opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
Ja może j** jestem ale po prostu używam systemu i nic nie muszę w nim konfigurować na tyle często żeby jakiekolwiek klikanie mi przeszkadzało...
Linia poleceń też nie.

Po prostu kwestia zmiany ustawień jest na tyle marginalna że nie powinna w żaden sposób wpływać na preferencje wyboru systemu.
Są inne punkty bólu zazwyczaj ;-)
 

Apas  Dołączył: 26 Sty 2007
opiszon napisał/a:
Ja może j** jestem ale po prostu używam systemu i nic nie muszę w nim konfigurować na tyle często żeby jakiekolwiek klikanie mi przeszkadzało...
Linia poleceń też nie.

Po prostu kwestia zmiany ustawień jest na tyle marginalna że nie powinna w żaden sposób wpływać na preferencje wyboru systemu.
Są inne punkty bólu zazwyczaj ;-)

Ja też nie muszę i też używam. Odniosłem się do marudzenia, ze czary, że komendy, że tricki powstrzymują przed spróbowaniem Linuksa. Tymczasem są dystrybucje skonfigurowane niemal optymalnie OOTB, a jeśli coś w nich trzeba zmienić - to suwaczkami. A w tych, gdzie zrezygnowano z suwaczków na rzecz Terminala - to tez nie jest czarna magia, choć trzeba zapamiętać kilka rzeczy, a w sumie działa się efektywniej.
A w Windzie grzebię, bo za karę odpowiadam w pracy za serwer i niewielką sieć. Problem w tym, że poza komputerami w biurach są do niej także podpięte maszyny na produkcji i parę innych wynalazków, wszystko działa po kablu ale musi także siać wi-fi na obszarze kilku hektarów, pod dachem i na otwartym terenie, więc jest w czym grzebać, niestety...
 

White  Dołączył: 31 Paź 2008
Muszę pochwalić Microsoft za opcję automatycznego wyczyszczenia komputera i przywrócenia/instalacji systemu na czysto. Piękna sprawa. Zajęło mi to coś około godziny. Działa prawie tak jak na Maku. Nieco więcej klikania tylko zgód i ustawień. Super to bangla.
 

Kytutr  Dołączył: 20 Lut 2007
White napisał/a:
Muszę pochwalić Microsoft
Dzięki, miło słyszeć :-)
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
Cytat
Muszę pochwalić Microsoft...

Mrugnij 4 razy lewym okiem i 102 razy prawym okiem jeżeli Bill Gates przykłada ci pistolet do skroni ;-)
 

greentrek  Dołączył: 14 Sie 2012
White napisał/a:
opcję automatycznego wyczyszczenia komputera i przywrócenia/instalacji systemu na czysto. Piękna sprawa. Zajęło mi to coś około godziny

A potem tydzień na stawianie wszystkiego od nowa - softu, danych, profili usera [ tak by to wyglądało u mnie]; więc zysk jakby pozorny. Więc po ustawieniu wszystkiego pod swoje widzimisię, robię Acronisem obraz dysku systemowego [dane są na innym nośniku fizycznym, lap ma w sumie trzy dyski], gdy zachodzi potrzeba to przywrócenie maszyny do gotowości użytkowej to faktycznie godzina.
 

White  Dołączył: 31 Paź 2008
Ta opcja, o której pisałem to raczej jak się chce przekazać lub sprzedać urządzenie. Ponoć lepiej wymazuje dane na dysku.
 

greentrek  Dołączył: 14 Sie 2012
White napisał/a:
Ponoć lepiej wymazuje dane na dysku

A to najlepiej pod duuuży elektromagnes :evilsmile: :mrgreen:
 

skaarj  Dołączył: 18 Mar 2016
Zgodnie z wytycznymi NSA wiertarka ;)
 

Apas  Dołączył: 26 Sty 2007
Swego czasu, zdaje się, modne było topienie w wannie... :roll:
 

kerad  Dołączył: 02 Sie 2006
Cytat
lap ma w sumie trzy dyski]

Jaki to lapek?
Podziękowania dla Microsoftu? Sprawdzaliście już czy Wasze super wypasione kompy są zgodne z Win11? :evilsmile:
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
Nie sprawdzałem. Po prostu zupgradowałem pierwszego dnia...
Wystarczył włączyć TPM w biosie :-)
 

kerad  Dołączył: 02 Sie 2006
Jaki masz procek?
 

Apas  Dołączył: 26 Sty 2007
kerad napisał/a:
Cytat
lap ma w sumie trzy dyski]

Jaki to lapek?
Podziękowania dla Microsoftu? Sprawdzaliście już czy Wasze super wypasione kompy są zgodne z Win11? :evilsmile:

Sprawdzałem w pracy - na kilku maszynach okazało się, że procek za słaby, choć to w najgorszym przypadku trzyletni komputer, ale kupowaliśmy je dla clerków, więc to były raczej budżetowe konstrukcje... To znaczy - to da się obejść i powiesić W11, które na tym sprzęcie śmiga bez zająknięcia, ale formalnie na dziś MS nie gwarantuje wsparcia w postaci łatek dla tak potraktowanego systemu, co w tzw. środowisku produkcyjnym jest trudne do zaakceptowania...
Tak czy inaczej właśnie stawiam osobną sieć do koordynowania produkcji by wyeliminować system oparty na obiegu papierowych dokumentów pomiędzy logistyką, planowaniem produkcji, produkcją, magazynami i spedycją i o ile to co mamy w biurach zastałem po poprzednikach i muszę z tym żyć, o tyle nowe rozwiązanie projektuję od podstaw i będzie oparte o Linuksa.
W domu nie sprawdzałem, bo nie mam Windowsa :-)
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
Ryzen 5700u :-P
 

greentrek  Dołączył: 14 Sie 2012
kerad napisał/a:
Cytat
lap ma w sumie trzy dyski]

Jaki to lapek?
Podziękowania dla Microsoftu? Sprawdzaliście już czy Wasze super wypasione kompy są zgodne z Win11? :evilsmile:

To Celsius H7510, workstation od Fujitsu. Dokładnie to ma dwa sloty M.2 i SATA3 2,5". Pracuję na dużych rastrach [fotki lotnicze, skaning laserowy itp], dla mnie nie istnieje pojęcie "za duży dysk" :roll:
Na Windę 11 nie przechodzę, chyba że firma wymusi :-P
 

szpajchel  Dołączył: 20 Kwi 2006
greentrek, ciekawe, czy zaraz ktoś Ci zaproponuje przejście na JPEG, bo TIFF to przecież przeżytek :evilsmile:
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
.webp
 

greentrek  Dołączył: 14 Sie 2012
szpajchel napisał/a:
przejście na JPEG, bo TIFF to przecież przeżytek

Przeżytek to byłby BMP :lol:
"Zwykły TIFF" jeszcze się sprawdza, a TIFF w kompresji JPEG - zupełnie dobrze. Za to "zwykłego JPEGa" nikt poważny nie używa, do celów przeglądowych stosuje się ECW [kompresja "falkowa"]. A chmura punktów skaningu to zawsze surowy LAS.
 

greentrek  Dołączył: 14 Sie 2012
Apas napisał/a:
Swego czasu, zdaje się, modne było topienie w wannie...

Tyleż efektowne co nieskuteczne, acz pasujące do mentalności pewnej kategorii postaci świata.... wiadomego :-P
Lata już temu, kolega z innego klubu/forum już niestety nieistniejącego, będący jednocześnie biegłym sądowym w dziedzinie informatyki, stwierdził że jeśli tylko talerz[e] dysku są fizycznie w jednym kawałku, to odzysk danych jest wyłącznie kwestią czasu i pieniędzy :-?

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach