Spinner  Dołączył: 22 Mar 2006
Filmy 3200: Delta i T-max
Witajcie!

Ciekawia mnie te filmy w tytule - jakie sa Wasze opinie, jak naswietlac i w czym to wolac? Oczywiscie na stronach producentow wszystko jest ale moze ktos osiagnal bdb efekt stosujac nietypowe wywojki?

Chodzi mi tez o to jaki efekt uzyskam wolajac te dwa filmy z xtolu a nie w id-11 i tmaksie? Slyszalem kiedys, ze to ich ziarenko lubi sie tylko z "dedykowanymi" wywolywaczami...

Jeszcze jedno - Ilford podaje dla Delty nominalne ISO1000 czyli 3200 to juz forsowanie tego materialu... A Tmax?

Pzdr
Spinner
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
Polecam zrobic wedlug wskazan producenta, a potem modyfikowac wedlug gustu :-)
 

Spinner  Dołączył: 22 Mar 2006
Oki, rozsadne podejscie ino wtedy musze dwie nowe wywojki kupic a chetnie bym w xtolu (ktory mam) poprobowal tylko sie cykam co z tym "t-grain"... :roll: W Rodinalu nie bede probowal... :mrgreen:

Pzdr
Spinner
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
xtol z ziarnem T jest ok :-) Tylko pilnuj ekspozycji - pamietaj ze zrodlo swiatla w kadrze niedoswietli ci troche klatke, a to w prrzypadku robienia na 3200 to tragedia... a zatem albo spot albo pomiar padajacego...
 

Spinner  Dołączył: 22 Mar 2006
Ale ogolnie efekt lepszy na 1600 czy 3200 niz forsowanie jakiejs 400-tki?

No i jeszcze jak na tym tle wypada Neopan 1600?

Pzdr
Spinner
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
Spinner napisał/a:
Ale ogolnie efekt lepszy na 1600 czy 3200 niz forsowanie jakiejs 400-tki?

No i jeszcze jak na tym tle wypada Neopan 1600?


Sprobuj wszystkie 3 na wszystkie 5 sposobow i zobacz co ci sie bardziej podoba :-P Za malo tego robilem, i za malo konsekwentnie, zeby polecac :-)
 

fotonyf  Dołączył: 24 Kwi 2006
Spinner, może chcesz trochę HC-110 na próby do TMaxa 3200?
 
rychu  Dołączył: 08 Paź 2006
Re: Filmy 3200: Delta i T-max
Spinner napisał/a:
Ciekawia mnie te filmy w tytule

Możesz zerknąć tu wypróbowałem Deltę 3200. Niestety są to skany z odbitek. W tym roku z tej samej okazji kupiłem Kodaka Tmax3200 i coś mi się wydaje ładniejszy, niestety nie mam skanów. Oba naświetlane na 6400 i wołane w Foma Excel W27 - czyli prawie jak xtol :-)
 

Spinner  Dołączył: 22 Mar 2006
fotonyf napisał/a:
HC-110 na próby do TMaxa 3200?


Warto sprobowac - jak toto oceniasz?

Pzdr
Spinner
 

fotonyf  Dołączył: 24 Kwi 2006
Nie mam porównania. Wydaje mi się, że bardzo ładnie się sprawuje ten tandem. W życiu bardzo mało zrobiłem Delty ale mam wrażenie, że ziarno na Delcie jest brzydsze. TMax3200 wołany w HC-110 wygląda, jak dla mnie, akceptowalnie.
 

wawer1  Dołączył: 20 Kwi 2006
Podepnę się do tematu.
Jakieś sugestie odnośnie moczenia Delty 3200@3200 w FX-1 Lite? Przekopałem się googlarką i niczego nie znalazłem.
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
wawer1 napisał/a:
Jakieś sugestie odnośnie moczenia Delty 3200@3200 w FX-1 Lite?


Jedna: nie robić tego. Jakos nie wierze ze bedzie to dobrze wygladac ;-)
 

jaqqb  Dołączył: 10 Lis 2008
A ja mam taką prośbę, jako początkujący wywoływacz negatywów - zdarzyło mi się wypstrykać film kodak t-max 3200, jeśli ktoś by był tak miły i podał linka lub nazwy wywoływacza i utrwalacza do tego procesu z tych dostępnych na allegro, będę wdzięczny.
Co prawda parę lat temu zdarzyło mi się coś wywołać, ale w zasadzie nigdy nie korzystając z własnej wiedzy. Teraz postanowiłem ją trochę rozbudować :-)
 

screwdriver  Dołączył: 22 Mar 2007
jaqqb, Ja wywoływałem w T-max'ie (http://fotonegatyw.com.pl/sklep,1540,,,03,,pl-pln,174843,0.html), utrwalacz dowolny (ja utrwalałem Agefix'em). Wyszło znośne ziarno, słaby kontrast.
 

fotonyf  Dołączył: 24 Kwi 2006
Witaj!

Polecam HC-110 Kodaka. Polecam, bo w nim robiłem ten film i nawet byłem zadowolony.
Trochę na temat tego wywoływacza jest na stronie Kodaka

http://www.kodak.com/glob...s/j24/j24.jhtml

Na Allegro ten wywoływacz ma najczęściej fotonegatyw-pl
ale można go też dostać w różnych sklepach internetowych.

To stężony wywoływacz i wystarcza na długo.
 

wawer1  Dołączył: 20 Kwi 2006
alkos, dzięki za ostrzeżenie, mam na tym filmie zdjęcia z jednego z pierwszych koncertów kapeli, która kiedyś będzie znana... :D (By Million Wires )
 

Yeti  Dołączył: 04 Lip 2007
fotonyf napisał/a:
Polecam HC-110 Kodaka.

Ja także zdecydowanie polecam ten wywoływacz. Nie jest tani bo w 1 litrowych opakowaniach, ale bardzo trwały. Stosuję go od baaardzo dawna, właściwie po wielu próbach uwazam że nie ma lepszego do wysokoczułych filmów. Jest także tańszy wywoływacz Tetenala Neopress HC - nigdy go nie używałem, ale słyszałemi że identyczny jak HC-110, niebawem będę próbował.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach