maniownik  Dołączył: 28 Mar 2007
[ analog] MZ5 - potrzebna pomoc
Usprawiedliwienie: laik w temacie lustrzanki cyfrowe, pierwsza MZ5 (zakupiona na forum)
Identyfikacja problemu: krzywe "listki" migawki, nie zachodzą równo za siebie, aparat pozwala wyzwolic migawkę, słyszalny dżwięk,
Pytania: czy krzywe "listki" migawki mogą mieć wpływ na zdjęcia, czy w ogóle pozwolą zrobić zdjęcie, czy jest to powód do jej wymiany lub aparatu. Czy mimo wszystko włożyć film i przestrzelać ?
Historia: MZ5 miał być prezentem, w związku z brakiem doświadczenia w tego typu sprzęcie zaniosłem go do fotografa celem kupna filmu i jego założenia:oops: po otwarciu pan fotograł stwierdził, że migawka jest popsuta. Oglądając zakupiony sprzęt nie wiedziałem, że jest to uszkodzenie.
Każda pomoc mile widziana.
pozdrawiam maniownik
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Załącz zdjęcie, to na pewno pomoże rozpoznać lepiej problem.
 

maniownik  Dołączył: 28 Mar 2007
Teraz piszę z pracy, fotki załączę dopiero wieczorem.
 

Dada  Dołączył: 01 Mar 2007
maniownik napisał/a:
pierwsza MZ5 (zakupiona na forum)
To w razie czego wiadomo kogo ścigać. :-P
maniownik napisał/a:
krzywe "listki" migawki, nie zachodzą równo za siebie, aparat pozwala wyzwolic migawkę, słyszalny dżwięk,

Chwila, chwila. :evilsmile: O ile dobrze pamietam, bo nie mam MZ-ki pod ręką, to listki migawki zamkniętej biegną w niej właśnie lekko ukośnie i nierównolegle, i w niczym to nie przeszkadza, bo tak ma być. To w Prakticach i Kijewach były lamelki poziome. Może Panu Fotografowi cosik się pop.... Jeśli migawka działa i się otwiera to jest OK. Gdyby były lamelki zacięte, to na pewno by się nie otwierała. Może dobrze byłoby, żeby obejrzał to ktoś bardziej oblatany w sprzęcie. :-P
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
Dada napisał/a:
O ile dobrze pamietam, bo nie mam MZ-ki pod ręką

w MZ-50 tak jest, nie wiem czy konstrukcja podobna jak w MZ5
 

Dada  Dołączył: 01 Mar 2007
Identyczna.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Na aledrogo jest aktualnie MZ6 wraz ze zdjęciem migawki.
 

maniownik  Dołączył: 28 Mar 2007
Dada napisał/a:
lekko ukośnie i nierównolegle
no może się nieprecyzyjnie wysławiam, są widoczne przerwy między listkami, raczej przypominają fale. Nie obejdzie się chyba bez foty tego stanu rzeczy.
Dada napisał/a:
Może dobrze byłoby, żeby obejrzał to ktoś bardziej oblatany w sprzęcie.
chętnie skorzystam z takiej pomocy, jeżeli jest ktoś z Świdnicy to proszę o kontakt stawiam :-B ale ciężki okres, święta ...

[ Dodano: 2008-12-17, 13:53 ]
plwk napisał/a:
Na aledrogo jest aktualnie MZ6 wraz ze zdjęciem migawki.
o kurde to u mnie są fale dunaju w porównaniu z tym.

[ Dodano: 2008-12-17, 15:50 ]
Oto zobrazowanie powyższego problemu:
,

Czy to umożliwi zrobienie zdjęć, można to jakoś naprawić?, włożyć film i próbować? czy reklamować u sprzedawcy :roll: ?
 

PiotruśP  Dołączył: 09 Sty 2007
Odepnij obiektyw, ustaw w manualu długi czas otwarcia migawki i wciśnij spust - zobaczysz, czy migawka w ogóle się otwiera. Takie fale widzę pierwszy raz, a w sumie miałem/mam kilka aparatów z serii MZ.
 

Dada  Dołączył: 01 Mar 2007
maniownik napisał/a:
czy reklamować u sprzedawcy ?
Zdecydowanie tak. Wg mnie to tam ktoś palucha wsadził i poodginał lamelki. Pewnie dałoby się to poprawić, ale za światłoszczelność tej migawki nikt nie zaręczy, nawet jak będzie sie prawidłowo otwierać i zamykac.
 

maniownik  Dołączył: 28 Mar 2007
Zrobiłem tak jak radziłPiotruśP, niestety klapie tylko lustro migawka nie otwiera się wogóle :cry:

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach