fuen  Dołączył: 13 Lis 2012
W drodze z pracy skończyłem oglądać Na wodach północy, nie zauważam jego lepszości nad Terrorem, zauważam inność środowisk, inną wagę i skalę problemów (tu się nawet nie zdążyło zrobić naprawdę zimno), zupełnie inne podejście do tematu przeżycia w ekstremalnych warunkach. Bardzo mi się podobały epizody Rolanda Møllera.
 

irek83  Dołączył: 11 Paź 2014
Jeśli ktoś nie widział "Nie patrz w górę" na Netflix, fajne kino na dłuższy wieczór :-B
 

szpajchel  Dołączył: 20 Kwi 2006
irek83, o filmach jest osobny wątek :mrgreen:
 

DeTe  Dołączył: 14 Maj 2008
A wracając do seriali to może ktoś jeszcze nie wie (sam dowiedziałem się tydzień temu :-) ), że na Amazon jest fajna oferta na Prime Video - za 45 zł dostęp na rok!
Jeśli ktoś robi zakupy na Amazon to w tej kwocie ma dodatkowo przesyłki.
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
45zł?
To płacąc 49zł w październiku przepłaciłem ;-)

I tak już w darmowych dostawach mi się zwróciło ;-)
 

fuen  Dołączył: 13 Lis 2012
Na AP, póki co, obejrzałem Mr. Robot, 5 sezonów Ekspansji, 3 sezony Człowieka z wysokiego Zamku, trochę amerykańskiego Biura, The Boys, Amerykańskich Bogów...
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
Ostro.
Ja 2 sezony Człowieka z wysokiego zamku
2 sezony Expanse
wszystkie sezony Parks and Recreations
Farmę Clarksona

Chyba to tyle ;-)
 

PiotrR  Dołączył: 03 Maj 2006
Expanse niezłe (czytałem też dwie pierwsze książki z serii - dobrze się czyta). Jeśli chodzi o ekranizację, to fajnie, że na statkach kosmicznych nie ma magicznej nijak naukowo niewytłumaczalnej grawitacji, ale... i tu przytyk do speców od rekwizytów... w stanie nieważkości nie da się pić kawy ze sztywnego kubka poprzez przechylanie go w kierunku ust. ;-)
 

Gwiazdor  Dołączył: 05 Mar 2007
My oglądamy na AP doktora Housa, dzieciaki Zagubiona w Oz.
Kiedy już będę miał chwilę to oczywiście The Grand Tour.
 

bbartlomiej  Dołączył: 10 Wrz 2007
The Expanse nas pochłonął z żoną. Czołówka jest piękna. Trochę żałuję, że oglądam bez czytania książek - warto nadrobić? Ktoś coś?
Arcane - wizualnie majstersztyk, fabuła też bardzo dobra, animacje postaci cudo.
After Life - może już wspominałem, dobry komediodramat o stracie.
 

PiotrR  Dołączył: 03 Maj 2006
bbartlomiej, pierwsze 1,5 sezonu Expanse to dość wierna adaptacja "Przebudzenia lewiatana". Coś tam oczywiście dodali, coś zmienili, ale to jest rzeczywiście adaptacja powieści, a nie "w luźnym oparciu o powieść". Potem zaczyna się adaptacja drugiej książki z serii, ale na razie gdzieś tam się z serialem zatrzymałem, więc nie wiem, jak wierna. Później podobno się bardziej rozchodzi, ale ja też czytałem tylko dwie pierwsze książki (nie lubię długich serii), więc i tak tego nie ocenię.
Jeśli chodzi o samo "Przebudzenie lewiatana" to rzecz jasna za sprawą powieściowej narracji jest jaśniej i dokładniej pokazana koncepcja tej wizji przyszłej ludzkości i jej funkcjonowania od strony technicznej i społecznej, więc jak lubisz taką literaturę, to chyba bym polecił.
 

bbartlomiej  Dołączył: 10 Wrz 2007
PiotrR, :-B
 

pszczołowaty  Dołączył: 07 Gru 2009
Wrócę jeszcze do Ozark. Niedługo na netfliksie ostatni sezon.
Kto lubił Breaking Bad będzie zadowolniony ;)
 

irek83  Dołączył: 11 Paź 2014
Nie wiem czy był wymieniany serial Fundacja, co prawda jestem gdzieś na półmetku, ale przyjemnie się ogląda. Myślę że fanom sci-fi się spodoba.
 

Rivelv  Dołączył: 17 Sie 2008
irek83, a gdzie to mozna obejrzec? to na podstawie Asimova?
 

rysiekll  Dołączył: 10 Maj 2007
Rivelv napisał/a:
irek83, a gdzie to mozna obejrzec? to na podstawie Asimova?
No właśnie... irek83, czytałeś Fundację?
Jeżeli tak, to jestem ciekaw różnic. Z tego co czytałem, to serial jest faktycznie "na podstawie" i bardzo szybko wątki odchodzą od książkowych.
 

bbartlomiej  Dołączył: 10 Wrz 2007
Rivelv, Amazon Prime. Tak, na podstawie Asimova. Też czekam z tym, aż się dowiem czy lepiej jednak przeczytać.
 

Rivelv  Dołączył: 17 Sie 2008
ja czytałem - ale chyba Amazona nie posiadam
 

irek83  Dołączył: 11 Paź 2014
Nie czytałem niestety więc się nie wypowiem. Wczoraj wciągnąłem trzy odcinki ;-)
 

szpajchel  Dołączył: 20 Kwi 2006
To jest ciekawa sprawa, Asimova czytałem bardzo dawno temu. Niedawno chciałem przeczytać ponownie i bardzo zaskoczyła mnie liczba hmmm... części. Nie spodziewałem się, że tyle tego powstało. Zrezygnowałem :mrgreen: Ale może dam sobie jeszcze jedną szansę, tylko czy wtedy oglądanie adaptacji będzie miało sens? Przeczytałem niedawno Diunę i stwierdziłem, że nie mam po co iść do kina.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach