mily  Dołączył: 19 Kwi 2006
http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=27606

ale 4780 maja zdaje sie gestosc optyczna jak 4490?

tu porownanie parametrow:
 
marucha  Dołączył: 22 Kwi 2006
Witam

Fafniak - jak rozumiem interesuje Cię m.in. skanowanie starych czarno-białych negatywów?
Jeśli tak to musisz gdzieś sprawdzić działanie Nikona z tymi materiałami. Słyszałem (sam nie skanowałem takich materiałów), że tylko Minolta z fluorescencyjną lampą może je dobrze zeskanować. W Nikonie za źródło światła służą diody i są za słabe dla starych, srebrowych materiałów. Tak jak napisałem, tylko słyszałem o tym - musisz to sprawdzić. Być może sieję tylko zamęt, ale lepiej chyba to sprawdzić.

Pozdrawiam
Marucha

PS
Chyba na "starym" forum coś o tym było...
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
Ze skanerami led to jest tak, ze zazwyczaj ich firmowe oprogramowanie daje kaszane z b&w - ale juz vuescan skanuje jak sie patrzy. Wiem, bo mam minolte na ledach :)
 
marucha  Dołączył: 22 Kwi 2006
Witam ponownie

alkos napisał/a:
Ze skanerami led to jest tak, ze zazwyczaj ich firmowe oprogramowanie daje kaszane z b&w - ale juz vuescan skanuje jak się patrzy. Wiem, bo mam minolte na ledach :)


Minoltę :-> - no właśnie, ale czy tak samo będzie z Nikonem? Przydałoby się sprawdzić. Poza tym mam pytanie - pisząc o b&w miałeś na myśli stare srebrowe negatywy czy nowe obrabiane razem z kolorem (c41)?

Pozdrawiam
Marucha
 

PiotrB.  Dołączył: 19 Kwi 2006
W Japonii model GT-X900, podobny jest do V700, nowiutki, kosztuje 1700 zl. Moge sprowadzic komus. Plus koszt przesylki. W tygodniu sprawdze ile kosztuje transport z Japonii do Polski, to wam podam. Jezeli oczywiscie kogos intersuje?
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
marucha napisał/a:
miałeś na myśli stare srebrowe negatywy


wlasnie te miałem :) - innych nie skanowałem
 

sylwiusz  Dołączył: 19 Kwi 2006
alkos napisał/a:
Ze skanerami led to jest tak, ze zazwyczaj ich firmowe oprogramowanie daje kaszane z b&w - ale juz vuescan skanuje jak się patrzy. Wiem, bo mam minolte na ledach :)

A od kiedy to skanery Minolty sa na LEDach? ;-) Minolta od zawsze uzywala lampy fluorescencyjnej z zimna katoda, LEDy to specjalnosc Nikona. Niestety kierunkowe swiatlo LEDow dajace doskonale wyniki ze slajdami E-6 i negatywami C-41 bylo zawsze blokowane przez czasteczki srebra w klasycznych materialach cz-b, do tego stopnia, ze Dmax spadalo do okolo 2(!) Stad tez w najnowszej generacji swoich skanerow Nikona dolozyl specjalne filtry dyspersyjne. W Minolcie nigdy nie bylo tego problemu, swiatlo swietlowki jest rozproszone ;-)
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
sylwiusz napisał/a:
A od kiedy to skanery Minolty sa na LEDach?


Od czasu Minolty Elite 5400 II - ledy z filtrem dyspersyjnym*.

Zapraszam na www.pad.go.pl , a jeśli ktoś dalej twierdzić będzie że źle to-to srebrowe materiały skanuje, na ubitą ziemię!.... ;-)




* - nie ma tego filtra w specyfikacji, ale rozbierałem to wiem swoje ;-)
 

sylwiusz  Dołączył: 19 Kwi 2006
alkos napisał/a:
sylwiusz napisał/a:
A od kiedy to skanery Minolty sa na LEDach?


Od czasu Minolty Elite 5400 II - ledy z filtrem dyspersyjnym*.

No chyba, ze 5400II. Wszystkie inne Minolty maja lampe fluorescencyjna z zimna katoda ;-)

Cytat
Zapraszam na www.pad.go.pl , a jeśli ktoś dalej twierdzić będzie że źle to-to srebrowe materiały skanuje, na ubitą ziemię!.... ;-)
* - nie ma tego filtra w specyfikacji, ale rozbierałem to wiem swoje ;-)

No jesli rozbierales, to powinienes wiedziec ;-) Trzeba jednak bylo od razu pisac o filtrze, bo "gole" diody LED w skanerach zle skanuja klasyczne cz-b i wiele osob mogles zmylic w ten sposob ;-)
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
No ale gdzies widzialem porownanie skanow z nikona 4000 i minolty 5400 I z katodą - różnica była minimalna, jakieś niuanse w ziarnie.... Moze to jeszcze kwestia przystawki zwanej skanerzystą ;-)
 

sylwiusz  Dołączył: 19 Kwi 2006
alkos napisał/a:
No ale gdzies widzialem porownanie skanow z nikona 4000 i minolty 5400 I z katodą - różnica była minimalna, jakieś niuanse w ziarnie.... Moze to jeszcze kwestia przystawki zwanej skanerzystą ;-)

Watpie. Z materialami opartymi na srebrze gorzej od Minolty 5400 radzi sobie nawet Nikon 5000:
http://www.photo.net/bboa...g?msg_id=00BIiO
nie ma tu przykladu skanu z cz-b, ale Kodachrome tez oparty na srebrze wyraznie gorzej sie zeskanowal na Nikonie. Kilka lat temu w testach niemieckiego czasopisma foto (Foto Magazin albo Colorfoto) byl duzy test skanerow do filmu i wlasnie za skanowanie materialow srebrowych LS-IV jak i LS-4000 dostaly bardzo niskie oceny, Dmax bylo cos okolo 2, podczas gdy inne skanery mialy > 3.
 

rami Dołączył: 04 Cze 2006
sylwiusz napisał/a:

[...]
albo Colorfoto) byl duzy test skanerow do filmu i wlasnie za skanowanie materialow srebrowych LS-IV jak i LS-4000 dostaly bardzo niskie oceny, Dmax bylo cos okolo 2, podczas gdy inne skanery mialy > 3.


wiele osob skanuje na starszych minoltach i na nikonach materialy srebrowe jako slajdy i pozniej robi negatyw w szopie. nie wiem, czy to jest zwiazane z tym, o czym piszecie, ale podobno faktycznie wyniki tonalnie rzecz biorac (zwlaszcza wyciaganie z cieni) sa taka metoda wyraznie lepsze.
 

PiotrB.  Dołączył: 19 Kwi 2006
Nikogo nie interesuja skanery Epsony V700?

[ Dodano: 2006-06-05, 11:11 ]
V700/GT-X900?
 

Spinner  Dołączył: 22 Mar 2006
Interesowalyby mnie jakby mi ktos dal na niego 2500zl... :-?

Pzdr
Spinner
 

PiotrB.  Dołączył: 19 Kwi 2006
[/quote]
ja szczerze mowiac mysle o 4490, jesli mialbym doplacac to do v700 i ani grosza wiecej :D 4990 bym darowal, a nikon to juz inny przedzial cenowy.[/quote]

Poszukalem w sklepach V700, sadzac po zdjeciach, Model ten wystepuje po nazwa GX-T900 i kosztuje, uwaga......... 1500zl!!!!

[ Dodano: 2006-06-05, 16:41 ]
Spinner napisał/a:
Interesowalyby mnie jakby mi ktos dal na niego 2500zl... :-?

Pzdr
Spinner


Moze na spolke z kims?, Kosztuje 1500 zl, a parametry ma bardzo dobre, plus oczywiscie transport. Zorientuje sie w tygodniu. Pzdr Piotr B.

[ Dodano: 2006-06-05, 19:27 ]
Juz sie dowiedzialem. Transport kosztuje ok 400zl. :-| Dostawa w ciagu 7-8 dni.. Statkiem 160zl, ale dostawa do 9 tygodni. :shock:
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
no wlasnie skaner walczy u nie teraz z 77 limited......
ale powoli 77 przegrywa .....
v700 jest za 2400 sciagniety za 2060zl...... chyba nie ma o co walczyc....
tylko czy naprawde ten v700 jest na tyle lepszy ze 1400 zl wiecej niz 4490.....czy warto?
 

darku  Dołączył: 20 Kwi 2006
Fafniak napisał/a:
tylko czy naprawde ten v700 jest na tyle lepszy ze 1400 zl wiecej niz 4490.....czy warto?


Mam ten sam dylemat
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Cytat
tylko czy naprawde ten v700 jest na tyle lepszy ze 1400 zl wiecej niz 4490.....czy warto?

Cóż - sampli nie widziałem - a to w końcu byłaby najlepsza odpowiedź, ale V700 jest kontynuatorem linii prosi i tu zawsze była zdecydowana przewaga dynamiki.
Zależy więc od tego, do czego to będziesz wykorzystywał.
Taki zakup, to w końcu inwestycja na długie lata. Myślę, że przy tym postępie taki skaner będziesz miał dożywotnio. Linki, które podesłał Sylwiusz z testem V700 jak dla mnie jednoznacznie wskazują na bezkonkurencyjność tego modelu.
Wiesz, owa różnica 1.5K z czegoś musi wynikać...

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach