie ta wydajność jak na windowsie, ale pracować się da. Kiedyś mając pod ręką cs2 zainstalowałem z ciekawości pod cross overem (w sumie wine) i ruszyło, działało, tylko potem to wywaliłem zaraz, więc jak dziś jest nie powiem. Ale chyba kroku w tył nie zrobili, więc działaj :)
 

Svarta  Dołączyła: 27 Lut 2008
mygosia, ja tez promieniuje :mrgreen: i za duzo grzebie w systemach zawsze... miałam Ubuntu przez jakis czas, urzekł mnie, ale niestety nie polubiłam sie z Gimpem i innymi odpowiednikami linuxowymi i wrocilam do xp :roll:
 

qndzio  Dołączył: 30 Wrz 2008
Droga Redakcjo :-)
Od dłuższego czasu nosiłem się z zamiarem wymiany systemu na Linuxa. Wybór padł na Mandrake który niestety często się przycinał a już w czasie instalacji informował o braku pewnych plików, itp. historie. Czytając wpisy na tym Forum postanowiłem spróbować ponownie. Zassałem intrygującą irankę i odpaliłem w trybie livecd.
I pytanie. Zastanawiam się czy przy mojej konfiguracji leciwego kompa mogę zainstalować Ubuntu na stałe (P3 800mhz, 512mb ramu) i czy to ma sens... W Monitorze Systemu cpu w czasie bezczynności pracuje na 30-40%, ram wykorzystywany jest w 50-60%. Co Wy na to?
Serdecznie pozdrawiam
Sfrustrowany użytkownik okienek :-)
 

ckpiter  Dołączył: 24 Lip 2008
do takiej konfiguracji polecam Xubuntu na lekkim środowisku XFCE, na starym laptopie o podobnych parametrach mam właśnie zainstalowane i śmiga aż miło
 

mygosia  Dołączyła: 19 Kwi 2006
Svarta napisał/a:
nie polubiłam sie z Gimpem i innymi odpowiednikami linuxowymi i wrocilam do xp

Ja mam to szczęście, że nie znam PSa - nigdy go nie miałam, nie uzywałam, dwa razy go widziałam. więc mam "świeży umysł" i dla mnie filozofia Gimpa jest tą pierwszą...
Chociaż dopiero zaczynam go rozgryzać - z pomoca Micha.
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
mygosia napisał/a:
z pomoca Micha.

czyli żyje jeszcze :-P

[ Dodano: 2008-12-12, 16:07 ]
to żart oczywiście, bo widzę od czasu do czasu jego posty, na olympusclub bodajże
 
TTomek  Dołączył: 02 Mar 2008
qndzio, tak jak radzi ckpiter. Chociaż Ubuntu też będzie chodzić.
 

roket  Dołączył: 15 Lis 2008
TTomek, właśnie testing czyli lenny, ale nazwa jest trochę myląca ,jest to bardzo stabilna wersja Debiana na desktop stabilniejsza od Ubuntu , uważam Ubuntu za dystrybucje która brnie w ślepą uliczkę , jest przeładowane niepotrzebnymi bajerami i poco , przez co dosyć wolne .Debian to oryginał a Ubuntu to jego klon , sam zaczynałem od Fedory 6 Ubuntu 7.04 i wreszcie Debian etch i i Lenny środowiska xfce gnome kde polecam te ostatnie dla początkujących , na koniec powiem tak ,ja nie miałem nigdy na swoim compie Windowsa, zaczynałem od Linuksa , ale podziwiam ludzi którzy z mozołem pracują na swoich Windach bo to naprawdę ciężka umysłowa praca ... niech się wypowie jakiś informatyk bardziej obeznany w temacie . pozdrawiam wesoły pingwin ;-)
 
TTomek  Dołączył: 02 Mar 2008
Ale ja doskonale wiem który to jest Debian testing... Sam kiedyś na nim pracowałem. Tylko że i tak aż tak stabilny nie jest, zależy kto co na nim robi. Co do Ubuntu to się zgadzam, zresztą nie lubię tego systemu... I wciąż polecam nową Fedorę zwłaszcza dla początkujących, Ubunciaka biję na głowę choćby brakiem problem ze sprzętem co dla laików linuxa jest jednak ważne.
roket, jak szukasz czegoś fajniejszego to ściągnij backtracka3 i sobie zainstaluj na dysk (trzeba się trochę na męczyć bo nie ma instalatora) a potem baw się 'użytecznymi programami' ;-)
 

roket  Dołączył: 15 Lis 2008
Ja zostaje przy Debianie , jak na razie nie znalazłem nic lepszego i prostszego , a co do Fedory jest bardzo estetyczna miałem 6 , piekło zależności pakiety rpm bardzo wolne upgrade :-/ nie wiem jak jest w 10 . Co do nowych użytkowników gorąco polecam Linux Mint http://pl.wikipedia.org/wiki/Linux_Mint miłej zabawy i tak przejdziecie na Debiana ,linuks to wolność to sposób myślenia , 8-)
 

bix  Dołączył: 22 Sty 2008
Jasiek Matacz, ty czytasz wogóle forum, czy tylko piszesz? Bo ja widziałem już conajmniej dwa wątki gdzie ludzie mówili że obrabiają rawy z linuksa bez problemów!

I pisze się linkuksa, linuksem a nie linuxa, linuxem.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach