dan  Dołączył: 11 Sie 2006
Jaka rozdzielczosc zdjec do druku na drukarce?
No wlasnie, do labu daje 300dpi. Jaka rozdzielczosc powinno miec zdjecie na drukarke? Tyle samo? Mniej, wiecej?
 
Markus  Dołączył: 21 Mar 2007
Mniej więcej tyle samo, choć podobno dla Epsona optimum 360 DPI.
 

Samp  Dołączył: 23 Kwi 2006
dan, moim zdaniem to zależy od drukarki. Wiem, że są drukarki, które "wyciągają" mniej oraz więcej.
Niektóre labowe, zwłaszcza przeznaczone do większych formatów nie osiągają tych 300 dpi.
Z kolei inne, mogą być wyposażone w jakieś lepsze technologie druku i wyciągną więcej.

IMO powinieneś to sprawdzić empirycznie - zrobić sobie małe próbki z 200, 220, 280, 300, 350 etc. dpi, podrukować w najlepszej technologii druku swojej drukarki i zobaczyć, w którym momencie przestajesz dostrzegać różnicę.

[ Dodano: 2008-12-21, 17:46 ]
No i oczywiście dystans, z jakiego ogląda się wydruki, też jest parametrem. Czasami może nie być potrzeby, żeby drukować na maksimum możliwości urządzenia.

[ Dodano: 2008-12-21, 17:47 ]
Fajny ten Canon?
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
Samp napisał/a:
Fajny ten Canon?

ch***. Jakbym robil prezentacje moich wydrukow BW, to w tle puscilbym "Purple Rain".
 

afuszejk  Dołączył: 28 Maj 2008
w żyłę, w żyłę C
 

guerilla  Dołączył: 23 Kwi 2006
dan napisał/a:
Samp napisał/a:
Fajny ten Canon?

ch***. Jakbym robil prezentacje moich wydrukow BW, to w tle puscilbym "Purple Rain".


a ja myślę że nie potrafisz jeszcze go używać, tzn drukować. Sprawdź zmieniając ostawienia profili kolorów i profili papierów jak się zmienia dominanta.. gdzieś tam na jakiś ustawieniach jest bardzo ok, wydruk jest neutralny w świetle sztucznym i słonecznym.
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
guerilla napisał/a:
Sprawdź zmieniając ostawienia profili kolorów i profili papierów jak się zmienia dominanta..

Wczoraj kombinowalem sporo i zauwazylem, ze profil papieru ma duze znaczenie.

Najladniejsze BW wyszlo mi z oryginalnego, blyszczacego Papieru Canona. Z papierem HP przy kazdym profilu papieru (sprawdzilem wszystkie) mam lekki zafarb BW... Ilosc kombinacji profil papieru x zmiany na suwakach mnie przeraza...
 

JackDeJack  Dołączył: 21 Gru 2007
dan napisał/a:
Wczoraj kombinowalem sporo i zauwazylem, ze profil papieru ma duze znaczenie

Profil ma duże znaczenie, a dla mnie takie kombinowanie z ręki to jak leczenie syfa pudrem - kalibrator w rączkę i hajda.

Jakby mnie po nowym roku nie zabili robotą to możemy się jakoś umówić - dostarczysz wydruki testowe, a ja podrzucę ci profil :-P
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
JackDeJack, odezwe sie po swietach :-> :-D :-B

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach