piotrecius  Dołączył: 31 Gru 2006
:idea: Może rozwiązaniem problemu wysyłania oryginałów byłoby dołączenie zwrotnej koperty (takiej gotowej do wysłania - zaadresowanej i opłaconej) na pasek, który po konkursie zostałby odesłany autorowi. :-)
 

matb  Dołączył: 02 Lis 2006
tref napisał/a:
matb, Twoj problem wystpuje tylko w przypadku slajdow i sredniego.

No przecież napisałem, że nie tylko - u mnie w labie tną negatywy z małego obrazka po 5. A te z początku i końca filmu to jeszcze inaczej, bo jest jeszcze rozbiegówka. I w labie mi tam standardowo foliują - po pięć w pasku. Pewnie, można zażyczyć sobie, żeby nie cieli i nie foliowali (choć w takim Rossmanie wołając to już niekoniecznie). Tylko po co mam potem dodatkowo bawić się nożyczkami i dokupywać koszulki do filmu? A koszulki do średniego wcale nie są po 6 klatek i co? Ładować do koperty bez koszulek, żeby się upaćkało i porysowało? Czy też ma być film typu 135 i już?
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
matb napisał/a:
No przecież napisałem, że nie tylko - u mnie w labie tną negatywy z małego obrazka po 5
:shock: Co to za lab? Pytam poważnie, przecież standardem jest 6.

matb napisał/a:
Pewnie, można zażyczyć sobie, żeby nie cieli i nie foliowali (choć w takim Rossmanie wołając to już niekoniecznie).
W Ross jak najbardizej można sobie życzyć.

matb napisał/a:
A koszulki do średniego wcale nie są po 6 klatek i co?
Jeśli wywołasz jedną rolkę 12 klatek z 67 i 6 z nich zużyjesz na ten konkurs, to zostanie Ci pasek 6 i potniesz go na pół i po 3 wsadzisz do koszulki. Nie jest to przecież działanie na całe życie, tylko jednorazowy przypadek. No i powiedz mi, ile osób weźmie udział w tym konkursie śląc średniego? Ja i Ty? No to sobie poradzimy :-D Duże chłopaki jesteśmy.
 

matb  Dołączył: 02 Lis 2006
tref napisał/a:
Co to za lab? Pytam poważnie, przecież standardem jest 6.
No a jest gdzieś powiedziane, że standardów trzeba się całe życie trzymać? Ten lab to Agfa we Wrocławiu.
tref napisał/a:
. No i powiedz mi, ile osób weźmie udział w tym konkursie śląc średniego? Ja i Ty? No to sobie poradzimy
Znaczy, że nie ma wyjścia i muszę wziąć udział w tym konkursie? No cóż.... 8-)

A swoją drogą przypomniał mi się taki konkurs - chyba na zdjęcie ósmomarcowe - w którym były dwie prace i obie przysłał (sam sobie) tref :mrgreen:
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
matb napisał/a:
Ten lab to Agfa we Wrocławiu.

We Włocławku Agfa też tnie po 4 klatki i dlatego wywołuję u Kodaka (tnie po 6).
 

Aspius  Dołączył: 18 Wrz 2006
tref napisał/a:
Cytat:
Historia sześciu wyzwoleń


wyzwolenie pierwsze - palec
wyzwolenie drugie - ręka
wyzwolenie trzecie - ucho

dobra, zajarzyłem ;) Wiesz w pierwszej chwili to wziąłem to dosłownie wyzwolenie, jako wyzwolenie.. twój tekst wiele wyjaśnia w kwestii tematu ;)

Pozdrawiam
Grzesiek
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
matb napisał/a:
A swoją drogą przypomniał mi się taki konkurs - chyba na zdjęcie ósmomarcowe - w którym były dwie prace i obie przysłał (sam sobie) tref
Coż robić. Nawet w kanał z olejem wlazłem, żeby Was rozbawić. :-P

[ Dodano: 2008-12-08, 21:26 ]
matb napisał/a:
Znaczy, że nie ma wyjścia i muszę wziąć udział w tym konkursie? No cóż.... 8-)
Nareszcie gadasz jak diehard. Piep...yć konwenanse, utnij 120kę na długość sześciu klatek filmu małoobrazkowego :evilsmile: Też będzie dobrze, bo zgodnie z regulaminem. Inwencja, inwencja, ruszyć szare komóry, bo zima idzie i zamarzną. ;-)
 

cotti  Dołączyła: 20 Kwi 2006
No to ja też odpadam, mój ulubiony laboludek tnie po 5
 
dagio  Dołączył: 29 Lis 2006
robicie problem z tego jak lab tnie? Na prawdę nie można poprosić o inne przycięcie? :shock:
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
dagio napisał/a:
Na prawdę nie można poprosić o inne przycięcie?

Albo zostawienie niepociętego.
 

cotti  Dołączyła: 20 Kwi 2006
Ale to musi byc jeden ciagly pasek? przeciez widac numeracje na kliszy ;-)
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Pomysłodawca tref zażyczył sobie jednego paska :-)
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
tref napisał/a:
Zmuszenie do myślenia o projekcie jako całości, a nie pojedynczych zdjęciach.
To jest raczej zmuszenie do liniowego traktowania projektu. Takie podejscie powoduje, ze dobry cykl wymaga szczescia podobnego do szostki w totolotku w fotografii uchywaconej i bardzo dobrego pomyslu w kreacji. Chciaz drugi przypadek jest o niebo latwiejszy.

No i tytul jest bardzo nieadekwatetny moj drogi Trefie. Historia szesciu wyzwolen kladzie nacisk wlasnie na autonomie pojedynczych ujec, a nie na harmonie cyklu. "Historia jednego paska" bardziej oddala by twoj zamysl.

A tak w gole, to jest klasyczne zadanie z egzaminy do filmowki. Tylko oni dostaja chyba 12. A juz na studiach, robia to samo lacznie z wywolaniem, nie wiedzac nawet jaki to jest film i jaka czulosc.
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
dzerry napisał/a:
Takie podejscie powoduje, ze dobry cykl wymaga szczescia podobnego do szostki w totolotku


Mi sie ostatnio trafiła dobra trójka... ;-)
http://pad.alkos.info/index.php?showimage=1140
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
alkos napisał/a:
Mi sie ostatnio trafiła dobra trójka... ;-)
Ty to sie juz lepiej nie odzywaj :-P
 

Iza  Dołączyła: 01 Paź 2007
dzerry napisał/a:
Historia szesciu wyzwolen kladzie nacisk wlasnie na autonomie pojedynczych ujec, a nie na harmonie cyklu.
A mnie się wydaje, że tytuł jest dobry:
JEDNA historia SZEśCIU wyzwoleń.
 

cotti  Dołączyła: 20 Kwi 2006
oj, ja się tak tylko drażnię z tymi paseczkami ;-)
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
No właśnie, czy tref dopuści sklejenie paseczka złośliwie rozciętego przez laboluda :evilsmile:
 

cotti  Dołączyła: 20 Kwi 2006
no tref nas zmusza do zabaw manualnych i tyle... trzeba zamówić w jednym kawałku, a potem poporcjować - tak, żeby była chociaż jedna odpowiednia szóstka
 
odyseusz  Dołączył: 21 Kwi 2006
Witam wszystkich forumowiczów. W temacie konkursu ... hmmm, a nie może być tak inaczej niż zawsze. Są jakieś zasady, idea, pomysł, wg mnie fajny. i zamiast kozackich podjazdów i wymyślania przeszkód wziąć w tym udział? Tak na przekór sobie i narodowej mentalności. To będzie wyzwolenie pierwsze.
pozdrawiam wszystkich

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach